هیجان‌انگیزترین تفریح‌هایی که در زندگی باید حداقل یکبار تجربه کرد چه هستند؟ در این مقاله قصد داریم هیجان‌انگیزترین تفریح‌ها را در جهان به شما معرفی کنیم، پس با ما همراه باشید.

افراد بسیار زیادی هستند که به دنبال ریسک و هیجان در زندگی می‌باشند و حتی حاضر هستند به دورترین مکان‌ها بروند و بالاترین هزینه‌ها را خرج کنند تا این تفریحات هیجان‌انگیز را حداقل یکبار در زندگی خود تجربه کنند. در ذهن این افراد کنجکاو، ترس معنایی ندارند و فقط به دنبال هیجان و لذت بردن هستند. اگر شما نیز یکی از این افراد هستید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با هیجان‌انگیزترین تفریح‌های که در زندگی باید حداقل یکبار تجربه کرد آشنا شوید.

همچنین بخوانید: بهترین و رمانتیک ترین شهرهای جهان برای ماه عسل کجا هستند؟

۱-‌ پرش BASE

پرش با چرت نجات بدون شک بسیار هیجان‌انگیز و ترسناک است. اما پرش با یک لباس سنجاب مانند هیجان‌انگیزتر و ترسناک‌تر خواهد بود و واقعاً هر کسی جرأت انجام دادن آن را ندارد و باید به کسانی که این کار را با دل و جرأت تمام انجام می‌دهند تبریک گفت. پرواز با Wingsuit برای اولین بار در سال ۱۹۳۰ توسط پسر ۱۹ ساله به نام رکس جی فاینی در لس‌ آنجلس انجام شد. برای انجام دادن این تفریح حتما باید مراحل آموزشی را طی کنید و آموزش آن را حتما یاد بگیرید. برای یادگیری این پرش باید حداقل ۲۰۰ بار از هواپیما در دل آسمان بپرید و تمام آموزش‌های لازم را برای پرش BASE پشت سر بگذارید هر چند که این آموزش ممکن است ماه‌ها و حتی سال‌ها طول بکشد.

پس از اتمام آموزش، شما به بالای بلندترین صخره‌ها برده می‌شوید و سپس باید خودتان را در آن بالا به سمت پاین پرت کنید. پس از پرش از صخره شما حدود ۵ ثانیه سقوط آزاد دارید بعد لباس شما پر از هوا می‌شود و در هوا می‌چرخید. باید زمان نزدیک شدت به زمین را در ذهن خود تخمین و محاسبه کنید. هنگامی که به ارتفاع ۱۵۰ متری از سطح زمین می‌رسید بند چتر خود را بکشید تا به آرامی بر سطح زمین فرود آیید. برای دوستداران سقوط آزاد و ارتفاع این تفریج هیجانی بسیار مناسب است و بهترین مکان برای تجربه این تفریح هیجان‌انگیز کوه کجراگ در نروژ است.

هیجان‌انگیزترین تفریح‌ها، پرش BASE

هیجان‌انگیزترین تفریح‌ها، پرش BASE

۲-‌ مسابقه روی یخ

یکی دیگر از هیجان‌انگیزترین تفریح‌های که باید تجربه کرد، مسابقه بر روی یخ است. که توسط شرکت Adventurists.com برای گردشگران مهیا شده است. این مؤسسه گردشگران و مسافران کنجکاو اهل ریسک و نترس را در زمستان با موتورسیکلیت‌های Ural به همراه اتاقک‌های کنار آن به بیابان‌های سیبری می‌فرستد. این مسابقه در مسیری به مسافت ۱۵۰۰ کیلومتر انجام می‌شود و پایان مسابقه به روستای سالخارد که تنها روستای موجود در قطب شما است، ختم می‌شود. اینکه شما چه مسیری را برای رسیدن به خط پایان انتخاب می‌کنید به خود شما بستگی دارد و از قبل برای شما مشخص و تعیین نشده است.

به دلیل آب ‌و هوای سرد و خشک این منطقه، کل مسیر از برف و یخ پوشیده شده است. در واقع کل مسیر رودخانه‌های یخ زده هستند که سراسر آن‌ها را یخ و برف فرا گرفته است به همین دلیل عبور از آن سخت و دشوار می‌باشد و کار راحتی نیست. وجود برف و بوران شدید و احتمال شکستن یخ‌های رودخانه و افتادن درون چاله‌های مرگبار بر ترس، هراس و هیجان این تفریح و مسابقه می‌افزاید. بهترین مکان برای این تفریح هیجان‌انگیز سیبری است.

هیجان‌انگیزترین تفریح‌ها، مسابقه روی یخ

هیجان‌انگیزترین تفریح‌ها، مسابقه روی یخ

۳-‌ راه رفتن بر روی بال‌های هواپیما

از دیگر تفریح‌های هیجان‌انگیز می‌توان به راه رفتن بر روی بال‌های هواپیما اشاره کرد. اگر به واشنگتن آمریکا سفر کردید حتماً به Pike Place Market بروید و این تفریح هیجان‌انگیز را تجربه کنید. راه رفتن بر روی بال‌های هواپیما یکی از هیجان‌انگیز تفریح‌های است که باید برای یکبار هم که شده آن را در زندگی تجربه کرد. برای انجام این تجربه افراد نصفی از روز در زمین را آموزش می‌بینند و سپس می‌توانند آن را در دل آسمان امتحان کنند.

 برای انجام این کار پس از آموزش، افراد توسط یک تسمه به هواپیما محکم بسته می‌شوند و بر روی بال‌های هواپیمایی که با سرعت ۲۴۱ کیلومتر در ساعت در آسمان حرکت می‌کند، حرکت کنند. هیجان این تفریح زمانی به اوج خود می‌رسد که خلبان هواپیما را برعکس یا وارونه می‌کند آنگه شما نیز بر روی بال‌های هواپیما برعکس می‌شوید و سر و ته می‌مانید. البته هر کسی جرأت انجام دادن این تفریح را ندارد.

هیجان‌انگیزترین تفریح‌ها، راه رفتن بر روی بال‌های هواپیما

هیجان‌انگیزترین تفریح‌ها، راه رفتن بر روی بال‌های هواپیما

۴-‌‌ کنیونینگ

یکی دیگر از هیجان‌انگیز تفریح‌های که شما می‌توانید تجربه کنید، کنیونینگ است. در واقع کنیونیگ نوعی ورزش است که شما در آن ممکن است ورزش‌های نظیر غارنوردی، صخره نوردی، پرش از روی صخره‌ها و سقوط یا پریدن از میان آبشارها را تجربه کنید. برای مثال ممکن است شما از بالای آبشارهای که از میان صخره‌های با شیب تند عبور می‌کند با سرعت فرود آیید. این تفریح هیجان‌انگیز طرفدارن و دوستداران خاص خود را دارد و هرکسی قادر به انجام دادن آن نیست. در سراسر جهان مؤسساتی هستند که تجهیزات و امکانات را برای افراد علاقمند ایجاد کرده‌اند تا این تفریح هیجانی را انجام دهند. از جمله مکان‌هایی که برای انجام دادن تفریح کنیونینگ می‌توان اشاره کرد جنگل‌های انبوه کاستاریکا یا اسکاتلند است که دارای آبشارهایی به ارتفاع ۴۰ متر با آب‌های سرد و یخی است.

هیجان‌انگیزترین تفریح‌ها، کنیونینگ

هیجان‌انگیزترین تفریح‌ها، کنیونینگ

۵-‌ پرش در استخر شیطان

از دیگر تفریحات هیجانی در دنیا پرش در استخر شیطان است. استخر شیطان ترسناک‌ترین استخر در دنیا است که در لبه‌ی بزرگ‌ترین آبشارهای جهان، ویکتوریا قرار گرفته است. بدون شک یکی از هیجان‌انگیزترین و ترسناک‌ترین تفریحات در دنیا و البته بزرگ‌ترین تجربه‌ای است که هر فردی باید آن را در زندگی امتحان کند. آبشار ویکتوریا یکی از بزرگ‌ترین آبشارهای جهان و یکی از زیباترین مناظر طبیعی در دنیا به شمار می‌آید. این آبشار عظیم دارای عرضی در حدود ۵. ۱ کیلومتر و ارتفاعی ۱۲۲ متری است، هنگامی که این آبشار به سرعت به رودخانه زامبزی می‌ریزد پاشش آب به ۵۰ کیلومتر آن طرف‌تر نیز پخش می‌شود. در بالاترین قسمت این آبشار عظیم استخر شیطان قرار گرفته است. در فصل‌های گرم که عمق آب کم می‌شود می‌توان در آن شیرجه زد. افرادی که به داخل این استخر شیرجه می‌زنند توسط دیوارهای سنگی در زیر سطح آب در لبه آبشار نگه داشته می‌شوند. افراد نترس و با دل و جرأت حتی می‌توانند در لبه استخر شیطان بنشینند و از دیدن مناظر طبیعی آبشار و اطراف آن لذت ببرند. آبشار عظیم ویکتوریا و ترسناک‌ترین استخر جهان، استخر شیطان در جزیره لیوینگستون کشور زامبیا در آفریقا قرار دارند.

هیجان‌انگیزترین تفریح‌ها، پرش در استخر شیطان

هیجان‌انگیزترین تفریح‌ها، پرش در استخر شیطان

۶-‌ تماشای کوسه از نزدیک

یکی دیگر از هیجان‌انگیزترین تفریحاتی که می‌خواهیم به شما معرفی کنیم تماشای کوسه از نزدیک است. مؤسسات فروانی در جهان وجود دارند که امکانات و تجهیزات کاملاً  ایمنی و مطمئنی را برای دیدن ترسناک‌ترین گوشت‌خوار فراهم آورده‌اند. این مؤسسات افراد را در داخل قفس‌های ایمن شده قرار می‌دهند و آن‌ها به اعماق داخل اقیانوس‌ها برای دیدن این جاندار ترسناک می‌فرستند. دیدن کوسه‌های سفید از نزدیک ترس و رعب و هیجان خاص خود را به همراه دارند. برخی مؤسسات در آفریقای جنوبی و اسپانیا برای جذب کوسه‌ها و نزدیک شدن به قفسه از ریختن سطل‌های بزرگ پر از ماهی استفاده می‌کنند اما این کار بسیار خطرناک است چرا که باعث حمله کوسه به قفسه می‌شود سعی کنید اگر فرد نترسی هستید و اشتیاقی به دیدن کوسه‌های سفید در وجودتان دارید به مراکز مراجعه کنید که از فرکانس‌های صوتی یا لرزه‌های صوتی برای جذب کوسه‌ها استفاده می‌کنند در این صورت فقط ترس دیدن کوسه شما را فرا می‌گیرد نه ترس از طعمه شدن و یا غذای کوسه شدن.

هیجان‌انگیزترین تفریح‌ها، تماشای کوسه از نزدیک

هیجان‌انگیزترین تفریح‌ها، تماشای کوسه از نزدیک

۷-‌ بانجی در برج ماکائو، چین

در بالای برج ماکائو، ساختمان‌های دیگر بسیار ریز دیده می‌شوند. در این برج یک سکو برای پرش وجود دارد که در ارتفاع ۲۳۳ متری زمین و در طبقه ۷۵ برج ماکائو این آسمان خراش بزرگ چین، قرار گرفته است و به عنوان بلندترین بانجی جامپینگ در دنیا شناخته می‌شود. یکی از هیجان‌انگیزترین و البته خطرناک‌‌ترین تفریحات در دنیا به شمار می‌آید. برای افراد نترسی که می‌خواهند تجربه‌ای متفاوت از پرش را داشته باشند بسیار عالی است. در سکو پرش کابل‌های تعبیه شده‌ای وجود دارد که به فرد وصل می‌شود و هنگامی که فرد قصد پرش دارد باید مستقیم و صاف بایستد تا مستقیم به پایین سقوط کند و با ساختمان بر خوردی نداشته باشد. هیجان این پرش بیشتر بخاطر سرعت باور نکردنی به همراه فریادهایی است تا به طبقه‌ی همکف است. برای تجربه هیجان و ترس بیشتر شما می‌توانید شب را برای پریدن یا پرش انتخاب کنید.

هیجان‌انگیزترین تفریح‌ها، بانجی در برج ماکائو، چین

هیجان‌انگیزترین تفریح‌ها، بانجی در برج ماکائو، چین

۸-‌ کوهنورد در کوه هوآشان، چین

یکی دیگر از ترسناک‌ترین و هیجان‌‌انگیزترین تفریح‌های که در جهان وجود دارد، کوهنوردی در کوه هوآشان چین است. این کوه به عنوان خطرناک‌ترین مسیر پیاده‌روی در جهان شناخته می‌شود. ارتفاع زیاد و مسیرهای صعب‌العبور و ناامن، این کوه را به هیجان‌انگیزترین و ترسناک‌ترین مسیر پیاده‌روی در دنیا تبدیل کرده است. کوه هوآشان در استان شاآنشی چین قرار دارد و وجود مسیرهای خطرناک و پرپیج وخم برای صعود به قله کوه که توسط بومیان آن منطقه ساخته شده است به محلی برای سنجش ریسک‌پذیری و شجاعت افراد تبدیل شده است. در بالا کوه چایخانه‌ی مشهوری آماده‌ی پذیرای از افراد ریسک‌پذیر و شجاع است. در قله می‌توانید از مناظر طبیعی بسیار زیبا و چشمگیر و همچنین معبد تائویست که در ارتفاع دو هزار متری زمین قرار دارد لذت ببرید. برای دیدن و تجربه کردن این کوه هیچ محدودیتی برای دوستداران اهل ریسک وجود ندارد. مسیرهای رسیدن به قله شامل پیج‌های نفس‌گیر ، پیاده‌روی بر روی نرده‌های فلزی لق و زهوار در رفته و پله‌های عمودی وحشتناک است. ترسناک‌ترین و وحشناک‌ترین قسمت پیاده‌روی عبور از روی الوارهای به طول ۴ متر و عرض ۳۱ سانتی‌‌متری است که به دیوارهای صخره‌ای کوه هوآشان وصل شده است البته برای امنیت بیشتر زنجیرهای آهنی تعبیه شده است.

هیجان‌انگیزترین تفریح‌ها، کوهنورد در کوه هوآشان، چین

هیجان‌انگیزترین تفریح‌ها، کوهنورد در کوه هوآشان، چین

۹-‌ خوردن قلب مار کبری

از دیگر تفریحات هیجان‌انگیز خوردن قلب مار کبری است. در بیرون از هانوی ویتنام روستای کوچک مارها به نام La Mat وجود دارد که در رستورانی از این روستا قلب‌ مارهای کبری به عنوان تغذیه و غذا برای گردشگران سرو می‌شود. هنگامی که شما وارد رستوران می‌شوید و در محل رزو شده خود می‌نشینید گارسون با یک مار خشمگین کبری وارد می‌شود و آن را جلوی چشم‌های شما قطعه قطعه می‌کند و قلب مار را در می‌آورد و درون یک لیوان حاوی ماده‌ی زرد رنگی می‌اندازد که شما کامل می‌توانید تپش آن را از نزدیک ببینید. بعد از مدتی قلب مار کبری از تبیدن میایستد و آماده سرو می‌باشد و شما می‌توانید هنگام خوردن آن از شجاعت و ریسک خود فیلم بگیرید.

هیجان‌انگیزترین تفریح‌ها، خوردن قلب مار کبری

هیجان‌انگیزترین تفریح‌ها، خوردن قلب مار کبری

در این مقاله از گردشگری به معرفی هیجان‌انگیزترین تفریح‌هایی که در زندگی حداقل باید یکبار تجربه کرد پرداختیم و نُه مورد از خطرناک‌ترین، ترسناک‌ترین و هیجان‌انگیزترین آن‌ها را برای شما آوردیم و توضیح مختصری را در مورد هر کدام از آن‌ها در اختیار شما قرار دادیم. اگر فرد نترس و ریسک‌پذیر و کنجکاوی باشید حتما یکبار در زندگی این تفریحات را تجربه خواهید کرد. امیدوارم از خواندن این مطلب لذت برده و با ما در سایت تور ۱۴ همراه باشید و دیگر مطالب دیگر سایت نیز استفاده کنید.