تور 14تور 14

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

در حال حاضر عضو هستید؟

تور 14تور 14
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

تور سریلانکا

تور سریلانکا

اگر قصد دارید تکه ای از بهشت را برای سفر خود انتخاب کنید، به شما تور سریلانکا را پیشنهاد می دهیم . این کشور یکی از زیباترین طبیعت های جهان را دارد که در اکثر فصل های سال سرسبز و مطبوع می باشد. وجود جاذبه های تاریخی مانند معابد باستانی، بنا های تاریخی و ساختمان های لوکس تازه ساخت، جاذبه های تفریحی بسیار ارزشمند، مراکز خرید بسیار متنوع و همینطور هتل های بسیار مجلل برای اقامت از امتیازات این کشور است.

به اعتقاد بسیاری از فلاسفه و تاریخ شناسان این کشور زیباترین طبیعت جهان را دارد که با باغ های میوه زیبا و پوشش گیاهی بسیار جذاب خود شما را متحیر خواهد نمود. هنگام ورود به این کشور می توانید با قلعه سیگیریا هیجان و جذابیت سفر خود را آغاز نمایید و با دیدن شهرهای کندی ،پولونارووا، کلمبو، نووارا و تکمیل شود و نهایتا با دیدن قلعه آدامز، پارک ملی یالا، معبد غار دامبولا حیرت زده شوید. کشور سریلانکا قطعا می تواند سفری بیاد ماندنی و تکرار ناشدنی را برای شما به ارمغان بیاورد که نظیر آن را در جای دیگری تجربه نخواهید کرد.

یکی دیگر از جذابیت های سفر به سریلانکا دیدن حیات وحش بکر این کشور است که جذابیت سفر را برای شما صد چندان خواهد کرد. اگر علاقمند به طبیعت و حیات وحش هستید، می توانید جانداران بسیار شگفتی را در پوشش گیاهی و جنگل های بسیار زیبا این کشور مشاهده نمایید. تورهای سریلانکا اغلب در قالب تورهای 6 تا 10 روزه برگزار می شوند که بهترین زمان برای برگزاری آنها فصول تابستان و بهار است. اما زمستان های پوشیده از برف این کشور برای علاقمندان به زمستان و ورزش های زمستانی بسیار شگفت انگیز خواهد بود.

 تور سریلانکا از شیراز

تورهای سریلانکا از شهرهای مختلف ایران برگزار می شوند که فرصت سفر را برای مسافران نقاط مختلف ایران ساده تر می نماید. یکی از شهرهایی که میزبان برگزاری تور سریلانکا می باشد شهر شیراز می باشد. آژانس های مسافرتی زیادی در شیراز مجری مستقیم برگزاری تور سریلانکا هستند از این رو مسافران می توانند حق انتخاب بیشتری داشته باشند. برنامه سفر هر تور متفاوت است و زمان های سفر متفاوتی را اغلب در نظر می گیرند.

بنابراین در حین انتخاب تور سریلانکا از شیراز به هتل های اقامتی که برای سفر به سریلانکا در نظز گرفته شده است، امکانات و خدمات تور، مدت زمان تور، برنامه سفر، قیمت تور و همینطور خدمات و امکانات ارائه شده و نوع پرواز توجه نمایید تا بتوانید برای سفر خود بهترین گزینه را انتخاب نمایید. قطعا در لیست تورهای این کشور شما می توانید برنامه های سفر متفاوتی را مشاهده کنید و در این زمان این شما هستید که با کسب اطلاعات درست در مورد برنامه سفر تور و تطبیق آن با سلایق خود می توانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید.

تور سریلانکا از اصفهان

اصفهان یکی دیگر از میزبانان برگزاری تور سریلانکا است. وجود آژانس های مسافرتی قدرتمندی که در این شهر در حال فعالیت هستند، خطوط هواپیمایی درجه یک باعث شده است که مسافران بتوانند از تورهای سریلانکا لوکس بهره مند شوند. بهترین خدمات برای تورهای سریلانکا در نظر گرفته شده است که از جمله آنها می توان به هتل های درجه یک، سفرهایی هوایی با بهترین خطوط هواپیمایی اصفهان، ایمنی و بیمه سفر، برنامه سفر درجه یک اشاره کرد.

در میان تورهای مختلف سریلانکا از اصفهان می توان تورهای ارزان و تورهای گران قیمت تر را نیز یافت. با این وجود تورهای لحظه آخری سریلانکا از شیراز بهترین گزینه برای سفری ارزان به این کشور هستند چرا که آژانس های مسافرتی  تخفیفات ویژه ای را به مسافران ارائه می دهند و در عین حال خدمات و امکانات بسیار خوبی را ارائه می دهند.

قیمت تور سریلانکا

یکی از مهم ترین دغدغه ها در حین سفر، هزینه های تور می باشد. از این رو مسافران قبل از انتخاب تور سریلانکا در مورد قیمت این تور سوال می پرسند. قطعا هر کسی به سفری ارزان تمایل بیشتری دارد. برای همین منظور تورهای ارزان تر با قیمت های پایین در میان مسافران بسیار پر طرفدار تر هستند. برای قیمت تورهای سریلانکا نمی توان قیمت های ثابتی را ارائه داد چرا که قیمت ها در فصل های مختلفی از سال متغیر هستند و عوامل خارجی زیادی بر آنها تاثیر می گذارند. در این میان هر چه هتل اقامتی مورد نظر برای تور با کیفیت تر باشد و خدمات ارزشمندتری را ارائه دهد، هر چه نوع پرواز تور درجه بالاتری داشته باشد، برنامه سفر تور و همینطور خدمات ارائه شده برای آن بهتر باشد، قطعا قیمت تور بالاتر خواهد بود.

بنابراین در حین انتخاب تور سریلانکا علاوه بر قیمت تور ، خدمات و امکانات سفر را در اولویت خود قرار دهید که بتوانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید.

تور سریلانکا ارزان

اگر می خواهید سفر به سریلانکا را با یک قیمت ارزان تجربه کنید، نگران نباشید. در میان تورهای ارائه شده این کشور شما می توانید به سادگی تورهایی را بیابید که برای شما سفری خاطره انگیز و در عین حال ارزان را فراهم می نمایند. هیچ چیز مانند یک سفر ارزان حس و حال آدم را عوض نمی کند. تورهای سریلانکا اغلب قیمت های متناسب با خدمات و امکانات تور دارند و شما می توانید با انتخاب بهترین امکانات هم از تورهای ارزان بهره مند شوید.

تورهای ارزان تر معمولا در فصول سرد برگزار می شوند چرا که تعداد مسافران به این کشور کاهش می یابد و آژانس های مسافرتی قیمت های پایین تری را برای تور در نظر می گیرند. بهترین زمان برای سفری ارزان به سریلانکا دیماه است که هنوز مسافرات های دم عید شروع نشده است و به دلیل سرد بودن هوا تعداد مسافران این کشور کاهش می یابد. بنابراین اگر با سردی هوا و برف مشکلی ندارید و جزو علاقمندان به زمستان هستید نگران نباشید که سفر شما سخت خواهد بود چرا که زمستان سریلانکا هم می تواند قطعا جذابیت های زیادی برای شما داشته باشد. تورهای سریلانکا اغلب 6 تا 10 روزه هستند و در طی آن مسافران می توانند شهرهای مختلف این کشور را بازدید نموده و از تمام جاذبه های شهر لذت ببرند. تورهای زمستان این کشور اغلب با زیبایی کوهستان ها و آبشارهای یخ زده همراه است از این رو کسانی که عاشق طبیعت گردی و کوهنوردی هستند از آن بسیار لذت خواهند برد.

تور سریلانکا لحظه آخری

آنقدر در مورد تورهای لجظه آخری و قیمت های ارزان آن سخن به میان آمده است که فقط می توانیم بطور مختصر بگوییم که برای کشور سریلانکا هم چنین تورهای ارزانی برگزار می شود. خوشبختانه تورهای لحظه آخری سریلانکا تنوع بسیار زیادی دارند و هم در فصل های گرم و هم فصول سرد و خنک سال برگزار می شوند. قیمت تورهای لحظه آخری هم با توجه به خدمات و امکانات تور متفاوت است بنابراین نباید به دنبال قیمت های ثابتی برای این تورها بود.

اما اگر می خواهید بموقع از تخفیفات این نوع تورها مطلع شوید و در بهترین زمان به تورهای لحظه آخری بپیوندید پیشنهاد می کنیم که حتما در سایت های گردشگری و شبکه های اجتماعی که این نوع تورها را اطلاع رسانی می کنند ثبت نام نمایید. تورهای لحظه آخری توسط آژانس های مسافرتی گوناگونی برگزار می شوند بنابراین در هنگام اطلاع رسانی ها حتما به برگزار کننده، به خدمات و امکانات و برنامه سفر توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین گزینه را برای سفر خود انتخاب نمایید.

مراکز خرید سریلانکا

در سال های اخیر صنعت گردشگری سریلانکا دچار تحول شده و گسترش پیدا کرده و این تحول و گستردگی بر اقتصاد آن تاثیر به سزایی گذاشته است. مراکز خرید سریلانکا، این کشور را به یکی از مهمترین مراکز تجاری جنوب شرق آسیا تبدیل کرده است. بخصوص شهر کلمبو که پایتخت تجاری این کشور کهن محسوب شده و عمده ی مراکز خرید سریلانکا و مهمترین و معروف ترین آنها را در خود جای داده است. اکنون سری لانکا برای علاقمند به خرید به یک بهشت مبدل شده است که گردشگران و توریستا در حین سفر خویش حتما به مراکز تجاری آن سری می زنند، در واقع نمیتوانند از آن چشم پوشی کنند. در این مقاله قصد داریم تا شما عزیزان را با چند فروشگاه و مرکز خرید مشهور سریلانکا آشنا کنیم.

مرکز خرید مجستیک سیتی

مرکز خرید مجستیک سیتی (Majestic City) یکی از مجتمع تجاری های چند طبقه ی شهر کلمبو سریلانکاست. این مجتمع تجاری در سال 1990 میلادی در 7 طبقه افتتاح گردید و در سال 2008 بازسازی شد. وجود دستگاه ی پیشرفته ی تهویه ی هوا این مرکز را به یکی از پرطرفدارترین مراکز خرید سریلانکا مبدل کرده است. گردشگران و مشتریان بومی این منطقه برای فرار از هوای شرجی و گرم کلمبو و همچنین خریدی راحت و بدون دغدغه این مرکز را انتخاب می کنند.

 در کنار فروشگاه های لباس، لوازم دیجیتالی و الکترونیکی،صنایع دستی، جواهر و زیورآلات، اسباب بازی فروشی، لوازم و سالن آرایشی، لوازم چرمی و کتاب یک مرکز خدمات پولی و مالی، صرافی،  بانک، سینما، سوپرمارکت، سالن بازی کودکان، فودکورت و کافه به همراه اینترنت رایگان و پارکینگی به ظرفیت 135 خودرو برای رفاه حال مشتریان در تعبیه شده است. نوکیا، سامسونگ، هوآوی، KFC، کارلو، ماندی، بلو مون از جمله برند های بین المللی و داخلی هستند که در مجتمع تجاری مجستیک سیتی فعلیت دارند.

آدرس مرکز خرید مجستیک سیتی در سریلانکا : کلمبو، گاله رود Galle Road

ساعات کاری : همه روزه از ساعت 9 صبح تا 9 شب

فروشگاه لاکسالا

یکی از برزگترین فروشگاه صنایع دستی کشور سریلانکا که در سرتاسر کشور شعبه دارد، فروشگاه بزرگ صنایع دستی لاکسالا (Laksala) است. این فروشگاه زنجیره ای توسط دولت و تحت نظر شورای ملی صنایع دستیو موسسات متحد در ساال 1982 بازگشایی شد و هم اکنون دارای 13 شعبه در سراسر این جزیه ی اعجاب انگیز است. از آنجایی که فروشگاه های لاکسالا نقش مهمی در ارتقاء هنر و صنایع دستی این جزیره ایفا کرده اند، محصولاتشان از معتبرترین تولید کنندگان کشور سریلانکا تهیه می شود و به فروش می رسد. لازم به ذکر است که بزرگترین شعبه ی فروشگاه های لاکسالا در شهر کلمبو قرار دارد.

انواع صنایع دستی کشور سریلانکا از مناطق مختلف آن با طراحی های متفاوت در ایت فروشگاه ها به راحتی در دسترس مشتریان قرار گرفته است. انواع اشیا و ظروف چوبی، برنجی، نقره‌ای، چرمی، سرامیکی، الیاف طبیعی، راش، نی، سفال، صنایع دستی ساخته شده با شاخ بوفالو، با پوسته‌ی نارگیل، نیشکر، اشیا و ظروف بامبو، گل‌های مصنوعی، اسباب بازی، لباس و زیورآلات سنتی از جمله کالاهایی است که در این فروشگاه بزرگ عرضه شده است.

آدرس فروشگاه لاکسالا در سریلانکا : کلمبو، خیابان یورت

ساعات کاری : دوشنبه تا جمعه از 9 صبح تا 5 عصر، شنبه ها 9 صبح تا 4 بعد از ظهر و یک شنبه ها تعطیل است.

مرکز خرید اودل

یکی از معروف ترین مراکز خرید سریلانکا که در سال های اخیر به یک برند تبدیل شده است، مرکز خرید و فروشگاه های زنجیره ای اودل (Odel) می باشد. تعداد شعبات این مرکز خرید بسیار زیاد است به طوری که در فرودگاه های سریلانکا نیز می توانید آن ها را ببینید. اولین شعبه مرکز خرید اودل در سال 1990 در جاده ی دیکمنز (Dickmans) کلمبو در مغازه ای به مساحت 37 مترمربع توسط اتارا دل گوناواردن (Otara Del Gunawardene) افتتاح شد چهار سال بعد دومین شعبه ی خود را در مجستیک سیتی افتتاح کرد و هم اکنون 20 شعبه در سرتاسر کشور سریلانکا دارد.

 طیف وسیعی از کیف، چمدان، کفش، لوازم آرایشی و بهداشتی، عطر، جواهرات، لوازم خانگی، چای، کتاب، ساعت، عینک آفتابی، آب‌نبات، شکلات، کلاه، پوشاک، لباس های ورزشی، لباس های تابستانه ی زنانه و بچگانه برای هر نوع سلیقه ای در این فروشگاه وجود دارد. برای رفاه حال مشتریان و رفع خستگی در حین خرید یا پس از آن، بستنی فروشی، کافه ها و رستوران هایی برای ارائه خدمات به مشتریان در نظر گرفته شده است. برندهای بین المللی مثل گپ، DKNY و جرج، تارا، کلوست، جاست این، بک استیج و LUV SL از جمله برند های معروف و فعال در فروشگاه های زنجیره ای اودل هستند.

آدرس مرکزخرید اودل در سریلانکا : کلمبو، منطقه ی 7، Lipton Circus

ساعات کاری : همه روزه از ساعت 10 صبح تا 8 شب

مرکز خرید لیبرتی پلازا

وقتی صحبت از خرید کردن و مراکز خرید سریلانکا می شود نمی توان از مرکز خرید چند طبقه ی لیبرتی پلازا (Liberty Plaza) چشم پوشی کرد و نامی از آن به میان نیاورد. این مجموعه ی تجاری از فروشگاه های متعددی تشکیل شده است که محصولات خود را به قیمتی مناسب و معقول به فروش می رسانند. مرکز خرید لیبرتی پلازا در سال 1980 میلادی  در مرکز شهر کلمبو افتتاح شد.

مرکز تجاری لیبرتی پلازا یک مرکز خرید مناسب برای تهیه ی ملزومات خانواده هست، فروشگاه هایی که اختصاص به بانوان، آقایان و کودکان دارند و با فروش کفش، لباس، کیف و زیورآلات مایحتاج یک خانواده را برطرف می کنند.از دیگر دلایل محبوبیت این مرکز خرید موقعیت جغرافیایی مناسب آن است که این مجتمع را در دسترس عموم مردم قرار می دهد و در کنار فروشگاه های لباس می توان از مغازه های وسایل چرمی، محصولات فرهنگی مانند کتاب و فیلم، فروشگاه بزرگ چای، لوازم خانگی، موبایل و رستوران ها خرید و استفاده کرد.

آدرس مرکز خرید لیبرتی پلازا در سریلانکا : کلمبو، منطقه ی 3، کولوپتیا

ساعات کاری : روزهای دوشنبه تا شنبه از ساعت 10 صبح تا 7 عصر، یک شنبه ها تعطیل است.

بیرفوت گالری

بزرگترین رقیب تجاری مجوعه فروشگاه های اودل که در سال 1964 افتتاح شد، بیرفوت گالری (The Barefoot Gallery) می باشد. این گالری زیبا که هم اکنون از منحصربه فردترین مراکز خرید سریلانکاست، در ابتدا به نام گالری کلمبو شهرت داشتهو سپس در سال 1999نامش به گالری بیرفوت تغییر پیدا کرد. در این فروشگاه می توانید انواع صنایع دستی، اسباب بازی، جعبه های چوبی، زیورآلات سنتی، لباس، روتختی، رومیزی و کیف دستی را در طرح ها و رنگ های متنوع و جذاب تهیه کنید. کتاب فروشی، رستوران و کافه از دیگر امکاناتی است که در این گالری یافت می شود.

نام این گالری برگرفته از مردم ساده ای است که با طبیعت ارتباط نزدیکی دارند و محصولات آن نیز حاصل ئست کارگرانی است که در منزل کار می کنند، به همین دلیل قیمت اجناس این کالری نسبت به مراکز خرید دیگر کمی گران تر است. مجموعه ی بیرفوت گالری که در Galle Road واقع شده است در بین ساختمان های قئیمی شهر که قرمت آنها به دهه ی 1920 می رسد، قرار دارد. در کنار بازدید از این مجموعه گالری زیبا و منحصر به فرد می توانید از ساختمان های اطراف هم دیدن فرمایید.

آدرس بیرفوت گالری در سریلانکا : کلمبو، گاله رود Galle Road

ساعات کاری : دوشنبه تا شنبه از ساعت 10 صبح تا 7 شب، شنبه ها 11 صبح تا 6 عصر

فروشگاه های زنجیره ای  Cargills Food City

سومین برند معروف و ارزشمند در بین مراکز خرید سریلانکا، فروشگاه های زنجیره ای  Cargills Food City می باشد. این فروشگاه در سال 1844 توسط ویلیام میلن و دیوید سیم کارگیل (Wiliam Milne and David Sime Cargill) به نام خانه ی کارگیلز بنا نهاده شد. و در سال 1983 کارگیلز اولین شعبه ی فروشگاه زنجیره ای خود را در سریلانکا افتتاح کرد. فروشگاه های زنجیره ای  Cargills Food City همیشه یکی از پیشگامان تجارت مدرن در کشور سریلانکا محسوب می شده است.

طبق آمار در فروشگاه های زنجیره ای  Cargills Food City هر ثانیه یک تراکنش مالی صورت می گیرد و دارای بیش از 120 شعبه در 17 منطقه ی سری لانکاست.  این مرکز خرید با ارائه بهترین محصولات و البته با کمترین قیمت انقلابی در روش تجاری سنتی سریلانکا به وجود آورده است و هم اکنون جزو 10 برند معروف کشور است.

آدرس فروشگاه های زنجیره ای Cargills Food City : کلمبو، خیابان یورک، خیابان 40

ساعات کاری : همه روزه از ساعت 10 صبح تا 11 شب

مرکز خرید بلوار کرسکت

یکی از لوکس ترین مراکز خرید سریلانکا و شهر کلمبو مرکز خرید بلوار کرسکت (Crescat Boulevard) است. وسعت فروشگاه های خرده فروشی این مرکز خرید به بزرگی سایر مراکز خرید نیست ولی تنوع و کیفیت کالاهای آن بی نظیر است. از ویژگی های مهم این مرکز خرید که سبب شده از پر رفت و آمدترین و شلوغ ترین مراکز خرید منطقه باشد موقعیت جغرافیایی آن است، مرکز خرید بلوار کرسکت در کنار مشهورترین و شیک ترین هتل شهر یعنی هتلCinnamon Grand  واقع شده و تا فرودگاه بین المللی شهر تنها 35 کیلومتر فاصله دارد.

در کنار فروشگاه های شیک و زیبای پوشاک، کتاب، کیف، کفش و صنایع دستی این مرکز خرید دو طبقه، امکانات متعددی مانند داروخانه، سوپرمارکت، کافه، فود کورت، رستوران و پارکینگ برای آسایش مشتریان در نظر گرفته شده است.

آدرس مرکز خرید بلوار کرسکت در سریلانکا : کلمبو، گاله رود Galle Road 89

ساعات کاری : همه روزه از ساعت 10:30 صبح تا 11 شب

خانه‌ی مد

یکی از پرطرفدار ترین مراکز خرید سریلانکا که اکثریت اقشار جامعه ی این کشور و گردشگران را به خود جذب می کند، خانه ی مد (House Of Fashion) است. این مجتمع تجاری در 5 طبقه  طراحی و ساخته شده است. تنوع بی نظیری از اجناس با قیمت ها و کیفیت های متفاوت در این مجموعه برای مشتریان عرضه شده است. در کنار فروشگاه های پوشاک کودکان و بزرگسالان، لوازم ورزشی، اسباب بازی، کیف، کفش، لوازم الکترونیکی و دیجیتالی، لوازم خانگی و صنایع دستی مشتریان می توانند از سالن های زیبای،خشکشویی، کافه ها و رستوران های واقع شده در مرکز خرید برای خوردن غذا و نوشیدنی و رفع خستگی استفاده کنند.

آدرس خانه ی مد در سریلانکا : کلمبو، دی. اس. سنانایاکه مواتا D. S. Senanayake Mawatha

ساعات کاری : همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب، یکشنبه‌ها۱۰ صبح تا ۳ بعدازظهر

بازار پتتا

اگر می خواهید یک خرید ارزان را در سریلانکا تجربه کنید باید به بازار پتتا (Pettah) سری بزنید. در این بازار همه ی اقلام مورد نیاز شهروندان و گردشگران از میوه و سبزیجات تا پوشاک و لوازم الکترونیکی با قیمتی بسیار مناسب در فضای باز به فروش می رسد. مجاورت این بازار محلی و اصیل با بندر کلمبو، مرکز اتوبوس رانی و ایستگاه قطار، بازار پتتا را به یکی از محبوب ترین نقاط تجاری کلمبو بدل کرده است.

در ورودی این بازار یک بنای قدیمی که به نام برج ساعت خان شناخته می شود، که توسط یک خانواده ی پارسی به نام فرامجی بیکاجی خان (Framjee Bhickajee Khan) ساخته شده است، قرار دارد. بیشتر تجار پتتا را مسلمانان و تامیلی های مهاجرهندی تشکیل می دهند. تامیلی ها به علت مهارت و تخصصی که در زمینه ی طلا و جواهرات دارند اغلب دارای مغازه های زیور آلات و جواهر فروشی در انتهای بازار که منتهی به خیابان دریا می شود، هستند.

آدرس بازار پتتا در سریلانکا : استان غربی، کلمبو، بندر کلمبو

بازار راتناپورا

اگر به جواهرا ت و زیورآلات علاقه مندید و به دنبال مرکزی می گردید که بتوانید به راحتی طبق سلیقه ی خودتان در کشور سریلانکا جواهرات خریداری کنید، حتما باید به به بازار راتناپورا (Ratnapura) بروید. شهر راتناپورا مرکز اصلی استخراج، ساخت، فروش و به طور کلی سرمایه گذاری در زمینه ی جواهرات است و کلا به همین خاطر مشهور است. در میان تمام گونه های سنگی که در سریلانکا استخراج می شوند، سنگ های راتناپورا زرد و آبی، بسیار خاص و پرطرفدار هستند.در این شهر زیبا در کنار خرید جواهرات می توانید نحوه ی استخراج سنگ های قیمتی سنتی و نحوه ی برش آنها را از نزدیک تماشا کنید.

آدرس بازار راتناپورا در سریلانکا : 100 کیلومتری جنوب شرقی کلمبو، شهر راتناپورا

مرکز خرید شوپاهولیکس

یکی از باشکوه ترین معماری های ساختمانی در بین مراکز خرید سریلانکا متعلق به مرکز خرید شوپاهولیکس (shopaholics) می باشد. یکی از مدرن ترین و زیباترین مراکز خرید سریلانکا که چشم هر گردشگری را به خود جلب می کند. کیف، کفش، پوشاک لوازم الکترونیکی ارزان، صنایع‌دستی سریلانکا، مبلمان، و حتی سوغاتی های زیبا و رنگارنگ سریلانکا، همگی در این فروشگاه منحصر به فرد در دسترس مشتریان است. از جمله ویژگی های خوب مرکز خرید شوپاهولیکس، وجود امکانات تفریحی کم نظیری است که در این فروشگاه برای رفاه حال مشتریان در نظر گرفته شده است  مانند استخر، سالن سینما 450 نفره، رستوران و سوپرمارکت های متنوع.

 آدرس مرکز خرید شوپاهولیکس در سریلانکا : کلمبو، جاده سوارنا

جاذبه های گردشگری سریلانکا

سریلانکا کشوری است که  جاذبه های گردشگری آن سرآمد سایر نقاط جهان است. کشوری که هنرمندان معتقدند آغاز و پایان زندگی بشری است، کشوری که رابیندرانات تاگور فیلسوف هندی آن را مروارید اقیانوس هند و چخوف نویسنده ی روسی آن را بهشت نامیده است، کشوری که طبق افسانه ها گفته می شود حضرت آدم و حوا اولین بار در این نقطه از کره ی زمین فرو آمدند.

سریلانکا کشوری در جنوب آسیا است که درتمام نقاط آن شاهد پوشش گیاهی و حیوانی بی نظیر آن خواهید بود، معابد بزرگ و باستانی بودا با معماری هنرمندانه که گاهی آن را در لیست آثار باستانی شگفت انگیز دنیا قرار می دهد همواره گردشگران را به خود جذب می کند. دریای لاجوردی با ساحل شنی بسیار زیبا تا کوهستان های پوشیده از درخت با انواع میوه های محلی این کشور را بی همتا ساخته است. در این مقاله می خواهیم شما را با جاذبه  های گردشگری سریلانکا آشنا کنیم.

قلعه ی سیگیریا

قلعه ی سنگی سیگیریا (Sigiriya) به مساحت 1000 متر یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری سریلانکاست که در سال 1982 در سازمان یونسکو به ثبت جهانی رسیده است. این قلعه ی عظیم بر روی کوه شیر که 370 متر ارتفاع دارد واقع شده و توسط پادشاه کاشایاپا پسر داتوسنا سه قرن قبل از میلاد مسیح ساخته شد. بعد ار مرگ کاشایا در جنگ با برادر ناتنی اش تا قرن 14 تبدیل به معبد بوداییان شد.برای ورود به این قلعه بعد از عبور از کنار مجسمه ی پاهای شیر باید 1200 پله را پشت سر بگذارید تا به قلعه برسید. در راه می توانید از تماشای نقاشی هایی که بر دیواره ها نقش بسته اند، لذت ببرید.

در قلعه ی سیگیریا سه باغ، استخری بزرگ و دیواری سنگی که گفته می شود اینقدر سیقل داده شده بود کهادشاه می توانست چهره ی خود را در آن ببیند وجود دار. البته جذابیت این منطقه تنها به سبب وجود قلعه نیست، بلکه کوه سیگیریا و جنگل های اطراف آن از دلایلی است که این منطقه را به عنوان یک منطقه گردشگری با جاذبه ی طبیعی تبدیل کرده است. مثلا شما می توانید فیل سواری را در جنگل های کنار این کوه به عنوان یک سرگرمی هیجان انگیز تجربه کنید.

آدرس قلعه ی سیگیریا در سریلانکا : شهر سیگیریا در 173 کیلومتری کلمبو پایتخت سریلانکا

ساعات بازدید : 7 صبح تا 7 عصر

شهر کلمبو

کلمبو (Colombo) یکی از پرجنب و جوش ترین شهرهای سریلانکاو پایتخت تجاری این کشور به شمار می آید که تلفیقی از زندگی مدرن و باستانی و تاریخی است، تبدیل به یکی از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری سریلانکا شده است. این شهر بندی زیبا حدود 2000 ستا قدمت دارد و نزد تاجران رومی، چینی و عربی از جایگاه ویژه ای برخوردار بود. وسعت این کلان شهر حدود 37.31 کلیومتر مربع است.

ساحل مونت لاوینیا یکی از تماشایی ترین نقاط کلمبو، موزه ی هلندی که آثار 150 ساله ی سلطه ی هلند در قرون 16 و 17 میلادی ، پارک گال فیس گرین که مسابقات در این مکان برگزاری می شود، معبد کلانیا راجا ماها ویهارا معبد دوهزار ساله ی بوداییان، موزه ی ملی کلمبو، معبد بودایی گانگارامایا که ترکیبی از یک کتابخانه و موزه است، پارک ویهاراماهادوی، دریاچه بیرا، باغ وحش دهیوالا، بازار پیتا از جمله نقاط گردشگری محسوب می شوند که این شهر را به یکی از مهمترین نقاط توریستی تبدیل کرده است.

آدرس شهر کلمبو در سریلانکا : غرب سریلانکا، استان غربی

موزه ی قدیمی هلندی

بنای تاریخی موزه ی قدیمی هلندی (Colombo Dutch Museum) که هم اکنون از جاذبه های گردشگری سریلانکا و شهر کلمبو می باشد، در واقع خانه ی فراندار هلندی توماس ون رهای این شهر در قرن 17 میلادی می باشد. در طول سالیان دراز از این عمارت برای موارد متعددی از جمله  مدرسه ی کاتولیک، بیمارستان نظامی، دفتر پست، پرورشگاهو دفتر پلیس استفاده می شد ه است تا در سال 1982 در نهایت تبدیل به موزه ی آثار هلندی مربوط به دوران پادشاهی کاندیان شد.

باغ سرسبزی موزه ی قدیمی هلندی را احاطه کرده است که شامل چند سنگ قبر جالب است‎.‎ در داخل موزه نمونه هایی از آثار قدیمی هلندی، اسناد و پرتره ها، سکه ها، مبلمان، سرامیک، ظروف و انواع سلاح برای گردشگران و تاریخ دوستان به نمایش گذاشته شده است.

آدرس موزه ی قدیمی هلندی در سریلانکا : کلمبو، پتا، خیابان پرینس، شماره ی 95‏

ساعات یازدید : سه شنبه تا شنبه از ساعت  9 صبح تا 5 عصر، یک شنبه و دوشنبه تعطیل است.

شهر پولونارووا

شهر تاریخی پولونارووا (The Ancient City of Polonnaruwa) که یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری سریلانکا و شهر کلمبو محسوب می شود، قدمتی طولانی دارد و نقطه جمع آوری مجسمه‌های بودا نامیده شده است.  این شهر زیبا از قرن 11 تا 13 میلادی پایتخت کشور سریلانکا به شمار می آمدو هم اکنون خرابه‌های باقی مانده از پایتخت باستانی دولت سینهالی (Sinhala) است. در شهر تاریخی پولونارووا می‌توانید نشانه‌های یک قصر مجلل را با مجسمه‌های سنگی متعلق به قرن دوازدهم وجود دارند که با شکوه خاصی ساخته شده‌اند، مسجمه‌های بزرگ بودا و معابد زیبای Vatadage را بیابید.

در قسمت شمالی پولونارووا چهار مجسمه بودا که از صخره تراشیده شده ‌اند قرار دارند. در کنار سه مجسمه بزرگ بودا یکی از بزرگترین تندیس‌ها، مقبره سنگی گال ویهارا (Gal Vihara) که یک  مجسمه ‪ ۱۴متری به نام  "بودای خوابیده" با چشمانی نیمه باز و بالشتی بر زیر سر است، قرار گرفته است. این سه مجسمه در سه حالت خوابیده، نشسته و ایستاده بوده و از جمله بناهای مقدس در بین مردم سریلانکا به شمار می‌روند و همچنین مجسمه هفت "بودای ایستاده" در این شهر می باشد.

آدرس شهر پولونارووا در سریلانکا : استان شمال مرکزی

شهر کندی

شهر زیبای کندی (Kandy)  که 27.53 کیلوکتر مربع وسعت دارد، دومین شهر بزرگ سریلانکا است و یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری در سریلانکا محسوب می‌شود. آب وهوای بسیار مطبوع، ویژگی‌ های طبیعی دیدنی و نیز ‏حضور همیشگی گردشگران و توریست ها برای بازدید از کندی، این شهر را به یکی از گران ‌ترین شهرهای سریلانکا مبدل کرده است. ‏از آنجایی که این شهر بعنوان آخرین پایتخت پادشاهی سریلانکا نیز شناخته شده است همواره مورد توجه بوده است. این شهر در قرن ۱۵ تاسیس شد وآخرین پایتخت پادشاهان است. پادشاهی ۲۵۰۰ ساله سریلانکا در این شهر بود که به پایان رسید.

از کندی به عنوان شهر جشنواره‌ ‏های باشکوه نیز یاد می ‌شود، به دلیل برگزاری چهار جشنواره سالانه  که جالب ترین آن ها "اسالا" نام دارد. در اسالا شاهد رژه ی فیل ها تزیین  شده به همراه دندان مقدس خواهاید بود. از جمله جاذبه های توریستی شهر کندی می توان به معبد دندان، دریاچه کندی، گورستان جنگ، باغ گیاه شناسی، مرکز نگه داری فیل های پیناوا، مجسمه بودا، موزه ی ملی کندی، مزارع وسیع چای و کوه های بسیار زیبای هانتانا و ناکلز در دو سوی شهر شما را مبهوت خود می کنند، اشاره کرد.

آدرس شهر کندی در سریلانکا : غرب سریلانکا، استان غربی، در 115 کیلومتری شهر کلمبو

معبد دندان

معبد دندان مقدس (Temple of the Tooth) سریلانکا که با نام « سری دالادا مالیگاوا » نیز شناخته می‌شود، حدود 250 سال قدمت دارد و در قرن 18 میلادی ساخته شده است. این معبد بودایی باشکوه در شهر کندی سریلانکا قرار دارد و همه روزه در دو نوبت صبح و عصر مراسم عبادی بوداییان توسط راهبان در آن برگزار می شود. این معبد به خاطر وجود یادگاری از بودا یا همان دندان بودا که در سال 371 به این معبد آورده شده است، به همین اسم نام گذاری و به یکی از معابد مشهور سریلانکا مبدل شد.

آدرس معبد دندان در سریلانکا : شهر کندی، سریدالادا ویدیا

شهر نووارا الیا

نووارا الیا (Nuwara Eliya) یکی از شهر های ییلاقی و البته یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری سریلانکا می باشد. مناظر زیبا و جذاب و دمای متعادل و خنک از جمله ویژگی های بارز این شهر می باشد. بلندترین قله ی سریلانکا یعنی پیدوروتالاگالا مشرف به این شهر ییلاقی و سرد است که در ارتفاعات 1868 متری واقع شده و اقتصادش بر پایه ی چای و سبزیجات سردسیر می چرخد. این شهر زیبا در سال 1846 برای محافظت از مقامات مدنی و کشاورزان بریتانیایی و همچنین تفریح و سرگرمی استعمارگران انکلیسی  که به شکار روباه، شکار آهو، شکار فیل و همچنین بازی چوگان، گلف و کریکت  می پرداختند، توسط ساموئل بیکر پایه ریزی شد.

در کنار طبیعت زیبا و مزارع چای این شهر می توانید به کلبه ی ملکه، خانه ی ژنرال، گراند هتل، هتل سنت اندرو و اداره ی پست شهر اهم سری بزنید و با ویژکی های ساختمان ها در دوران استعمار انگیلس آَشنا شوید. توصیه ما به شما این است که در ماه آوریل که سال نوی سینهالی و تامیلی است  به این شهر زیبا سفر کنید تا هم از برنامه ها و جشنواره ها و مسابقاتی که در مراسمات  سال نو برگزار می شود، لذت ببرید و هم از طبیعت پر گل.

آدرس شهر نووارا الیا در سریلانکا : استان مرکزی، شهر نووارا الیا

معبد غار دامبولا

یکی از تاریخی ترین و قدیمی ترن جاذبه های گردشگری سریلانکا را در منطقه ی دامبولا (Dambulla) می توانید بیابید. طبیعت بکر و بی نظیر جنگل های استوایی در کنار اماکن تاریخی شگفت انگیز از ویژگی های منحصر به فرد این منطقه است که گردشگران را به خود جذب می کند. اگرچه مناطق اطراف دامبولا دارای بیش از 80 غار مختلف است اما معبد غار دامبولا(Cave Temple) یا معبد طلایی (Golden Tempel) یکی از شاهکارهای این منطقه محسوب می شود که در سال 1991 به ثبت سازمان جهانی یونسکو رسیده است.

معبد غار دامبولا که مساحتی بالغ بر 2000 مترمربع را داراست از 5 غار، 157 مجسمه و شمار زیادی نقاشی بر روی دیوارها و سقف ها که نشانه ی استعداد درونی و کم نظیر هنرمندان دوران کهن است، تشکیل شده. قدمت این غار به یک قرن قبل از میلاد باز می گردد که یک تفکر باستانی معتقد است علت پیدایش چنین معابدی شخصی به نام والا گامبا از آنورادهاپورا است که 15 سال از عمرش را برای فرار از دست غاصبان جنوب هند در غارها گدراند و برای تشکر از خدایان تصمیم به ساخت چنین معابدی گرفت.

آدرس معبد غار در سریلانکا : کندی، بزرگراه جافنا

ساعات بازدید :  همه روزه از 7 صبح تا 7 عصر

پارک ملی یالا

یکی از مشهورترین و پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری سریلانکا، پارک ملی یولا (Yala National Park) در کنار اقیانوس هند می باشد. اگر به تماشای حیات وحش از نزدیک علاقه مندید می توانید ساعات منحصر به فردی را در کنار حیواناتی چون پلنگ، فیل، آهو، گوزن، کروکودیل، بوفالو، گراز، خرس، میمون و طاووس را در این پارک وحش زیبا تجربه کنید. این پارک که دارای پوشش گیاهی جنگل، دشت و بوته زار است مساحتی حدود 1268 کیلومتر مربع را در بر داشته و دارای پنج بلوک اصلی است که تنها دو بلوک از آن به روی عموم باز است. البته در ماه سپتامبر به علت زمان زاد و ولد پلنگ ها این بلوک نیز بسته می شود.

یالا در سال 1900 میلادی تبدیل به پناهگاهی برای حیات وحش  شد و در سال 1938 به عنوان پارک ملی نامگذاری گردید. پارک ملی یالا در مجموع از اهمیت ویژه ای برای سریلانکا و بومیان این کشور برخوردار است زیرا پوشش گیاهی انبوه و متنوع آن باعث بهتر شدن وضعیت آب و هوایی کشور گشته و همچنین بهترین زیستگاه برای حیوانات وحشی، کمیاب  و رو به انقراض این مناطق می باشد. به طور کلی حدود 250 نوع حیوان در پارک ملی یالا زندگی می کنند که 5 تا 7 نوع آن ها در حال انقراض هستند و رسیدگی های ویژه ای برایشان صورت می گیرد.

آدرس پارک ملی یالا در سریلانکا : جنوب شرقی سریلانکا، استان اووا، 12 کیلومتری کیریندا، همبنتوتا

ساعات بازدید : همه روزه از 6 صبح تا 6 عصر

قله ی آدامز

قله ی آدامز که به نام قله ی سری پادا نیز معروف است 2243 متر ارتفاع دارد و بالا رفتن از آن کار آسانی است و تنها 2 الی 4 ساعت زمان می برد. مسیر کوه نوردی از سربالایی های بسیارساده و حدود 5 الی 6 هزار پله تشکیل شده است. بسیاری از گردشگران برای اینکه بتوانند طلوع خوردشید را از بالای قله ی این کوه زیبا ببینند نیمه های شب از کوه بالا می روند تا در زمان طلوع روی قله باشند. این کوه نه تنها یکی از جاذبه های گردشگری سریلانکاست بلکه یک مکان مدهبی مهم نیز برای بومیان به شمار می آید.

آدرس قله ی آدامز در سریلانکا : استان ساباراگاموا، دال هوسیه

 

رستوران های سریلانکا

در کنار زیبایی ها و جاذبه های طبیعی و باستانی گردشگری این کشور اعجاب انگیز باید به رستوران های سریلانکا هم سری بزنیم. در کشور سریلانکا رستوران ها و کافه های مشهوری وجود دارند که می توانید اوقات خوشی را در آن بگذرانید و از نوشیدنی ها، غذاهای محلی و بین المللی این رستوران ها میل کنید و از طعم لذیذ آن ها در کنار خانواده و دوستان لذت ببرید. در این کشور ساحلی صدها رستوران لوکس و زیبا وجود دارد که می توانید به فراخور سلیقه ی خود آنها را انتخاب کنید و برای میل غذا در مدتی که در این کشور حضور دارید به هرکدام از آنها دوست دارید، بروید. در این مقاله سعی داریم شما را با تعدادی از مشهورترین رستوران های سریلانکا آشنا کنیم.

کافه گالری

در بین رستوران های سریلانکا، کافه گالری (The Gallery Café) در سال 1998 در یک ساختمان قدیمی به معماری Geoffrey Bawa و در مجوعه ی جاده ی بهشت افتتاح شده، رستورانی منحصر به فرد است. گردشگران می توانند در کنار بازدید از آثار هنری هنرمندان و طراحان داخلی سریلانکایی از غذای خود نیز لذت ببرند. بیش از 30 نوع غذا، دسر و نوشیدنی بومی و بین المللی در این رستوران زیبا سرو می شود.

در رستوران کافه گالری می توانید مطمئن باشی که تمامی مواد اولیه خوراک ها تازه است و برای تهیه ی دسرهای آن بهترین نوع شکلات استفاده می شود. در میان منوی غذای این رستوران ما تعدادی از پرطرفدارترین ها را به شما پیشنهاد می کنیم : Gnocchi، Coq Au Vin، جوجه کبابی یک شنبه، برنج مالاکا،  کیک تروفو شکلات تیره، کیک هویج، شکلات Nemesis، چیزکیک با شکلات دوبل و ماکتیل مارگاریتا

آدرس رستوران کافه گالری در سریلانکا : کلمبو، جاده ی خانه ی آلفرد 2 (ALFRED HOUSE ROAD)

ساعات کاری : همه روزه از 10ساعت  صبح تا 12 بامداد

کافه کومبوک

یکی از سالم ترین رستوران های سریلانکا و شهر کلمبو رستوران کومبوک (Cafe Kumbuk) است. مواد اولیه تمام غذاهای این رستوان از محصولات ارگانیک است و با تغییر فصل در طول سال منوی غذاهای این رستوران نیز عوض می شود. فضای صمیمی و راحت رستوران سبب می شود تا مشتریان به توانند ساعات طولانس در این مکان بمانند و از فضای حاکم بر رستوران لذت ببرند بدون اینکه حوصله ی شان سر برود.

این رستوران زیبا که در بین درختان کومبوک محیط شده است، در مارچ سال 2016 میلادی افتتاح شد. قیمت غذاها در این رستوران بسیار مناسب است در عین حال که بهترین کیفیت غذایی به مشتریان ارائه می شود. کافه کومبوک به شدت در تامین مواد اولیه خود دقیق است مثلا قهوه یشان را از  Soul Coffee، چای را از مزرعه ی Green Field، نان از Baker’s Choice سالاد و میوه ها را از بازار های روزانه تهیه می شود. تلاش کارکنان این رستوران این است که بتوانند همواره رضایت تمام اقشار از مشتریان خود را برآورده سازند.

آدرس رستوران کومبوک در سریلانکا : کلمبو، باغ سینمون، هورتون پلیس (Horton Place, Cinnamon Gardens)

ساعات کاری : از سه شنبه تا شنبه از ساعت ۸ صبح تا ۶ عصر، یکشنبه ها ۸ صبح تا ۵ عصر و دوشنبه ها تعطیل است.

رستوران سی‌فود کاو

غذاها و خوراک های دریایی یکی از محبوب ترین انواع غذا در سریلانکا می باشد و بهترین رستوران های سریلانکا، رستوران هایی می باشد که در زمینه ی غذاهای دریایی به صورت حرفه ای کار می کنند، یکی از این رستوران های معروف و مشهور رستوران سی فود کاو (Seafood Cove) متعلق به هتل مونت لاوینیا (Mount Lavinia) است. دکوراسیون سنتی- ساحلی آن و منوی رستوران که به صورت روزانه و با توجه به صید روز تغییر می کند، ماهیان صید شده در سبدی پر از یخ برای وعده ی شام نگه داری می شوند تا تازگی خود را از دست ندهند.

این رستوران را به یکی از پرطرفدار ترین رستوران های سریلانکا تبدیل کرده است. دکوراسیون داخلی این رستوران به همراه میزهایی که دقیقا نزدیک آب چیده شده اند به همراه شمع هایی که فضای آن را بسیار رمانتیک و زیبا می کند، سبب میشود تا ساعات بسیار دلپذیری را در این رستوران سپری کنید. در این رستوران مهمان ها نحوه ی پخت غذایشان اینکه گریل، آب پز و یا سرخ شود را می توانند خودشان انتخاب کنند.

آدرس رستوران سی فود کاو در سریلانکا : کلمبو، جاده هتل

ساعات کاری : همه روزه از ساعت 6:30 عصر تا 11 شب

رستوران نیهونباشی

یکی از بهترین رستوران های سریلانکا که در رده بندی رستوران های آسیایی رتبه ی 38 را به خود اختصاص داده است، کافه رستوران نیهونباشی (Nihonbashi) می باشد. این رستوران دارای یک سرآشپز سریلانکایی ژاپنی به نام Dharshan Munidasa است که همواره بهترین سوشی و ساشیمی را به مشتریان خود عرضه می کند. فضا و دکوراسیون داخلی رستوران به سبک باغ های ژاپنی چیدمان شده است که سبب می شود در فضایی آرامش بخش و صمیمی غذای خود را میل کنند.

رستوران ژاپنی نیهونباشی که به ژاپنی به معنای "پل ژاپن" است در سال 1995 تاسیس شد. فضای رستوران به 7 قسمت تقسیم شده است که مشتریان می توانند با توجه به سلایق خود یکی از این 7 قسمت را انتخاب و غذای خود را در آنجا میل کنند. یکی از پرطرفدارترین بخش های آن یاکیتوری گاردن (Yakitori Garden) نام دارد که مهمانان را به یاد سایبان هایی از بامبو و یاکیتوری اصلی می اندازد.  هدف کارکنان این رستوران این است که مشتریان اوقات خوشی را در محیطی به سبک ژاپنی بگدرانند و بیشتر با فرهنگ و هنر این کشور آشنا بشوند.

آدرس رستوران نیهونباشی در سریلانکا : کلمبو، گاله فیس تراس (Galle Face Terrace)

ساعات کاری رستوران : همه روزه از ساعت 12 ظهر تا 2:30 بعدازظهر و عصرها از ساعت 6 تا 10:30 شب.

ساعات کاری کافه : همه روزه از ساعت 12 ظهر تا 10:30 شب

رستوران کاری لیف

یکی از خاص ترین و بهترین رستوران های سریلانکا که غذاهای محلی این کشور را طبخ و سرو می کند رستوران کاری لیف (Curry Leaf) است. دکوراسیون این رستوران بسیار زیبا و محصربه فرد است که چشم هر مهمانی را در این رستورن به خود خیره می کند. این رستوران وعده ی شام را در دو فضای سر بسته و باز به همراه موسیقی زنده ارائه می کند، قیمت هر پرس غذا در این رستوران برای هر نفر به طور میانگین حدود 3000 روپیه است که با توجه به کیفیت غذاهای آن بسیار منصفانه و منطقی می باشد.

بسیاری از غذاهای دریایی، انواع سالاد، سوپ و نوشیدنی ها را می توانید در رستوران کاری لیف سفارش دهید، از جمله غذاهای ارائه شده در منوی این رستوران کاری لیف عبارتند از : برنج سرخ شده، برنج بخار پز شده، نودل سبزیجات و تخم مرغ، کاری مرغ، کاری ماهی، بشقاب سبزیجات،  انواع دسر، گوشت شیرین محلی، میوه ی تازه و بستنی.

آدرس رستوران کاری لیف در سریلانکا : کلمبو، جاده ی لاتس، خیابان سر چیتامپالام گاردینر مواتا (Sir Chittampalam Gardiner Mawatha, Lotus Rd)

ساعات کاری : همه روزه از ساعت 7 عصر تا 11 شب

 رستوران Nuga Gama

اگر میخواهید با فرهنگ روستاییان کشور سریلانکا آشنا شوید نیازی نیست حتما از شهر دور شده و وارد روستاها شوید، رستوران Nuga Gama این فضای فرهنگی را برای شما آماده کرده است و تبدیل به یکی از منحصربه فردترین رستوران های سریلانکا شده است. رستوران Nuga Gama یا دهکده‌ی Banyan یک رستوران سنتی زیباست که در 12 دسامبر 2009  شروع به کار کرد و توانسته در مرکز کلمبو، حال و هوای روستاهای سریلانکا را به وجود آورد در واقع به روستایی در قلب شهر کلمبو مشهور است.

درخت بزرگ 200 ساله، سوپرمارکت محلی، کلبه های چوبی مزرعه ای که گاو، گوسفندو مرغ در آن نگه داری می شود و کارکنانی که لباس های محلی و روستایی پوشیده اند از جدابیت های این رستوران معروف و معتبر است. در کنار همه ی این ها، سالن غذا خوری در فضای باز، آشپز خانه ها اوپن، استراحتگاه مخصوص گردشگران و سبک خاص آشپزی سریلانکایی از جمله ویژگی های رستوران Nuga Gama می باشد.

آدرس رستوران Nuga Gama در سریلانکا : کلمبو، گاله رود 77 ، سینمن گرند (Galle Road, Cinnamon Grand)

ساعات کاری : در کل هفته تنها شام سرو می شود از ساعت 7 عصر تا 10:30 شب، در آخر هفته ها ناهار نیز از ساعت 12 ظهر تا 2:30 بعدازظهر سرو می شود.

رستوران کورومبا

اگر میخواهید بشقاب میوه و آبکیوه های بی نظیر سریلانکا را امتحان کنید، باید حتما به رستوران کورومبا (Kurumba Juice shop) سری بزنید. این رستوران از جمله رستوران های سریلانکاست که میتوانید انواع غذاهای گیاهی را در آن پیدا کنید. از ویژگی های جالب این رستوران این است که شما می توانید خودتان بشقاب میوه تان را بسازید، این کاسه یا بسقاب میوه می تواند شامل میوه هایی چون: آناناس، نارنگ، منگو، موز، پاپایا، هندوانه، آووکادو، انبه، سیب، میوه ی ستاره ای، انگور، انارو پرتقال باشد.

فضای داخلی رستوران با میز و صندلی های چوبی چیدمان شده است و یک موسیقی زیبا به همراه تصاویری از ساحل اقیانوس هند در رستوران پخش می شود. رستوران کرومبا نسبت به سایر رستوران ها بسیار ارزان، تمیز و آیمیوه هایش بدون شکر مصنوعی است. قیمت یک بشقاب یا کاسه ی بزرگ میوه که می توانید حتی یک صبحانه ی دلچسب باشد حدود 450 روپیه است که برای دو نفر کافی می باشد و از نکات منفی این رستوران می توان به نداشتن جای پارک مناسب اشاره کرد.

آدرس رستوران کورومبا در سریلانکا : کلمبو، الویتیگالا مواتا (Elvitigala Mawatha)

ساعات کاری : همه روزه از ساعت 11 صبح تا 9 شب، یک شنبه ها تعطیل است.

رستوران بیچ وادیا

اگر به غذاهای دریایی علاقه مندید، ما یکی از بهترین رستوران های ساحلی سریلانکا یعنی رستوران بیچ وادیا (Beach Wadiya) را به شما پیشنهاد می کنیم. این رستوران به خاطر غذاهای لذیذ و تنوع منوی آن در سراسر کشور سریلانکا به شهرت رسیده است. در کنار دکوراسیون بسیار جداب این رستوران سبک منحصر به فرد آشپزی در این رستوران افراد سرشناسی را از سراسر جهان به آنجا کشانده است مانند خامواده ی سلطنتی بریتانیا. در کنار غذاهای دریایی بسیاری از غذاهای محلی سریلانکا نیز در این رستوران طبخ و سرو می شود.

رستوران بیچ وادیا حدود 30 سال پیش توسط Olwyn Weerasekera  که هیچ سابقه ای در زمینه ی آشپزی نداشت افتتاح شد. از جمله غذاهایی که در این رستوران معروف طبخ و سرو میشوند عبارتند از : خرچنگ ، ساردین ، هشت پا، میگو، ماهی بخار پز با سس سیر، انواع ماهی های گریل شده، انواع غذاهای شکم پر، انواع کاری ها، ساندویچ ها، برنج ها و نوشیدنی های سرد و گرم،  تخم مرغ، سیب زمینی، مرغ، برنج ساده، انواع سوپ، سالاد، پیش غذا و دسر.

آدرس رستوران بیچ وادیا در سریلانکا : کلمبو، خیابان دکتر دریایی (Dr Marine)

ساعات کاری :   همه روزه از ساعت 10 صبح تا 3:30 بعدازظهر و عصر ها از ساعت 6:30 تا 10:30 شب، آخر هفته ها تا ساعت 11 شب باز است.

کافه وو

یکی از محبوب ترین رستوران های گیاهی سریلانکا که همواره غذاهای سالم، تازه و ارگانیک به مشتریان خود ارائه می دهد کافه رستوران وو (The VOV Coffee Lounge) است. در این رستوران انواع غذاهای گیاهی، دسرهای خوشمزه و خوراک های محلی ارائه  می شود. گزینه های این رستوران بسیار متنوع است و تقریبا همه ی سلیقه های غذایی را در بر می گیرد. یکی از غذاهای بسیار مشهور و محبوب این رستوران ناسی گورنگ و تورتیلای مکزیکی به همراه خامه ی ترش است.

در کنار غذاهایی که مخصوص گیاهخواران است به تازگی انواع برگرها و ساندویچ ها نیز به منوی رستوران اضافه شده است و در دو وعده ی ناهار و شام برای مهمانان و مشتریان طبخ و سرو می شود. دکوراسیون رستوران بسیار ساده است و قیمت هر پرس غذا به طور میانگین حدود 500 روپیه برای هر نفر است.

آدرس کافه وو در سریلانکا : کلمبو، جاده رامکریشنا (Ramakrishna Road)

ساعات کاری : همه روزه از ساعت 10 صبح تا 10 شب، دوشنبه ها تعطیل است.

رستوران زازا

یکی دیگر از معروف ترین رستوران های سریلانکا که  در راس یک محفظه ی شیشه ای با شکوه قرار دارد و در عین حال هم غذاهای بومی- محلی و هم غذاهای بین المللی طبخ و سرو می کند، رستوران زازا (Zaza) می باشد. زازا با ارائه ی انواع نوشیدنی ها و غذاها ترکیبی از یک کافه و رستوران مدرن را ارائه می دهد. انواع چای سیلان در طعم های مختلف تخصص این رستوران حرفه ای محسوب می شود.

آدرس رستوران زازا در سریلانکا : کلمبو، بامبالاپیتیا، گاله رود 231 (Galle Road, Bambalapitiya)

ساعات کاری : همه روزه از 8:30 صبح تا 7:30 عصر