تور 14تور 14

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

در حال حاضر عضو هستید؟

تور 14تور 14
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

تور ازمیر ترکیه

تور ازمیر

ازمیر یکی از سه شهر بزرگ و محبوب ترکیه است که سالانه تعداد بسیار زیادی توریست ایرانی از طریق تور ازمیر راهی این شهر می شوند. قدمت بسیار زیاد این شهر که به 6500 سال قبل ا زمیلاد باز می گردد، یادگار تاریخ حکومت های بسیار زیاد این شهر است. ازمیر با جاذبه های تاریخی بسیار بی نظیر، وجود کاخ ها و بناهای باستانی،اب های معدنی ، درختان نخل و کافه ها، قلعه و سواحل ماسه ای بسیار زیبایی که دارد، می تواند لحظات بسیار ارزشمندی را برای مسافران فراهم نماید.

این شهر دارای آب و هوای بسیار معتدل است که سفر را در فصول مختلف سال برای مسافران راحت می نماید. از جمله امتیازات بسیار بی نظیر این شهر، وجود هتل های لوکس و ارزان است که اقامت در شهر را برای مسافران راحت تر می نماید. رستوران های موجود در ازمیر فرصت تجربه بهترین غذاهای ترکی و بین المللی را برای شما فراهم خواهند نمود. در ایران سالانه تعداد بسیار زیادی تور زمینی و تور هوایی ازمیر در کنار تورهای ترکیبی این شهر برگزار می شوند. تورهای زمینی اغلب از تبریز و تهران برگزار می شوند چرا که به مرزهای زمینی ترکیه نزدیک تر می باشند. تورهای ترکیبی ازمیر استانبول، و ازمیر آنکارا بسیار محبوب هستند و همواره در لیست تورهای پر فروش قرار دارند.

مجری مستقیم تور ازمیر

آژانس های مسافرتی زیادی مجری مستقیم برگزاری تورهای ازمیر هستند. هر آژانس سعی دارد با ارائه بهترین خدمات و امکانات سفر، رفتن به ازمیر را برای مسافران فراهم نمایند و خاطرات بی نظیری در اذهان مسافران به یادگار بگذارند. از این رو بهتر است قبل از انتخاب آژانس مسافرتی خاصی به بررسی امکانات تور مورد نظر بپردازید. محل اقامتی که در طی سفر در آنجا خواهید بود، مدت زمان تور، زمان آغاز تور، قیمت تور، امکانات و خدمات هر تور از مهم ترین ملاک های انتخاب تور مورد نظر هستند.

تورهای زمینی چون مسافت بسیار زیادی باید در قطار و اتوبوس به سر برد، مقداری سخت تر هستند و با قیمت پایین تری برگزار می شوند. تورهای هوایی لوکس و راحت بوده و به افراد سفری راحت را هدیه خواهند داد. در این میان تورهای ترکیبی هم هستند که به قیمت مناسب سفر خوبی را برای شما فراهم خواهند کرد.

ارزانترین تور ازمیر

اگر می خواهید ارزانترین سفر به ازمیر را تجربه نمایید، بهتر است در لیست تورهای موجود تورهای لحظه آخری و تورهای زمینی ازمیر را مورد بررسی قرار دهید. این دو نوع تور ارزانترین سفرها به ازمیر را ارائه می دهند. از طرفی تورهای فصل زمستان و پاییر ازمیر ارزانتر از سایر فصل های سال هستند چرا که تعداد مسافران این شهرها کمتر می شود و از این رو تورها با قیمت پایین تری عرضه می شوند.

در میان تورهای زمینی می توانید تور زمینی ازمیر از تبریز و از تهران را انتخاب نمایید. اما تنها به قیمت تور اکتفا نکنید و موارد دیگری از جمله امکانات تور، مدت زمان تور و هتل اقامتی و خدمات تور را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین گزینه را برای سفر خود برگزینید.

تور ازمیر از تبریز

یکی از شهرهای ایران که میزبان برگزاری تورهای ازمیر، تبریز است. سالانه تعداد بسیار زیادی تورهای زمینی و هوایی از تبریز به مقصد ازمیر برگزار می شود. تورهای هوایی از فرودگاه تبریز راهی ترکیه شده و تورهای زمینی هم معمولا با اتوبوس راهی این شهر خواهند شد. از آنجا که مردم تبریز اغلب با زبان ترکی ترکیه آشنایی دارند، سفرهایی زیادی با اهداف تفریحی و تجاری به این شهر برگزار می شود. ازمیر مراکز خرید بسیار خوب و ارزانی دارد که اجناس با کیفیت ترک را ارائه می دهند. از این رو بسیاری از تجار تبریزی با اهداف تجاری به مراکز خرید ازمیر می روند.

برای هر کدام از تورها اقامتگاههای لوکس در نظر گرفته می شود که ماندن در شهر را برای مسافران راحت تر خواهد نمود.

تور ازمیر 97

در سال 97 تعداد بسیار زیادی تور ازمیر برنامه ریزی شده است. در بهار و تابستان 97 تورهای ازمیر بسیار پر طرفدارتر بودند اما در فصل های پاییز و زمستان هم تورهای زیادی مسافرا را راهی این شهر تاریخی می نمایند. اما در کل تغییرات ارز باعث تغییر قیمت های تورهای پاییز و زمستان 97 شده اند و همین مقداری انتخاب را برای مسافران مشکل نموده است. آژانس های مسافرتی هم نمی توانند این تغییرات قیمت را زیاد کنترل نمایند چون عوامل خارجی بر آن تاثیر گذار است. با اینحال در میان تورهای ازمیر می توانید گزینه های خوبی را که امنیت سفر و خدمات خوب را به شما ارائه می دهند، را با قیمت مناسب بیابید.

تور لحظه آخری ازمیر

یکی دو روز مانده به پایان زمان ثبت نام تورهای ازمیر اگر هنوز هم ظرفیت تور پر نشده باشد، آژانس های مسافرتی با ارائه تخفیفات مختلف این امکان را برای مسافران فراهم می نمایند که بتوانند با نرخ پایین تری به تور ازمیر بپیوندند. این نوع تور به نسبت سایر تورهای ازمیر ارزانتر است و خدمات و امکانات خوبی در آن ارائه می شود.

تورهای لحظه آخری بیمه سفر، هتل اقامتی مناسب با یک یا دو وعده غذایی، میان وعده، بیمه هواپیما یا اتوبوس، تور لیدر، ترانسفر فرودگاهی، گردش های تفریحی در شهر و حتی بازدید از مراکز خرید لوکس را برای شما فراهم می نمایند. در عین حال قیمت آنها نیز مناسب تر از سایر تورها هستند. فقط دقت داشته باشید در این میان هم تورهای زمینی وجود دارند هم تورهای هوایی که هر کدام خدمات و امکانات متمایز خود را دارند و شما هستید کهب ا توجه به زمان سفر خود، مدت زمان تور و علایق شخصی خود می توانید تور مورد نظر را با برنامه سفری که در نظر گرفته اند انتخاب نمایید.

تور زمینی ازمیر یا تور هوایی ازمیر

همانطور که گفته شد تور ازمیر هم بصورت هوایی برگزار می شود و هم زمینی. این شما هستید که باید با توجه به هزینه هایی که قرار است به سفر خود اختصاص دهید، نوع تور مورد نظر را انتخاب نمایید. اگر مشکلی با سفر زمینی ندارید، تورهای زمینی ارزان تر از تورهای هوایی هستند اما باید مدت زمان زیادی را در اتوبوس به سر ببرید که ممکن است طاقت فرسا و خسته کننده باشد.

از طرفی تورهای هوایی ازمیر علی رغم سفر راحتی که برای مسافران فراهم می نمایند، در قیمت های بالاتری عرضه می شوند. بنابراین با توجه به شرایط مالی، زمان سفر و همینطور امکانات و خدماتی که هر نوع تور به مسافران خود ارائه می دهد و حتی برنامه سفری که برای آنها در نظر گرفته می شود، مسافران حق انتخاب دارند.

با اینحال ارگ در یکی از شهرهای ایران ساکن هستید که تور ازمیر در آنجا برگزار نمی شود یا کیفیت خدمات آژانس مسافرتی مورد نظر را تایید نمی کنید، می توانید به لیست تورهای تور 14 مراجعه کرده و بهترین تور مورد علاقه خود را انتخاب نمایید. در میان این تورها شما می توانید حق انتخاب بیشتری داشته باشید و انواع تورهای ارزان تر و گران قیمت تر را به سادگی بیابید.

مراکز خرید ازمیر

شهر باستانی و بزرگ ازمیر که در سواحل مدیترانه و دریای اژه واقع شده است یکی از آرام­ترین نقاط گردشگری کشور ترکیه به حساب می آید. این شهر 6500 سال قدمت دارد . بر اساس داستان‌ها و افسانه‌ها جنگجویان افسانه‌ای، «آمازون‌ها» این شهر را به نام ازمیر نام‌گذاری کرده‌اند که دارای  آب و هوای بسیار عالی، کشاورزی پررونق،  فرهنگ کهن، جاذبه های تاریخی و طبیعی از جمله ازمیر آگورا، مسجد حصار، آسانسور ازمیر، برج ساعت، قلعه کالدفه کاله ازمیر، کاخ بیرگی کاکی راگا ازمیر، کلیسای سنت پولیکارپ ازمیر، پاموکاله ازمیر، پارک های آبی و موزه های بسیار زیبا، رستوران­های معروف و سواحل بی نظیر می باشد. مراکز خرید ازمیر هم از محبوبیت و شهرت خاصی برخوردارند که گردشگران می توانند همه به عنوان جاذبه به آن نگاه کنند و هم خریدهایشان را انجام دهند. اما معروف ترین مراکز خرید ازمیر مراکزی هستند که از نظر قیمت و مرغوبیت کالاهایشان شهرت خوبی در کشور ترکیه دارند.

مرکز خرید آگورا ازمیر (Agora)

در زمان های قدیم آگورا به معنی بازار بوده است به همین دلیل نیز اسم این مرکز خرید آگورا گذاشته شده است. مرکز خرید آگورا یکی از پرطرفدارترین مراکز خرید ازمیر از سال 2003 به بعد است. بنای مرکز خرید آگورا دارای مساحت 89000 مترمربعی می باشد که در آن 178 فروشگاه قرار دارد  از مزیت‌های خوب آن پارکینگ اختصاصی است که 21000 ظرفیت دارد. فروشگاههای این مرکز خرید بسیار متنوع اند : لباس شب های زیبا ، لوازم آرایشی، لوازم خانگی ، ابزار موسیقی، فروشگاه کتاب ، لوازم الکترونیکی ، اسباب بازی  و مراکز تفریح و سرگرمی با توجه به سلیقه هر مشتری در این مرکز به چشم میخورد .رستورانهای مختلفی در این مرکز خرید وجود دارد که غذاهای ترکی و بین المللی سرو می کنند و دهان همه را آب می اندازند . البته از ساعت 22:00  به بعد این رستوران ها بصورت جداگانه در فضای باز غذا سرو میکنند . بنابراین لازم نیست برای صرف شام حتما به هتل های ازمیر بازگشت .

مرکز خرید اژه پارک ازمیر(Ege park)

مرکز خرید اژه پارک در ازمیر که  دارای دو شعبه است  و یکی از بازارهای محبوب در شهر ازمیر محسوب می شود و مورد استقبال شهروندان و توریست ها قرار گرفته است . در این مرکز خرید فروشگاه های متعدد ، اجناس با کیفیت از برندهای معروف بین المللی را عرضه می کنند . این مرکز خرید در کنار فروشگاه های خود ، امکانات دیگری دارد که می تواند بازدیدکنندگان را ساعت ها به خود مشغول کند . مرکز خرید ازه پارک دارای 115 فروشگاه است و در این مرکز خرید اجناس متنوعی از جمله لباس ، کیف و کفش ، ساعت ، بدلیجات ، لوازم آرایشی و بهداشتی و … بفروش می رسد . شعبه دوم این مرکز تعداد زیادی کافه تریا ، رستوران ، سینما ، بولینگ و بیلیارد در این مرکز راه اندازی کرده است و دارای پارکینگی با ظرفیت 1100 خودرو می باشد . در ضمن فروشگاه میگروس هم در این مرکز خرید شعبه دارد . با توجه به امکانات اژه پارک ، این مرکز خرید یکی از تفریحات ازمیر محسوب می شود . امکانات تفریحی ، رستوران های شیک با انواع غذاهای ترکی و بین المللی ، 6 سالن سینما ، سالن بولینگ و بیلیارد ، کافی شاپ و کافه تریا با انواع نوشیدنی و … از دیگر امکانات مرکز خرید اژه پارک بشمار می آیند .

مرکز خرید فروم بورنوا ازمیر(Bornova)

مرکز خرید فروم برنوا که در کنار دانشگاه ازمیر و در یکی از جدیدترین بزرگراههای شهر قرار دارد اولین مرکز خرید مدرن و سرباز در شهر ازمیر است که در فضایی به مساحت ۲۰۰ هزار متر مربع احداث شده است و دارای ۱۲۸ مغازه و ۷ سالن سینما است. این مرکز دارای ۲ بلوار ، ۲ پلاژ و ۴ خیابان است.  مرکز خرید فروم برنوا ازمیر معماری بسیار جذابی دارد. فروم برنوا بازتابی از معماری مدیترانه ای و دریای اژه را منعکس می کند. در مرکز خرید فروم برنوا ازمیر طیف گسترده ای از اجناس ارائه می شود . از جمله آن می توان به : طلا و جواهرات و نقره، آلات موسیقی، اسباب بازی، لوازم خانگی، ابزار ارتباطات، لوازم تحریر و کتاب، لوازم آرایشی بهداشتی و زیبایی، لوازم جانبی آشپزخانه، دکوراسیون، لباس های ورزشی، لباسهای شب و انواع پوشاک و … اشاره کرد. قدم زدن در این مرکز خرید روباز ازمیر برایتان بسیار جالب خواهد بود زیرا در طراحی آن از سایه بان های چوبی، حوضچه های کوچک، پل های چوبی، درختان نخل، چشمه ها و باغ های زیبا استفاده شده است. البته نباید غداخوریهای زیبای آن را از قلم انداخت که باعث میشود از خوردن غذا در هتل های ازمیر صرف نظر کنید .

از دیگر امکانات مرکز خرید فروم برنوا می توان سینما، آرایشگاه، سرگرمی های جذاب، چشم پزشک، بانک، اتاق کمک های اولیه، پارکینگ راگان، خدمات معلولین و کافی شاپ ها و رستوران های متعدد را نام برد .

مرکز خرید اپتیوم ازمیر(Optium Mall)

اپتیوم یکی از جدید ترین و محبوب ترین مراکز خرید ازمیر به حساب می آید. این مرکز خرید دارای  ۱۶۳ مغازه است که می­توانید معروف ترین مارک های روز دنیا را در آنها ببینید. در این مرکز خرید ازمیر اکثرا برندهای معروف شعبه دارند البته این تنها ویژگی این مرکز خرید نیست . سینما ، شهربازی کودکان ،  پارکینگ ، رستوران و فست فود و کافی شاپ ، اتاق کودک ، سرویس بهداشتی ، سینمای 6 بعدی و … از دیگر امکانات این مرکز خرید است . ساعت کاری این مرکز خرید از 10 صبح تا 10 شب می باشد. علاقه مندان به ورزش پاتیناژ حتما از این مرکز خرید خوششان می آید چرا که امکانات این ورزش به صورت کامل  برای آنها فراهم است.

مرکز خرید کوناک پییر(Konak Pier)

مرکز خرید کوناک پیر از مراکز خرید زیبای ازمیر است که در سال ۲۰۰۳ بازسازی و در سال ۲۰۰۴ به عنوان یک مرکز خرید افتتاح شد کنار ساحل و در نزدیکی میدان ساعت واقع است و حدود 100 سال قدمت دارد و دارای فروشگاه های مارک دار، آرایشگاه، مواد غذایی، لوازم یدکی، لوازم الکترونیکی، سوغاتی، سرگرمی، کتابفروشی، رستوران و کافه می باشد. این مرکز خرید توسط گوستاو ایفل معمار فرانسوی طراحی شد. کوناک پیر دارای مغازه‌های و بوتیک‌های شیک و زیبا با انواع برندهای مشهور،‌ مغازه‌های سوغاتی، کتابفروشی،‌ آرایشگاه، لوازم الکترونیکی، رستوران و کافه است. رستوران های این مرکز خرید دارای منظره ی زیبای دریاست.

مرکز خرید اوت لیت نوادا (Novada)

 اوت لیت نوادا ازمیر از نظر معماری و تجهیزات و رستوران های بین المللی و فست فودهای متعدد در ازمیر بسیار مشهور است . اوت لیت نوادا ازمیر در سال 2006 افتتاح شد  اما در سال 2012 بازسازی شد و به مدرن ترین امکانات دنیا تجهیز شد همچنین در این عملیات مساحت آن بصورت قابل توجهی افزایش یافت .  اوت لیت نوادا ازمیر در کنار بزرگراه ازمیر و  در 15 کیلومتری فرودگاه عدنان مندرس و 6 کیلومتری ازمیر قرار دارد و 35 هزار متر مربع زیربنا دارد . این مراکز دارای 3290 فروشگاه است که مسلما در بهبود خدمات به خریداران اثر بسزایی خواهد داشت . در این مرکز خرید 2000 متر مربع به غذاخوری ها و کافی شاپ ها اختصاص یافته است . سوپرمارکت های بزرگ و زنجیره ای در این مرکز شعبه دارند . سرگرمی های جذابی برای سنین مختلف در اوت لیت نوادا ازمیر وجود دارد . این مرکز خرید که از بهترین مراکز خرید ترکیه است دارای پارکینگی به مساحت 3 کیلومترمربع است .

بازار کمرالتی ازمیر (Kemeraltı  )

بازار کمرالتی بازاری تاریخی و مشهور در ازمیر ترکیه است که می‌توان ساعت‌ها در آن به گشت و گذار پرداخت و فرهنگ عمومی ازمیر و ترکیه را مشاهده نمود. این بازار که آنرا قلب ازمیر می‌دانند و خرید و فروش وسایل چرمی و زیورآلات و البسه در آن بسیار رواج دارد، بصورت خیابانی کم عرض ساخته شده که هر دو سمت خیابان پر از بوتیک و مغازه و خرده فروشی است. بعضی از فروشگاه‌ها در پاساژهای سرپوشیده قرارگرفته‌اند، مانند جواهرفروشی‌ها و فرش‌فروشی‌ها، اما بیشتر مغازه‌های کمرآلتی در فضای باز قرار دارند. محصولات در بازار به‌صورت متمرکز عرضه می‌شوند، به همین علت پیدا کردن محصول موردنظرتان به سادگی امکان‌پذیر است، فقط کافی است راسته‌ی فروشندگان آن محصول را پیدا کنید. تقریباً هر جنسی که فکرش را بکنید راسته‌ی مخصوص به خود را دارد، از لباس عروس و لوازم‌ آرایشی و بهداشتی گرفته، تا لوازم آشپزخانه و پوشاک. پرطرفدارترین اجناس کمرآلتی پوشاک، جواهرات، و چرم هستند.

اما پرطرفدارترین بخش بازار کمرآلتی،  کیزلارآگاسی هانی است، کاروانسرایی عثمانی که در سال 1744 و توسط حاج بشیر آقا ساخته‌ شده است، یکی از معدود نمونه‌های معماری عثمانی در شهر ازمیر. این بنا با محوطه‌ای به مساحت 4000 مترمربع و سقفی پوشیده از سرب، یکی از اقامتگاه‌های پرطرفدار تاجرین ابریشم و ادویه‌ای بود که از شرق دور به ازمیر می‌آمدند. نزدیکی کیزلارآگاسی هانی به بندر ازمیردلیل اصلی استقبال تاجران از آن بود. امروزه این کاروانسرا سرپناه سوغاتی فروشی‌هایی است که در کنار هم مشغول به کارند. صنایع‌دستی، فرش، نقره جات، لباس و پوشاک چرم چیزهایی است که در کیزلارآگاسی پیدا می‌شوند.

 مرکز خرید ازدیلک(Ozdilek)

مرکز خرید ازدلیک ازمیر با وسعت بیست هزار متر مربع در سال ۲۰۰۱ افتتاح شده است و یکی از بزرگترین مراکز خرید ازمیر می باشد که علاوه بر فروشگاههای مناسبی برای خرید پوشاک ، دارای سالن های سینما ، سالن سرگرمی برای بچه ها و رستوران  است . در این مرکز خرید مواد غذایی، پارچه، لوازم خانگی، لوازم آرایشی، لوازم الکترونیکی و همچنین مارک های واکو ، ماوی جینز، سونی و فیلیپس به فروش می رسد

مرکز خرید اسماکاتی ازمیر(Asmacati)

مرکز خرید اسماکاتی تقریبا جوان است و در سال ۲۰۰۹ ساخته شده است و در منطقه  ازمیر بالچووا دارای سبک معماری خاص و جذاب. مرکز خرید اسماکاتی توسط تیم معماری Tabanlıoğlu  طراحی و به دست  Ark  İnşaa  تاسیس شد. مرکز خرید Asmaçatı بین سه منطقه ی دریا، کوه و جاده همچون یک سازه پرقدرت نمایان است. شما می توانید در این مرکز خرید که در مساحت حدودی ۲۳ هزار متر مربع ساخته شده است، هرچیزی را که بخواهید پیدا کنید و بخرید. تنوع در خرید در این مرکز موج می زند. در این مرکز خرید، که از جاذبه های دیدنی نیز استفاده شده تلاش بر این است که توریست ها در نهایت لذت و آرامش خرید کنند و از خرید و حضور در این مرکز خرید خسته نشوند و درست به همین دلیل است که کسانی که به این مرکز خرید می روند، تقریبا تمام فروشگاه ها را سر می زنند. مرکز خرید Asmaçatı دارای فروشگاه ها و رستوران های متنوع است. این مرکز خرید دو طبقه دارد که درطبقه  بالا مرکز ورزشی مک پیدا قرار گرفته است. این مجموعه دارای پارکینگ مسقف و روباز نیز هست.

مرکز خرید آلسانژاک ازمیر(Alsancak)

خرید آلسانژاک ازمیر ترکیه یکی از مراکز خرید ازمیر است. بسیاری از گردشگران ازمیر را به قصد خرید انتخاب می کنند به ویژه خرید پوشاک و البسه با پارچه های ترک که یکی از بهترین دوخت ها را در دنیا دارند. از این رو باید گفت آلسانژاک گزینه خوبی برای خرید است. این منطقه شامل فروشگاه های پوشاک زنانه ، مردانه ، بچه گانه ، انواع اسباب بازی ، عینک و وسائل الکترونیک و مارکهایی نظیر بنتون ، مانگو ، دیزل ، زارا ، مادرکییر ، ری پلی و تامی هیلفیگر و اصولاً هرچه که شما بخوهید را در این فروشگاه ها خواهید یافت. 

مركز خريد ديگر ازمیر ، اسكله كوناك است كه در نزديكي برج ساعت واقع شده و شامل فروشگاه ها ، رستوران ها و سينما مي باشد همچنين ماركهاي معروف و لوازم آرايش را مي توانيد در اين منطقه بيابيد. مرکز خرید بالكووا مركز خريد ديگري است که شما می توانید در فروشگاه هاي آن لوازم آرایشی ، جواهرات ، لباس هاي مارك دار مانند مارکس و اسپنسر ، بنتون ، لوی و كافه هايي مانند استارباکس را بيابيد همچنين اين مركز خريد منطقه سرگرمی بچه ها را دارا مي باشد . مركز خريد كارفور كه يك هايپرماركت است نيز در اين شهر وجود دارد و بسياري از مركز خريد ديگر مانند كيپا ، بارنووا و اي جي اي در شهر ازمير واقع شده اند .

جاذبه های گردشگری ازمیر ترکیه

سومین شهر بزرگ ترکیه بعد از آنکارا و استانبول که در ساحل دریای اژه قرار دارد یکی از شهرهای محبوب بین گردشگران است. اگرچه ازمیر نمی تواند از نظر جاذبه های تاریخی با استانبول یا قسطنطنیه سابق رقابت کند اما از جنبه هایی دیگر شهر ازمیر به خاطر قیمت های پایین تر هتل ها و استراحتگاه هایش می تواند بهترین مکان باشد. ازمیر هم مانند سایر شهرهای حاشیه دریای مدیترانه حکومت های زیادی از رمی ها و سلجوقیان تا اعراب و مغول ها را به خود دیده است. ازمیر یکی از تاریخی‌ترین مناطق کشور ترکیه است که قدمت آن به ۶۵۰۰ سال قبل از میلاد می‌رسد و بسیاری از دوره‌های تاریخی ازجمله عصر آهن، عصر طلایی را شاهد بوده است،  فقط متقاضیان آرامش و راحتی به این منطقه سفر می کنند و از زیبایی و آرامش دریای اژه بهره می برند. بر اساس داستان‌ها و افسانه‌ها جنگجویان افسانه‌ای، «آمازون‌ها» این شهر را به نام ازمیر، نام‌گذاری کرده‌اند که دارای آب و هوای بسیار عالی و کشاورزی پر رونقی است. ازمیر مکان مناسبی برای برگزاری نمایشگاه ها و همایش های تجاری و صنعتی و حتی علمی و فنی است.ازمیر دارای جاذبه های تاریخی و طبیعی بسیاری است که برای تمامی گردشگران دیدن آنها جذاب است.

ازمیر آگورا (Izmir Agora)

آگورا که در لغت نیز به معنای بازار می باشد یک موزه از آثار باقی مانده از بازر بزرگی در مسیر جاده ابریشم است. این بنای تاریخی از 3 طبقه که روی ستون های رومی و مرمری ساخته شد است قدمتی به اندازه 2 هزار سال دارد که به دوران اسکندر کبیر بر می­گردد. کانال آبی که در آن زمان در این منطقه جاری بود، همچنان وجود دارد و از وسط این بازار می گذرد.یکی از آثار برجسته آگورا، یک گروه مجسمه پوزیدون و دمیتر است که در موزه تاریخ و هنر می توانید آنها را بیابید. نقاشی پرتره فاوستینا، همسر امپراتوری مارکوس اورلیس، که بسیار ازمیر را دوست داشت، در قوس دروازه غربی آگورا قرار دارد. یکی دیگر از کشفیات هیجان انگیز آگورا، گرافیتی های بازمانده از عصر امپراتوری روم است که گفته می شود بزرگترین مجموعه گرافیتی یونان است و دارای مجموعه تصویرهای زندگی روزمره سلطنتی و هلنیستیک می باشد. گفته می شود که گرافیتی که تحت حفاظت است، بین قرن دوم و چهارم میلادی ساخته شده است. روی دیوارها حدود ۱۵۰۰ گرافیتی وجود دارد که برای دو هزارسال حفظ شده اند و با رنگ یا حکاکی ساخته شده اند. این نقاشی های دیواری کلمات عاشقانه و نقاشی های قایق ها را نشان می دهد. امکان مشاهده لایه های دوران هلنیستیک، روم و بیزانس و امپراتوری عثمانی در ترانشه های کاوش شده وجود دارد. بخصوص حمام رومی که اخیرا کشف شد توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب کرده است. از آنجا که خرابه های آگورا به مدت یک سال به عنوان قبرستان در ناحیه نمازاق مورد استفاده قرار گرفته است، مملو از سنگ قبرهای عثمانی می تواند در سایت مشاهده می شود، با اینکه قبرها پس از یکسال به مکان دیگری منتقل شدند

مسجد حصار ازمیر

با شکوه ترین و بزرگترین و قدیمی ترین مسجد در ترکیه مسجد حیصار  ازمیر نام دارد که یکی از بهترین جاذبه های گردشگری ازمیر به شمار میرود. این مسجد در سال 1592 توسط آیدین اوغلو یاکوپ بین سال‌های 1592 و 1598 بنا شده است. این مسجد قرن شانزدهمی یکی از بزرگترین بناهای مرکز شهر و نمای داخلی آن یکی از بهترین نمونه‌های هنر اسلامی دوره عثمانی در ازمیر است. فضای این مسجد تاریخی هنری بسیار آرامش بخش است و سکوت لذت بخشی را در این مکان می­شنوید. مسجد از سنگ ساخته و گنبد آن با لایه‌ای از سرب پوشانده شده است. یکی دیگر از جاذبه‌های این مسجد باغ رز و تاکستانی است که در انتهای نمازخانه بانوان قرار دارد. از ديگر مساجد ازمير تركيه مي‌توان به مسجد سالپچي اوغلو اشاره كرد كه در قرن 20 ميلادي بنا شده است. همچنين مسجد “شادئروان“ يادگاري از قرن 17 ميلادي در ازمير مي‌باشد كه در قرن 19 ميلادي مورد بازسازي قرار گرفته است. مسجد كمر آلتي ازمير نيز در قرن 17 ميلادي ساخته شده است. مساجد سالپچي اوغلو، شادئروان و كمرآلتي در نزديكي منطقه كمرآلتي ازمير واقع شده‌اند

برج ساعت ازمیر

نماد اصلی شهر ازمیر و  یکی از دیدنی­ترین جاذبه های این شهر برج ساعت نام دارد که این برج که در میدان کوناک قرار گرفته است که  محل رفت و آمد بسیاری از توریست های تاریخ پسند است. نام دیگر این ساعت ساعت کولسی میباشد که هدیه ی سلطان عبدالحمید در سال 1901 به سبک عثمانی بوده و از تزیینات زیبایی ساخته شده است. برج ساعت توسط معمار لوانتین فرانسوی، ریموند چارلز پیر و برای بیست و پنجمین سالگرد سلطنت عبدالحمید ساخته شده است  که 25 متر هم ارتفاع دارد و ساعت این برج، هدیه ای از امپرانور آلمانی ویلهلم دوم بود که در سبک معماری عثمانی مورد استفاده قرار گرفت. این برج که اسکلت ان از آهن وسرب است، دارای چهار چشمه می باشد که در اطراف پایه در الگوی دایره ای قرار گرفته اند. ستون ها نیز از تم موریش الهام گرفته شده است. طی سال های 1983 تا 1989 عکس برج ساعت روی اسکناس 500 لیری ترکیه چاپ می شد. تعداد زیادی از برج های ساعت در شهر بالکان که پادشاهی عثمانی قرار داشت، شهرهای صربستان، بوسنی و مونته نگرو، بلگراد، پریجولیه، سارایوو، بانالوکا و استاراورشوس می­باشد.

قلعه کادفه کاله ازمیر

قلعه کادیفه کاله ازمیر (Kadifekale) یکی از قلعه های تاریخی ازمیر است که تاریخ آن به قرن چهارم قبل از میلاد بر می­گردد. این دژ که با نام دژ پاگوس هم شناخته می­شود دارای ارتفاعی 186 متری است که قرن ها محافظ شهر ازمیر و دریای اژه بوده است. کادیفه کالا در زمان آمازون‌ها ساخته شده است و توسط یکی از ژنرال­های اسکندر کبیر به نام لیسماکوس بازسازی شده است در دوره‌های امپراطوری یونان، رم، بیزانس و عثمانی دستخوش تغییراتی گردیده است. کادیفه کاله روی تپه­ای در ۲ کیلومتری ساحل قرار دارد و نمایی کلی از شهر و خلیج ازمیر را از بالای دیوار های ان می­توانید  ببینید . در نزدیکی قلعه کادیفه کاله نیز مخزن باستانی که مخصوص ذخیره آب آشامیدنی در زمان امپراطوری روم ، بیزانس و عثمانی بوده است قرار دارد.

کاخ بیرگی کاکی راگا ازمیر

یکی از قدیمی­ترین و نادرترین سازه­هایی که به سبک معماری ساخته شده اند و تا امروز نیز محفوظ مانده است کاخ بیرگی کاکی راگا ازمیم می­باشد که علی آقا در سال 1761 بنای این ساختمان را آغاز کرد، سبک رنگارنگ و تزئین شده عمارت نشان می‌دهد که ساختمان باید در نیمه اول قرن 19 ساخته شده باشد. این ساختمان که تا همین اواخر (1950) کارکرد مسکونی داشت دیوارهای طبقه همکف آن با اتاق‌های بزرگ از سنگ و دیوارهای دو طبقه وسط و بالا از چوب و با تکنیک چهارچوب ساخته شده‌اند. خانه سه طبقه متفاوت دارد که هر کدام جاذبه های خاص خود را دارند. در طبقه همکف اصطبل‌هایی هستند که زمانی خانه اسب‌های نظامی بوده‌اند. اتاق‌های خواب بزرگ با تزئینات فوق‌العاده در طبقه اول قرار دارند و از طبقه بالاتر می‌توان منظره زیبایی از خیابان‌های شلوغ شهر دید.

آسانسور ازمیر

یکی از جذاب­ترین جاذبه های ازمیر بالابری است که توسط یک تاجر یهودی به نام داریو مورنو در قرن ۱۹ ساخته شده است. در سال ۱۹۰۷ در میدان کاراتاش بنای بسیار بلندی برای جا به جایی مردم از ساحل کاراتاش به بالای تپه به وسیله ی فشار آب ساخته شد که بعدها به دلیل پیشرفت تکنولوژی این جابه جایی به وسیله ی نیروی الکتریکی صورت می گرفت. این آسانسور در بالا بصورت پیاده رویی به سمت مرکز شهر است و با ۵۱ متر ارتفاع، گذرگاهی را میان خیابانهای بالایی و پایینی فراهم میکند. اگر شما مایل به دیدن شهر ازمیر به خصوص در شب هستید آسانسور دقیقا خواسته شما را برآورده می کند. این مکان ها را به عنوان محله یهودی ها هم میشناسند که مکانی دلپذیر از خیابان های سنگ فرش شده و ساختمان های قدیمی است که بزرگترین کنیسه ازمیر به نام بت اسرائیل نیز در همین محل قرار دارد. در حال حاضر در بالای تپه و ایستگاه پایانی آسانسور یکی از مشهورترین رستوران‌های ازمیر قرار دارد.

کلیسای سنت پولیکارپ ازمیر

 یکی از برترین جاذبه های ازمیر که سمبلی از هفت کلیسا  می­ باشد کلیسای سنت پولیکارپ ازمیر نام دارد. به شرح روایتی آپوکالیپس مقدس  (Apocalypse-Polycarp) در155 بعد میلاد و در سن 86 سالگی به دست رومی ها به شهادت رسید و  وقتی به دست آنها به سمت چوبه مرگ برای سوزاندنش برده شده شعله های آتش او را لمس نکرده بنابراین او را به وسیله ی شمشیر به قتل رساندند و این کلیسا را برای او در این مکان بنا کردند.این کلیسا یکی از بهترین و برترین جاذبه های گردشگری ازمیر ترکیه است.این کلیسای کاتولیک در اوایل قرن 17 ام ساخته شد. این کلیسا به طور معجزه آسایی از آتش سوزی سال 1922 نجات یافت اما اکنون درون آن، دیوار ها پوشیده از نقاشی های آبرنگ است که به خوبی نگهداری شده اند. این کلیسا در ترکیه در ۱۶۲۰ بازسازی شد.

پاموکاله ازمیر

 از زیباترین چشم‌اندازهای گردشگری در جهان که در منطقه دریای اژه و در رودخانه مَندَرَس و در نزدیکی شهر ازمیر قرار دارد پاموکاله است و به واسطه زیبایی خیره‌کننده‌اش لقب قلعه سفید پنبه‌ای را از آن خود کرده است. در این منطقه چشمه های آب گرم طبیعی وجود دارند و آب جاری پس از عبور، از خود کربنات به جا می‌گذارد. پاموکاله یکی از چشمه‌های آب گرم و اولین چشمه آب شور جهان است که دارای خواص درمانی بسیاری می‌باشد در این منطقه ۱۷ چشمه آب گرم طبیعی وجود دارد . فعالیت‌های آتش‌فشانی در زیر زمین باعث ایجاد این چشمه‌های آب گرم شده است و این آب گرم که از ارتفاع ۱۰۰ متری پایین می‌ریزد در شیب کوهستان سرعتش کم می‌شود و رسوب می‌کند و این رسوبات و سنگ‌های آهکی سفیدرنگ منظره زیبایی را به وجود می‌آورند، درست به همین دلیل است که بسیاری از گردشگرانی که به این مکان رؤیایی قدم می‌گذارند معتقدند که اینجا برای آرامش روح و روان، مکانی ایده‌آل است . در نوک قله پاموکاله استخری وجود دارد که به استخر آرزوها معروف است و همین جاست که گردشگران سر و روی خود را با مواد معدنی و گل و لای سفید و مفید حوضچه‌ها می‌پوشانند و به انتظار خواص درمانگر آن می‌نشینند.

موزه هنر و مجسمه ازمیر

موزه ی هنر های نفیس در کوناک , آثاری از نقاشان مشهور و بزرگ ترکیه را نشان میدهد که موزه ی هنر و مجسمه ی ازمیر نام دارد. این موزه دربردارنده ی 530 اثر از هنرمندان مشهور مانند احمد علی پاشا, حکمت اونات, ابراهیم کالوس و دیگر استادان بزرگ است. همه ی آثار هنری موزه ی هنر و مجسمه سازی شامل 419 نقاشی, 37 عدد مجسمه, 35 عدد سرامیک و 49 اثر چاپ دستی می­باشد. این آثار غنی از دوره های مختلف تاریخی و فرهنگی ترکیه در این موزه جمع آوری شده که آثار هنرمندان و اساتید نسل های قدیم تا به امروز است. این موزه نمایشگاه بزرگی از مجسمه و آثار سرامیکی است .این موزه دوشنبه ها تعطیل می باشد اما در باقی روزهای هفته در آن به روی گردشگران داخلی  و خارجی باز است

 بازار کمرالتی ازمیر

کمرالتی(Kemeraltı  ) منطقه و بازار تاریخی و یکی از سرزنده‌ترین نقاط ازمیر است. یک بازار لابیرنت شکل که از میدان کوناک آغاز و به آگورای باستانی ختم می‌شود. قدمت کمرالتی به قرن 17 باز می‌گردد و مغازه‌ها، کافه‌ها، غذاخوری‌ها، کارگاه‌های صنعتی، مساجد، کنیسه‌ها، قهوه‌‌خانه‌ها و باغ‌های چای را در خود جای داده است. گشت و گذار در خیابان‌های رنگارنگ و شلوغ، عبادتگاه‌های تاریخی، حیاط‌های مخفی و کاروانسراهای بزرگ چهره واقعی ازمیر را خواهید دید. کافه‌های بین مسجد حصار و کافه Kızlarağası Han که قهوه ترک معروف fincanda pişen را سرو می‌کند (قهوه ترک دم کرده در فنجان) از شهرت ویژه‌ای برخوردار هستند.

همچنین ازمیر دارای سواحل بسیار زیبا، پارک ها و باغ وحش­های بی نظیر، مراکز خرید و هتل­های زیبا . موزه های تاریخی فراوانی است که قطعا گردشگرانی که به آنجا سفر می­کنند و از این جاذبه ها دیدن می­کنند لذت فراوانی می­برند.

رستوران های ازمیر ترکیه

بعد از آنکارا و استانبول در ترکیه، ازمیر نقش مهمی در صنایع و اقتصاد این کشور دارد و سومین شهر بزرگ ترکیه است. این شهر که قدمتی 6500ساله دارد در کنار سواحل دریای اژه خودنمایی می کند و یکی از آرام ترین جاهای دنیا به حساب می آید. جاذبه های تاریخی و طبیعی از جمله ازمیر آگورا، کاخ بیرگی کاکی راگا ازمیر، پاموکاله ازمیر، مسجد حصار، آسانسور ازمیر، برج ساعت، قلعه کالدفه کاله ازمیر، کلیسای سنت پولیکارپ ازمیر، ، پارک های آبی و موزه های بسیار زیبا، سواحل بسیار دلنشین و مراکز خرید فوق العاده با امکانات مدرن را دارد. اما ازمیر جدا از جاذبه های گردشگری دارای رستوران های فوق العاده با غذاهای مدیترانه ای و آسیایی و اروپایی دارد که قطعا قسمت شکم گردی را برای تمامی توریست ها خوشمزه تر می کند.

رستوران آسانسور ازمیر (Asansor restaurant

آسانسور یکی از دیدنی های ازمیر است که بر فراز آن منظره ای از تمام شهر را خواهید دید . بر بالای این بنای تاریخی ازمیر رستورانی بنا شده که رستوران آسانسور نام دارد. رستوران آسانسور یکی ازبهترین رستورانهای شهر ازمیر است. برای رفتن به این رستوران زیبا و بی نظیر و تجربه صرف غذا در ارتفاعات، کافی است از آسانسور ۱۰۱ ساله ازمیر بالا بروید از این رستوران بی نظیر می توانید تمام شهر ازمیر را به خوبی ببینید و از فضای دلنشین و منحصر به فرد این رستوران لذت ببرید. این رستوران بهترین غذاهای ترکی، ایتالیایی و فرانسوی را سرو می کند، که تمامی غذاها از محصولات و مواد غذایی تازه و با کیفیت تهیه می شوند. مشهورترین غذای این رستوران، کباب آسانسور می باشد که یک کباب سنتی ترکی ترکیب شده از سس گوجه فرنگی تفت داده شده با گوشت قرمز و سس گوجه فرنگی مخصوص می باشد. دکوراسیون رستوران آسانسور ازمیر نیز بسیار زیبا و مجلل و چشم نواز می باشد. اگر شما مایل به دیدن شهر ازمیر به خصوص در شب هستید آسانسور دقیقا خواسته شمارو برآورده می کند.  این رستوران شامل یک نیم اشکوب برای مهمانان ویژه است. همچنین شما می توانید از فضای داخلی و بیرونی آن لذت ببرید.

رستوران آیوالیک سهیر کلوبو ازمیر(Ayvalik Sehir Kulübü) 

یکی از بهترین رستوران های ازمیر آیوالیک سهیر کلوبو ازمیر است که  دقیقا در کنار دریا می باشد که منظره زیبا در روز و شب دارد. این رستوران در مقایسه با رستوران های اطراف دارای قیمت بسیار مناسبی است با داشتن محیطی آرام لذت زیادی را برای شما فراهم می کند . این رستوران اواع غذا هایی دریایی را سرو می کند و رستوران بسیار قدیمی می باشد که اکثر اهالی و توریست ها به این رستوران زیبا رفته و از غذا های خوشمزه و با کیفیت آن لذت برده اند شما می توانید همراه با تور مسافرتی به این رستوران بروید. یکی از غذا های معروف و خوشمزه این رستوران هشت پا و صدف می باشد اگر به غذای دریایی علاقه دارید حتما امتحان کنید.یکی از نوشیدنی های معروف این رستوران قهوه فرانسوی آیوالیک می باشد . این رستوران بی نظیر، رستوانی قدیمی با قدمت 100سال است و محبوبیت بسیاری در بین مردم بومی و گردشگران دارد.

رستوران آکین یری ازمیر (Akinin Yeri)

این رستوران که تقریبا در مرکز شهر ازمیر قرار دارد یکی از رستوران های محبوب ازمیر می باشد و واقعا غذاهای آن ارزش امتحان کردن دارد و به هیچ عنوان نباید آن را از دست بدهید. با ماشین می‌توانید خود را به این رستوران برسانید و هم‌زمان با رانندگی در مسیرهای زیبا و تماشای چشم‌اندازهای ساحلی، خودتان را برای خوردن یک وعده غذای لذیذ و فراموش‌نشدنی آماده کنید. این رستوران به عنوان بهترین رستوران غذای دریایی در ازمیر و حتی در تمام ترکیه توسط منتقدان سایت‌های مختلف انتخاب شده است. منوی رستوران، منویی کامل و مفصل از انواع غذاهای دریایی است که در بیشتر رستوران‌های ساحلی پیدا می‌شود. منوی رستوران با توجه به صید روز و تازه‌ترین محصولات موجود در بازارها، تغییر می‌کند. گاهی اوقات ممکن است بسیار شلوغ باشد، ولی خدمت‌رسانی در این رستوران همواره دوستانه و بی‌نقص است و غذای آن یکی از مهم‌ترین نقاط قوت رستوران است. رفتار خوب کارکنان آن، مناظر زیبا، قیمت های مناسب از دیگر امتیازات این رستوران است.

رستوران دنیز ازمیر (Deniz) 

رستوران دنیز  که یکی از بهترین هتل های ازمیر به نام هتل پالاس قرار دارد و فضایی بسیار دل نشین با دکوراسیونی باشکوه دارد، سال های متمادی است که به عنوان یکی از بهترین رستوران های شهر ازمیر شناخته می شود و محبوبیت بسیاری دارد. این رستوران دارای دو فضای داخلی و بیرونی جهت صرف غذا می باشد و انواع غذاهای مدیترانه ای، دریایی، ترکی و انواع سوپ در آن سرو می شود. پرسنل این رستوران بسیار خوش برخورد هستند و غذاهای آن از مواد تازه و باکیفیت تهیه شده و در سطح عالی طبخ می شوند. تاسیس این رستوران به سال ۱۹۸۱ برمی گردد ولی توانسته بعد از گذشت این همه سال همچنان از بهترین رستوران ها باشد. این رستوران چشم اندازهای جذابی از دریای اژه دارد و همین ویژگی یکی از مهمترین فاکتورها برای محبوب شدنش است. از امتیازات این رستوران قیمت مناسب، اینترنت رایگان، پارکینگ، امکانات برای افراد معلول و امکان رزرو می باشد.

رستوران ماورا ازمیر (Mavra)

مطمئنا غذا خوردن در این رستوران ارزش وقت گذاشتن و هزینه کردن دارد. در این رستوران هم مثل بسیاری از رستوران‌های ازمیر، با مزه‌های سنتی قبل از غذای اصلی از شما پذیرایی می‌شود. مزه‌های این رستوران را نباید از دست بدهید، چون با بهترین و اصیل‌ترین دستورها تهیه می‌شوند. غذای تخصصی این رستوران کباب می باشد ولی در این رستوران غذاهای متنوع دیگری نیز سرو می گردد. هم انواع غذاهای گوشتی و هم انواع غذا با ماهی در منوی رستوران به چشم می‌خورد. یکی از غذاهایی که در این رستوران حتما باید امتحان کنید هشت‌پای گریل شده است؛ یکی از غذاهای ویژه‌ی منو که معمولا مورد توجه مهمانان رستوران قرار می‌گیرد. این رستوران در شلوغ ترین تقاطع شهر ازمیر قرار دارد و از مکان های زیادی قابل دسترس است.

رستوران کفی ازمیر (kefi restaurant)

رستوران کفی ازمیر ، یکی از بهترین رستوران های این شهر با غذاهایی لذیذ و با کیفیت است. رستوران های ازمیر متنوع هستند و انواع غذا را می توانید در این رستوران ها ، میل کنید اما نباید فراموش کرد که رستوران های ترکیه بهترین مکان برای چشیدن طعم غذای ترکی هستند. کفی یک غذاخوری شیک در ازمیر است با غذاهایی عالی . بیشتر غذاها با ماهی دریایی طبخ می‌شوند ، اما غذاهای گوشتی هم در منوی رستوران هست که از بین آن‌ها ، خوراک بره با رازیانه ، لذیذ و خوشمزه است . قیمت غذاهای دریایی رستوران کفی با توجه به کیفیت غذا ، بسیار مناسب است .دکوراسیون زیبای آن، نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند. یکی دیگر از دلایل محبوبیت این رستوران، قیمت مناسب غذاها نسبت به کیفیت انها می باشد

رستوران پیزریا وندیک (Pizzeria Venedik)

این رستوران که رتبه 9 را در بین رستوران های فراوان ازمیر دارد انواع غذاهای مدیترانه ای و آسیایی و اروپایی خصوصا ایتالیایی را سرو می کند. همچنین غذاهای گیاهی این رستوران مشهور است. در این رستوران پیتزا در ترکیب با طعم ها و مزه های ترکی تبدیل به یک غذای جدید شده که نمونه ی آن را در هیچ رستوران دیگری پیدا نمی کنید. در  اینجا به غیر از پیتزاهای خلاقانه پیتزاهای کلاسیک هم هست که می توانید آن ها را امتحان کنید. پیتزاهای دریایی نیز از خلاقیت این رستوران می باشد. این رستوران هر سه وعده و ومیان وعده ها ارائه خدمات دارد . از امتیازات آن امکان رزرو، اینترنت رایگان، امکانات برای معلولین، فضای باز و قیمت مناسب است.

رستوران ینگچ (خرچنگ)

رستوران ینگچ یا خرچنگ تنها یک تجربه غذاخوری زیبا است و بر خلاف اسم آن انواع غذاهای دریایی و حلال را سرو می کند. زیرا هنگامی به این رستوران می روید و بر لبه آب در یک ساختمان سنگی 150 ساله می نشینید جو بسیار رمانتیک و خاصی دارد. پس از ورود، کارکنان حس گرم و دوستانه‌‌ای ایجاد می‌‌کنند. تقریبا این‌‌طور به نظر می‌‌رسد که شما برای یک غذای خانوادگی صمیمی به آن‌‌ها پیوسته‌‌اید. منو این رستوران براساس دستورالعمل‌‌های سنتی و با کیفیت‌ترین مواد تهیه می‌‌شود. البته، غذاهای دریایی با بیش از 22 نوع غذای ارائه شده نقش مهمی در این منو دارند و در همان روز صید سرو می‌‌شوند. منو رستوران ینگچ فصلی است و اغلب برای منعکس کردن بهترین مواد تشکیل‌‌دهنده تغییر داده می‌‌شود

رستوران تاواجی ریسپت اوستا ازمیر (Tavaci Recap Usta)

یکی از بهترین رستوران های خاورمیانه ای با انواع غذاها تاواجی ریسپت اوستا است. همه غذاهای این رستوران حالت سنتی دارند. ایرانی ها که عاشق غذاهای برنجی هستند می توانند این رستوران را برا صرف غذا انتخاب کنند. فضای بسیار دلنشین و سنتی و آبراه هایی با غازها و مرغابی های زیبا حس آرامش خاصی به شما هنگا غذا خوردن می دهد. از غذاهای معروف این رستوران کوفته قلقلی و کباب است.کباب های برشته این رستوران بسیار معروف است، کباب هایی که با نان ها محلی تازه و خوشمزه سرو می شوند.  حتی در ماه های گرم سال که آب و هوا خوب و فرح بخش است می توانید به فضای باز رستوران بروید و عصری به یاد ماندنی را بگذرانید.

رستوران Yengec

غذا خوردن در رستوران Yengec، تجربه‌ای جذاب است. در این رستوران، در کنار دریا می‌نشینید و در فضایی رمانتیک و دیدنی در یک خانه‌ی سنگی قدیمی ۱۵۰ ساله، بهترین غذاها را نوش جان می‌کنید. به محض ورود، کارکنان رستوران با رفتار گرم و دوستانه‌ی خود از شما استقبال می‌کنند، به نحوی که انگار برای شرکت در یک مهمانی خانوادگی به آن‌ها می‌پیوندید. منوی رستوران شامل انواع غذاها و دستورهای اصیل و سنتی است و غذاهای رستوران با تازه‌ترین و بهترین مواد غذایی، آماده می‌شود. به غیر از غذاهای مرسوم، انواع غذاهای دریایی با تنوعی قابل توجه، شامل ۲۲ نوع مختلف در منوی رستوران وجود دارد که همه‌ی آن‌ها با تازه‌ترین صید روز تهیه می‌شوند. منوی رستوران با توجه به فصل تغییر می‌کند و برای اینکه همواره با بهترین و تازه‌ترین مواد غذایی آماده شود، چند وقت یک بار تغییراتی در آن ایجاد می‌شود

کافه لاسیگل ازمیر  (Cafe La Cigale)

کافه La Cigale کمی با سایر رستوران‌ها و کافه‌های ازمیر تفاوت دارد. اگر به دنبال رستوران فرانسوی در ازمیر هستید به این کافه بروید. این کافه فضایی بسیار آرام و رمانتیک را دارا می باشد. در این کافه طیف گسترده ای از خوراکی های کلاسیک فرانسوی در اختیار مهمانان قرار می گیرد. یک کافه متفاوت که در آن خبری از غذاهای محلی ترکی نیست! با اینکه اینجا به رستوران فرانسوی معروف است اما غذاهای بین المللی دیگری از نقاط مختلف دنیا هم دارد. در نگاه اول دکوراسیون متفاوت این رستوران نظرتان را جلب می کند؛ نور پردازی های جذابی در گوشه و مکار رستوران به کار رفته که حال و هوای خاصی را برایش رقم زده است. منو پر است از غذاهای فرانسوی، پاستاهای ایتالیایی و حتی غذاهای چینی! دلیل محبوب بودن این رستوران به غیر از دکوراسیون متفاوت، غذاهای بین المللی و همینطور قرار گرفتن آن در کنار جاذبه های گردشگری این شهر است. این رستوران در باغ یک موسسه‌ی فرانسوی قرار دارد و به همین دلیل محیط آن برای بسیاری از افراد جذاب است.

کافه ریحان ازمیر (Reyhan Pastanesi) 

این کافه هرچند منوی غذایی ندارد اما یکی از محبوب ترین کافه های برای خوردن شیرینی ها و صبحانه و ناهار است.  در این کافه فقط می توانید کیک، شیرینی ها و اسنک هایی که در ویترین هست را سفارش دهید. اگر به دنبال جایی آرام برای خوردن صبحانه و یا ناهار می گردید این کافه می تواند انتخاب مناسبی باشد. این فقط اسنک های خوشمزه ی این رستوران نیست که آن را تا این حد محبوب کرده بلکه دکور خاص آن هم حتما نظرتان را جلب می کند. اگر عاشق شیرینی جات باشد از طعم کیک ها، تارت ها و کوکی های این کافه که به زیباترین شکل ممکن تزئین شده اند غافلگیر می شوید.

کافه قنادی رومی

 قنادی رومی بهترین فروشگاه قنادی در تمام ازمیر است که بخاطر شیرینی ها و بستنی های خود معروف است. بزرگترین جاذبه این قنادی احتمالا دندورما یا بستنی آن است که دندورما بسیار متفاوت از بستنی یا حتی ژلاتو است. اضافه کردن یک عامل به آن، یک بافت تقریبا جویدنی ایجاد می‌‌کند که تقریبا مثل یک تافی نرم است. اگر طعم‌‌هایی مانند پسته، گل رز، لیمو یا پرتقال به آن اضافه کنید، یک درمان فوق‌العاده برای خنک‌‌شدن در یک روز گرم تابستانی خواهید داشت. البته، می‌‌توانید به جای آن یک قهوه ترک قوی سنتی همراه با کوکی هم انتخاب کنید. یا هر دو را داشته باشید.