تور 14تور 14

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

در حال حاضر عضو هستید؟

تور 14تور 14
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

تور سنگاپور مالزی

تور ترکیبی مالزی سنگاپور

مالزی و سنگاپور از کشورهای آسیای شرقی می باشند که به نوعی به عنوان نگین کشورهای آسیایی هم شناخته می شوند. کشورهایی که مدرنیته و سنت را با بهترین شکل ممکن و در بالاترین حد ممکن درهم آمیختن. در این دو کشور دیگر خبری از مدرنیته نیست و به نظر بسیاری از مردم و کارشناسان این دو کشور وارد  مرحله پسا مدرن یا فوق مدرنیته شده اند. این دوکشور که با هم جمعیتی حدود 40 میلیون نفر دارند در صنعت گردشگری توانسته اند خودشان را به سطح اول آسیا و حتی جهان برسانند و سالانه ده ها میلیون گردشگر خارجی را از سراسر جهان میزبانی کنند.

مالزی کشوری که دارای 13 ایالت می باشد و پایتخت آن شهر عظیم و مدرن کوالالامپور می باشد و اقتصاد آن بیشتر بر پایه کشاورزی است که البته در سالیان اخیر به یکی از قطب های تجارت در دنیا هم بدل شده. با وجود همه اقوام و ادیان و مذاهب مختلف در این کشور حدود 60 درصد از جمعیت آن مسلمان می باشند. سنگاپور هم که به مروارید شرق معروف است کشوری است که پایتختی به همین اسم دارد و یکی از 3 کشور-شهر مستقل جهان می باشد و در کل با مساحت 70 کیلومتر مربع کوچک ترین اما در عین حال گران ترین و کشور آسیایی می باشد.

حدود 80 درصد مردم این کشور در پایتخت آن مقیم هستند که در نوع خود بسیار جالب است و در بالاترین سطح از رفاه هم هستند. مالزی و سنگاپور با وجود بنادر تجاری بسیار پر رونق به شدت بر روی صنعت گردشگری که صنعت قرن نامیده می شود سرمایه گذاری کرده اند و با فراهم نمودن بسترهای مناسب و کافی سالانه میلیون ها گردشگر را از سراسر جهان به طرف خود می کشانند. این کشورها یکی از مقاصد محبوب گردشگران ایرانی نیز می باشد خصوصا به این دلیل که از نظر مذهبی و فرهنگی قرابت هایی باهم دارند.

اما چرا تور ترکیبی مالزی سنگاپور؟

برای آنکه هر کشوری به یک مقصد محبوب و مناسب گردشگری تبدیل شود دلایل زیادی لازم است. دلایلی همچون شرایط آب و هوایی، جاذبه های گرشگری، فرهنگ مردم، نحوه و مدل تغذیه، امکانات رفاهی، مسافرت آسان، قیمت های مناسب و ... در اینجا دلیل انتخاب تور مالزی سنگاپور را برای شما بررسی می کنیم

جاذبه های گردشگری

قطعا جاذبه های گردشگری برای انتخاب هر کشوری به عنوان مقصد، یکی از اولویت های هر گردشگری می باشد در مالزی و سنگاپور هم جاذبه هایی وجود دارند که حتی سخت گیرترین گردشگران را هم راضی به بازدید از آنها می کند. جاذبه هایی همچون شهر عظیم و مدرن کوالالامپور که به تنهایی به اندازه یک کشور جاذبه گردشگری دارد، معبد باتو کیوز یا معبد میمون ها، جزایر زیبای پرهنتیان، منطقه کامرون هایلند، شهر بوکیت تینگی، مسجد کریستال ماسک ترنگانو، شهر تاریخی مالاکا، تپه های گنتینگ هایلند، جزیره پانگکور لوت، پوتراجا و سواحل بی نظیر در مالزی و همچنین جاذبه هایی همچون تفرجگاه شن های ساحل خلیج، سنگاپور فلایر، معبد مقدس دندان بودا، باغ های گیاه شناسی و انواع باغ وحش ها، باغ های معروف خلیج،  هتل ها و موزه ها،  اسکله کلارک،  جزیره و تفرجگاه سنتوسا، جاده باغ و جاذبه های بی نظیر دیگر که در سنگاپور قرار دارند. قطعا با دیدن این جاذبه های منحصر به فرد از انتخاب تور مالزی سنگاپور پشیمان نخواهید شد خصوصا زمانی که در دو شهر فوق مدرن کوالالامپور و سنگاپور آسمان خراش ها و سازه های دست بشر را که در قرن 21 ساخته شده اند از نزدیک ببینید و لذتی فوق العاده را تجربه کنید.

بهترین غذاهای و رستوران های مالزی و سنگاپور

به دلیل پیشرفت فوق العاده این دو کشور انواع رستوران های لوکس و مدرن جهانی را می توانید در این تور ببینید و غذاهای آنها را امتحان کنید. رستوران سافولک هاوس پنانگ، رستوران بیچ بلانکت بابیلون پنانگ، رستوران هاوس لنکاوی، رستوران سیلانترو کوالالامپور، رستوران بیجان کوالالامپور، رستوران نوبو، رستوران اناک، رستوران مارینو57، رستوران ال سردو که همگی در مالزی قرار دارند و هزاران رستوران دیگر در کلاس جهانی و همچنین رستوران هایی مانند رستوران دینگ دانگ، رستوران لس آمیس، رستوران ایگیز، رستوران آندره، رستوران لانگ چیم، رستوران شینجی کانسکا، رستوران ولفانگ پوک کات و رستوران واکو چین که در سنگاپور قرار دارند. از معروف ترین غذاهای این دو کشور هم می توان باکوته، ماهی پهن سمبلخرچنگ گل آلود،چلو مرغ،دورین، او لواک و شای تاو کوای، کاری کله ماهی قرمز، لاکسا کاری، تائو هوا، روتی کانای، ناسی لماک، ساتای، بک کوت ته، ناسی کاندار، سندول، آسام پداس، روجاک بناف لیف رایس و رندانگ را نام برد که از پر طرفدارترین غذاهایی این دو کشور در میان گردشگران می باشند.

بهترین زمان تور مالزی سنگاپور از نظر خرید

اگر هدف شما از انتخاب تورهای مالزی و سنگاپور خرید کردن می باشد باید حسابی هزینه بکنید چون قبلا هم اشاره کرده ایم که خصوصا سنگاپور از گران ترین کشورهای جهان به حساب می آید. در این تور می توانید از مراکز خریدی همچون مرکز خرید آیون اورکاد، مرکز خرید مارینا بی سندز، مرکز خردی ویوو سیتی ، مرکز خرید مصطفی سنتر، مرکز خرید پاراگون، مرکز خرید ان جی ان سیتی، مرکز خرید سانتک سیتی، مرکز خریدبوکیس جانگشن، مرکز خرید کلارک کی و مرکز خریدفاز ایست پلازا در سنگاپور و همچنین مرکز خرید گورنی پاراگون پنانگ، مرکز خرید پلازا گورنی پنانگ، مرکز خرید تئو سون هات لنکاوی، مرکز خرید دی زون لنکاوی، مرکز خرید سوریا کی ال سی سی کوالالامپور،مرکز خرید پاویلیون کوالالامپور و هزارن مرکز خرید دیگر در مالزی دیدن کنید و اجناس هایی با برندهای معتبر جهانی را خریداری کنید. اما به غیر از این مراکز خرید معروف و بازارها و بازارچه سالانه جشنواره های خریدی هم در این کشورها برگزار می شود. جشنواره خرید سنگاپور که در ماه های ژوئن و جولای به مدت 21 سال است که به صورت مستمر برگزار می شود و یکی از رویدادهای بین المللی معروف می باشد و اجناس آن را با تخفیف هایی تا سقف 70 درصد می توانید خریداری کنید. این جشنواره 8 هفته طول می کشد و بهترین فرصت برای خرید برندهای معبتر با قیمت های مناسب می باشد. در مالزی هم جشنواره های خرید و حراج اجناس در ماه های مارس و نوامبر برگزار می شود در این جشنواره ها بیش از 10000 فروشگاه شرکت می کنند و شما می تواند تمام اجناس مورد نظر خودتان را با قیمت هایی فوق العاده مناسب خریداری کنید.

بهترین زمان تور مالزی سنگاپور از نظرهتل ها و اقامتگاه ها

این دو کشور دارای هتل ها و اقامتگاه های چند ستاره و مدرنی می باشند که می توان به هتل لی مریدین، هتل کاپلی فریزر، هتل فوراما بوکیت، هتل پارک رویال و... در مالزی و هتل مارینا، هتل پنپاسیفیک، هتل هیلتون، هتل مارینا بای سندز و ... در سنگاپور اشاره کرد که از بهترین و مدرن ترین هتل های آسیا به شمار می روند که قاعدتا قیمت های گرانی هم دارند اما باز هم اگر در فصول خلوت تر به این کشورها سفر کنید می توانید با قیمت های پایین تری از این هتل های زیبا و معروف استفاده کنید ولی به طور کلی قیمت هتل ها خصوصا در سنگاپور واقعا بالا می باشد و شاید حتی در خلوت ترین زمان ها هم مجبور باشید قیمت های زیادی پرداخت کنید که البته مطمئن باشید در قبال خدماتی که ارائه می دهند کاملا منصافه می باشند.

بهترین زمان سفر به مالزی و سنگاپور

مالزی کشوری است که شما در هر ماه و فصلی می توانید انتظار بارندگی داشته باشید. در سنگاپور هم به همین شیوه می باشد. دمای هوا در این دو کشور معمولا 30 تا 35 درجه می باشد و تقریبا دارای رطوبت بالای هوایی می باشند. در کل زمان سفر به این کشورها باید بر اساس هدف شما از سفر باشد  و اگر به دنبال لذت بردن از طبیعت و جاذبه های گردشگری  می باشید بهترین و کم بارش ترین زمان برای شما بین ماه های فروردین تا تیر می باشد. در کل فصل بهار و تابستان مناسب ترین زمان ها برای سفر به این کشورها از نظر آب و هوایی می باشند.

بهترین زمان برای سفر به مالزی و سنگاپور از نظر فستیوال ها

اگر به دنبال لذت بردن از جشنواره ها و فستیوال ها و آشنایی با فرهنگ این دو کشور هستید باید فستیوال هایی همچون جشن سال نوی چینی ها که به مدت 15 روز برگزار می شود، جشنواره روشنایی دیپاوالی هندوهای مالزی در ماه اکتبر،  جشن عید فطر مسلمانان، جشنواره تایپوسام هندوهای تامیل در ژانویه، جشنواره روز وساک در ماه می، کریسمس مسیحیان، فستیوال فانوس مالزی در ماه آگوست و جشن گاوای دایاک در ماه ژوئن که در مالزی برگزار می شوند و همچنین جشنواره های رژه چینگای در ماه ژانویه، جشنواره سال نو چینی های در ژانویه، جشنواره رودخانه  هونگ پائو درفوریه، جشنواره تایپوسام در فوریه، فستیوال مون کیک در سپتامبر،  فستیوال روح گرسنه در ماه اوت،  فستیوال تی میتی در اکتبر و فستیوال های دیگری که در سنگاپور برگزار می شوند.

تورهای ارزان مالزی سنگاپور

برای خرید تورهای ارزان معمولا دو راه وجود دارد. یکی اینکه شما باید در فصل هایی به این کشورها سفر کنید که تعداد گردشگران کمتری در آن فصل حضور داشته باشند و به نوعی خلوت تر باشد و قیمت ها و امکانات بهتری برای شما فراهم شده باشد و یا اینکه تورها را بدون واسطه خریداری کنید، یعنی اینکه مستقیما از خود آژانس مسافرتی تور را خریداری کنید که قیمت واقعی تور را پرداخت کنید. البته مقایسه قیمت ها در مالزی و کشور سنگاپور اصلا شدنی نیست چرا که سنگاپور از هر نظر گران تر از مالزی می باشد. در کل قیمت تورها با توجه به مدت زمان حضور شما در مقصد، میزان استفاده شما از امکانات رفاهی، تعداد شهرهایی که قرار است بازدید کنید، فصل هایی که اقدام به سفر می کنید، تعداد نفراتی که می روید و بسیاری دیگر از فاکتور ها تعریف می شود و شما باید با در نظر گرفتن همه این شرایط اقدام به خریدن تورها بکنید.

تورهای لحظه آخری مالزی سنگاپور

شما در هر ماه و فصلی از سال که بخواهید برای خریدن تورهای مالزی و سنگاپور اقدام کنید، تمامی آژانس های مسافرتی تعرفه های قیمتی خاص خودشان را دارند و بر اساس آن اقدام به فروش تور می کنند. اما در بسیاری از مواقع و به دلیل تکمیل نشدن ظرفیت، این آژانس ها مجبور به ارائه تخفیف هایی می شوند که با ظرفت کامل به تور بروند و شما می توانید با توجه به فصل مسافرت از اسن تورهای لحظه آخری نهایت استفاده را ببرید و با تخفیف های مناسبی راهی این کشورها شوید. مثلا اگر شما از تور لحظه آخری تابستان استفاده کنید امکان آنکه با قیمتی مشابه تورهای زمستانی این سفر را انجام دهید و نهایت لذت را تجربه کنید.

 تورهای ترکیبی

شما همچنین می توانید از تورهای ترکیبی برای بازدید از مالزی و سنگاپور هم استفاده کنید . می توانید تورهایی که کشورهای همسایه مانند اندونزی، مالزی، سنگاپور در آن قرار دارند استفاده کنید که از جهات زیادی می تواند برای شما بهتر هم باشد چون هم می تواند در کاهش قیمت های رفت و آمدهای متعدد به شما کمک کند و هم بازدید از مکان های بیشتر و هم کسب تجربه های بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورد.

مراکز خرید در تور ترکیبی سنگاپور مالزی

سنگاپور و مالزی که از کشورهای مدرن و معروف آسیا می باشند سالانه میلیون ها نفر از گردشگران خارجی را جذب می کنند که دلیل آن هم آب و هوای عالی، جاذبه های گردشگری بی نظیر تاریخی و طبیعی، فرهنک غنی و کهن، امکانات رفاهی و تفرحی منحصر به فرد و هم چنین تنوع فرهنگ و آداب و رسوم مردمان این کشورها که از انواع و اقسام نژادها، قومیت ها و ادیان مختلف وجود دارند. این دو کشور دارای مرز مشترک هستند و فاصله دوری از همدیگر ندارد. سنگاپور که یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا است و از نظر کیفیت زندگی و رفاه عمومی همیشه جزء کشورههای برتر جهان بوده است.

مالزی هم با حدود 30 میلیون نفر جمعیت در 200 سال اخیر خودش از یک کشور درجه چندمی به رتبه های برتر جهانی رسانده اقتصاد این دو کشور همواره از بهترین های آسیا بوده است که که قطعا گردشگری نقش بسیار ویژه و پررنگی در این اقتصاد دارد چرا که این دو کشور در مجموع چیزی حدود 15 میلیون نفر گردشگر را میزبانی می کنند. جاذبه هایی همچون معبد مقدس دندان بودا سنگاپور (BTRTM)، جزیره سنتوسا سنگاپور (Sentosa)، باغ گیان شناسی سنگاپور (Singapore Botanic Gardens)،  آکواریوم اس. ای. آ سنگاپور (S.E.A. Aquarium Singapore)، جزیره پانگکور مالزی (Pulau Pangkor Malaysia)، مسجد کریستال مالزی (Crystal Mosque In Malysia)، شهر کوالالامپور  (Kuala Lumpur)، جزایر پرهنتیان مالزی (Perhentian Islands)، ارتفاعات پنانگ مالزی (Flagstaff Hill) و صدها جاذبه دیگرهمواره از مقاصد محبوب گردشگرانی بوده است که به این دو کشور سفر کرده اند. اما خرید کردن همیشه جزئی جدا نشدنی از سفر و  مسافرت بوده و هست و قطعا تمام گردشگرانی که به هر نقطه ای از دنیا سفر می کنند یکی از هدف هایشان خرید کردن است. در تور ترکیبی سنگاپور مالزی هم مراکز خرید زیادی وجود دارند که همواره بین گردشگران محبوبیت داشته اند. در اینجا تعدادی از آنها را بررسی می کنیدم.

1-مرکز خرید پاراگون سنگاپور(Paragon)

یکی از پر بازدیدترین مراکز خرید سنگاپور مرکز خرید پاراگون است که از لوکس ترین و مدرن ترین مراکز خرید شهر به حساب می آید. پاراگون که بیش از 200 فروشگاه را در خود جای داده است در جاده اورکاد 290 و در زمینی به مساحت 48 هزار متر مربع ساخته شده است .در مرکز خرید پاراگون برندهای معتبر و مجللی چون پرادا (Prada)، جیمی چو (Jimmy Choo)، گوچی (Gucci)، بربری ،(Burberry) ، زارا، اسپرس، آون، لاکوست رولکس، آدیداس،اوریفلیم، مک، شنل، امگا،پوما، نایک و ... حضور دارند که محصولاتی چون پوشاک، کیف و کفش، جواهرات، لوازم خانگی، لوازم الکتریکی، لوازم بهداشتی و آرایشی، عطریات و عینک را به فروش می رساند. معماری این مرکز خرید آنقدر زیبا و چشم نواز است که حتی اگر قصد خرید کردن هم نداشته باشید می توانید از دیدن این مرکز لذت ببرید. مرکز خرید پاراگون همچنین دارای بهترین رستوران و کافه نیز می باشد. مرکز خرید پاراگون یک بارهم برنده جایزه باشکوه ترین مرکز خرید از مجله (IS) شده است که هر ساله به یکی از مراکز خرید لوکس و شیک تعلق می گیرد. این مرکز خرید هر روز از 10 صبح تا 10 شب میزبان گردشگران  و مشتریان خود می باشد

2- ویوو سیتی سنگاپور (VivoCity)

مرکز خرید ویوو سیتی که در منطقه هاربور فرانت  واقع شده است و در زمینی به مساحت 140 هزار متر مربع و با 340 فروشگاه بزرگ و کوچک ساخته شده، یکی از بزرگ ترین و وسیع ترین و درخشان ترین مراکز خرید سنگاپور می باشد. این مرکز خرید در میان گردشگران از شهرت و محبوبیت فراوانی برخوردار است . انواع کالاهای مورد نیاز خودتان از جمله پوشاک، کیف و کفش، لوازم آریشی، لوازم بهداشتی، لوازم خانگی، لوازم الکیتکی، طلا و جواهرات، بدلیجات و صنایع دستی و...  را که نیاز دارید می توانید در این مرکز خرید پیدا کنید. برندهای معتبر جهانی شامل شوپارد، تیفانی، رولکس، امگا، آرمانی، بربری، دیور، جردن، پوما، آردن، آون، لورال، بامبو، اکو و... در این مرکز خرید حضور دارند که اجنسا گران قیمتی به مشتریان عرضه می کنند. این مرکز خرید همچنین بزرگ ترین سینمای کشور سنگاپور، شهر بازی، زمین بازی کودکان، نمایشگاه و جشنواره، سالن ورزشی، سالن زیبایی، سالن آمفی تئاتر، مرکز هنری،رستوران و کافه، فود کورت و... را در خود گنجانده است که گردشگران و مشتریان می توانند همه روزه از ساعت 10 صبح تا 10 شب به تمام این امکانات دسترسی داشته باشند.

3- مرکز خرید آیون اورکاد سنگاپور (ION Orchard)

بزرگ ترین مرکز خرید که معروف ترین آنها هم می باشد مرکز خرید آیون اورکاد می باشد به بهشت سنگاپور شهرت دارد. معماری این مرکز خرید باعث شده از آن به عنوان یک جاذبه گردشگری هم یاد شود چون بنایی خارق العاده و شیک و مدرن است که از شیشه و مرمر و استیل ساخته شده است. مرکز خرید آیون اورکاد در خیابان اورکاد در قلب سنگاپور همچون نگینی می درخشد. در مرکز خرید آیون اورکاد می توانید اجناس لوکس و به روزی مانند پوشاک، کیف و کفش، عطر،عینک، لوازم آرایشی، جواهرات، ساعت ، لوازم دیجیتال و ... را از برندهای معتبر نایک، جردن، اورال، مک،بامبو، اکو، رادو، امگا، بربری، بولگاری، شنل، زارا، آدیداس، کلوین کلین، دیور، پرادا، سونی و ... را پیدا کنید که حتی اگر قصد یا توان خرید هم نداشتید می توانید از دیدن آنها لذت ببرید. همچنین یک گالری هنری که آثار هنری و فرهنگی را از تمام نقاط دنیا به نمایش می گذارد در طبقه چهارم این مجموعه قرار دارد. اگر عاشق صنعت مد و نمایشگاه های هنری هستید می‌توانید در اینجا برندهایی معروف مانند «لویی ویتون»، «میو میو»، «ایو سن لوران» و «پرادا» را پیدا کنید. این مرکز خرید به جز فروشگاه ها و مغازه های شیک دارای رستوران و کافه و پارکینگ هم هست که همه روزه از ساعت 10 صبح تا 10 شب به گردشگران و مشتریان خود سرویس ارائه می کنند.

4- مرکز خرید بوگیس جانگشن سنگاپور (Bugis junction)

مرکز خرید بوگیس جانگشن که قبلا با نام پارکو بوگیس هم شناخته می شد در 3 طبقه و در منطقه بوگیس و در خیابان ویکتوریا ساخته شده است. این مجموعه تجاری سال 1995 میلادی راه اندازی شده و مدیریت آن بر عهده کپیتامالز آسیا می باشد. در سال 2009 این مرکز خرید توسط یک پل زیبا به مرکز خرید دیگری که کنار آن ساخته شده به نام بوگیس پلاس متصل شد که بازدید کنندگان همزمان می توانند از هر دو مرکز دیدن کنند. این مرکز خرید را به دلیل بازدید کننده های فراوان و همچنین تنوع اجناس و  فروشگاه ها زنده ترین و رنگارنگ ترین مرکز خرید سنگاپور می دانند.  اجناس برندهای معتبر بین المللی چون پوما، آمبرو، ورساچه، شینولا، تیفانی، پیاژه آدیداس ، کانورس ، آردن، لامور ، تاپ شاپ / تاپ من، زارا، گوچی،  و … در اینجا به فروش می رسد. در مرکز خرید بوگیس جانگشن انواع وسایل آرایشی و بهداشتی، جواهرات وساعت، پوشاک، کیف و کفش، وسایل خانگی و لوازم الکتریکی را می توانید خریداری کنید. این مرکز همچنین دارای محل بازی کودکان، بوفه،  سالن ورزشی، سالن زیبایی، کافه، رستوران و فود کروت می باشد که هر روز از ساعت 10 صبح تا 10 شب در خدمت مشتریان است.

5- سوریا کی ال سی سی کوالالامپور (Suria KLCC)

در خیابان امپنگ و در مرکز شهر کوالالامپور یکی از زیباترین و معروف ترین مراکز خرید شهر و حتی کشور قرار دارد. زمانی که شما در تور مسافرتی هستید که مقصد شما مالز و شهر کوالالامپور است قطعا یکی از جاهایی که برای دیدن آن لحظه شماری خواهید کرد برج های دوقلو پتروناس خواهد بود. زمانی که به دیدن این برج ها بروید می توانید در قسمت پائین برج ها مرکز خرید لوکس و زیبای کی ال سی سی را خواهید دید.

مرکز خرید سوریا ال سی سی در سال 1999 در 6 طبقه و بیش از 400 فروشگاه بازگشایی شد و دارای امکانات زیادی همچون رستوران، کافه، سینما، موزه، آکواریوم، ایستگاه تاکسی، خود پرداز بانک، مرکز اکتشافات علمی کودکان ، کتاب فروشی، درمانگاه، اورژانس و فضای سبز است. در این مرکز خرید می توانید انواع لوازم الکتریکی، لوازم ورزشی، لوازم آرایشی و بهداشتی، وسایل الکترونیکی، ساعت، عطریات، زیروآلات، پوشاک، کیف و کفش، کارهای هنری و صنایع دستی و... را از برندهای لوکس و معتبر جهانی مانند مانند لویی ویتون،کلارک، سی کی، گلو، کارته، ورساچه الکساندر مک کوئین، آدیداس، گوچی، زارا، نایک، اپل، سامسونگ، سونی، اچ تی سی، اچ پی و... خریداری کنید. سوریا کی ال سی سی هر روز از ساعت 10 صبح تا  10 شب در خدمت مشتریان  و گردشگران خواهد بود

6- مرکز خرید تایم اسکوئر کوالالامپور (Times Square Shopping Mall)

مرکز خرید تایم اسکوئر هم فارغ از جنبه تجاری آن یک جاذبه گردشگری است که سالانه گردشگران زیادی را میزبانی می کند. در سال 2003 در زمینی به مساحت 2 میلیون متر مربع  این مرکز خرید را به شکل دو برج 203 متری ساخته اند که در نوع خود بی نظیر است که دومین بنای بزرگ و هشتیمن برج دوقلوی کوالالامپور می باشد. این مرکز خرید داری بیش از 1000 فروشگاه می باشد. امکاناتی که این مجتمع دارد بسیار فوق العاده و  منحصر به فرد است و شاید حتی یک شهر بزرگ هم آنقدر امکانات رفاهی و تفریحی نداشته باشد. نزدیک 60 رستوران، شهر بازی سر پوشیده، قطار وحشت، کافه، سینما، سالن ورزشی، سالن زیبایی، کارواش، پارکینگ، نمازخانه، بانک، فود کورت و ...دارد. انواع برندهای معتبر جهانی از جمله اپل، سامسونگ، پوما، اورال، شنل،کلارک،پرادا، هری وینستون، پیاژه، سیکو، فندی، جانگز، زارا، گوچی، آدیداس، سونی، کانون، اتود، رولن، آون و... اجناسی همچون پوشاک، وسایل الکترونیکی، وسایل الکتریکی، وسایل آرایشی و بهداشتی، کیف و کفش، زیورآلات، ساعت، عطر و لوازم ورزشی را به مشتریان خود عرضه می کنند. این مرکز روزانه از ساعت 10 صبح تا 10 شب میزبان گردشگران و مشتریان می باشد.

7- مرکز خرید گورنی پلازا پنانگ (Gurney Plaza)

امکان ندارد که شما تور مالزی بروید و از جزیره زیبای پنانگ دیدن نکنید. این جزیره پر از جاذبه های طبیعی با آب و هوای فوق العاده می باشد. یکی از معروف ترین مراکز خرید در پنانگ و حتی مالزی گورنی پلازا می باشد که در 9 طبقه به شکلی زیبا ساخته شده و بیش از 380 فروشگاه را در خود جای داده است. مساحت زمین این مجتمع 86 هزار متر مربع است و دارای امکانات رفاهی و تفریحی زیادی همچون سینما، رستوران، پارکینگ، کافه، بوفه، سالن ورزشی، سالن زیبایی، شهر بازی و... است. در این مرکز خرید انواع برندهای معتبر جهانی مانند ورساچه، فسیل، گوچی، زارا، سی کی، لامور، کارته، گراف، پیاژه، سیکو، آرمانی، پوما و... حضور دارند که انواع وسایل مانند لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم ورزشی، پوشاک، کیف و کفش چرمی، صنایع دستی، جواهرات، ساعت، عطر، عینک، لوازم الکتریکی، لوازم الکترونیکی و.... را به مشتریان خود عرضه می کند. گورنی پلازا هر روز از ساعت 10 صبح تا 10 شب فعالیت می کند و میزبان گردشگران خواهد بود.

8- مرکز خرید گورنی پاراگون پنانگ (Gurney Paragon)

گورنی پاراگون یکی از لوکس ترین و شیک ترین مراکز خرید پنانگ می باشد که بازدید کننده بسیار دارد که عموما از قشر مرفه می باشند گرا که این مرکز خرید اجناس گران قیمتی را به مشتریان خود عرضه می کند. گورنی پاراگون در 9 طبقه و مشرف به دریا ساخته شده است که منظره ای بی نظیر را برای شما خلق کرده است. همچین این مجتمع دارای بیش از 30 رستوران، پارکینگ، کافه، بوفه، استخر، سالن زیبایی، سالن ورزشی، سینما، تئاتر، محیط بازی کودکان، اینترنت رایگان و.... می باشد. پورنی پاراگون معتبرترین برندهای جهانی را در خود دارد که حتی دیدن آنها هم لذتبخش است. برندهایی مانند شوپارد، بولگاری، رولکس، شینولا، فندی، ورساچه، سی کی، اکو، اورفیلیم، آردن، کلارک، پوما، جردن و..... که اجناسی مانند جواهرات، ساعت، پوشاک، عطر، لوازم آرایشی و بهداشتی، کفش و کیف چرم، لوازم ورزشی و... را عرضه می کند. این مرکز هر روز از ساعت 10 صبح تا 10 شب به مشتریان خود سرویس می دهد.

در هرکدام از شهرهای سنگاپور و مالزی به سبب اینکه کشورهایی مدرن و پیشرفته هستند می توانید چندین مرکز خرید و بازارهای معروف و بازارچه های محلی را پیدا کرده و خریدهای خودتان را انجام دهید.

جاذبه های گردشگری تور ترکیبی سنگاپور و مالزی

سنگاپور کوچکترین کشور جنوب شرقی آسیا می باشد که با جمعیت 5.5 میلیون نفر جز ثروتمندترین و مدرن ترین کشورهای جهان می باشد. این کشور که پایتخت آن سنگاپور می باشد به سبب داشتن آب و هوای عالی، جاذبه های طبیعی و تاریخی، فرهنگ غنی و امکانات رفاهی و تفریحی خود سالانه حدود 6 میلیون نفر توریست را میزبانی می کند که در نوع خود بسیار جالب است، چرا که توریست های این کشور از جمعیت آن بیشتر است. سنگاپور را به دلیل وجود ادیان و نژادهای مختلف کشور تضادها هم می نامند. این کشور دارای 63 جزیره می باشد و گران ترین کشور دنیا به حساب می آید اما از نظر رفاه مردم و سبک زندگی جز کشورهای برتر جهان است. مالزی هم که مانند سنگاپور کشوری رو به توسعه و مدرن درآسیا به حساب می آید با 30 میلیون نفر جمعیت به دلیل داشتن جاذبه های بسیار دیدنی و امکانات تفریحی و رفاهی خود یکی از مقاصد محبوب گردشگران خارجی می باشد. کوالالامپور که پایتخت این کشور می باشد، پنانگ و لنکاوری از شهرهای پر بازدید این کشور می باشند که سالانه میلون ها گردشگر از آنها دیدن می کنند. اما به دلیل همسایگی مالزی و سنگاپور تورهای ترکیبی این دو کشور می تواند جذابیت های خاص خودش را داشته باشد چرا که در یک تور همزمان می توانید از دو کشور توسعه یافته آسیایی با جاذبه های بی نظیرشان بازدید کرده و از آنها لذت ببرید.

معبد مقدس دندان بودا سنگاپور (BTRTM)

معبد مقدس دندان بودا که در 20 فوریه 2003  به ثبت رسید و بر اساس لایحه امور خیریه در 8 ژانویه 2004 تحت پوشش خیریه واقع شد در سال 2002 توسط شی فازائو مقدس تاسیس شد. معبد مقدس دندان بودا در اصل یک موزه بودایی است که در محله چینی های سنگاپور و در 5 طبقه با یک معماری زیبا و خارق العاده ساخته شده است. دندان مقدس بودا در طبقه چهارم ساخته شده است که وزن آن 32 تن می باشد که در آن از 320 کیلوگرم طلا استفاده شده است. هر طبقه از معبد دارای طراحی خاص و زیبایی است که با هزاران فانوس درخشان، تصاویر بودایی، مجسمه های استادانه و آثار هنری مذاهب دیگر پوشانده شده است. موزه این معبد دو طبقه را در بر گرفته است که مجموعه ای از مجسمه های بودایی از همه کشورهای آسیایی خصوصا آسیای شرقی از جمله میانمار، کامبوج، تایلند، ویتنام، چین، ژاپن، سریلانکا و هند را در خود دارد. هدف معبد مقدس دندان بودا در اصل این است که برنامه اکتشاف بودا را که در مورد حقیقت، و کیفیات کامل خردمندی و احساسات و عواطف است را اجرا کند. این معبد نمایشگاه هنرهای مذهبی و فرهنگی سنگاپور به حساب می آید و در آن مراسم های مذهبی و آئین های عبادتی برگزار می شود. همچنین در طبقه پنجم گلخانه ای زیبا قرار دارد که کلکسیونی از گل های ارکیده و گل های زیبا می باشد و اطراف معبد هم فضای سبز و محیط بسیار دلنشین و زیبایی دارد که گردشگران می توانند از آنها لذت ببرند.

 جزیره سنتوسا سنگاپور (Sentosa)

یک از زیباترین جزیره های سنگاپور و حتی جهان که  در 20 کیلومتری مرکز شهر قرار دارد که لقب زمین بازی محبوب آسیا را هم به خودش اختصاص داده است و هر سال حدود 5 میلیون نفر از این جزیره بازدید می کنند جزیره سنتوسا می باشد. این جزیره تا سال 1967 به عنوان پایگاه نظامی انگلیسی ها استفاده می شد و الان یکی از پر بازدیدترین مراکز توریستی سنگاپور قلمداد می شود. در این جزیره انواع و اقسام امکانات رفاهی و تفریحی از جمله ساحل زیبای استوایی به طول 2 کیلو متر، دو زمین بازی گلف، دو هتل 5  ستاره و استراحتگاه های زیبا، پارک یونیورسال سنگاپور،  شهر بازی بسیار بزرگ و مهیج، پارک، باغ وحش، اسکیت سواری، موج سواری، رستوران، کافه و ... برای گردشگران فراهم شده است. پارک سافاری (Nightsafari) که در این جزیره قرار دارد اولین پارک حیات وحش شبانه در جهان است. همچنین این جزیره آکواریومی با بیش از 2500 ماهی از 260 گونه مختلف هم دارد. دریاچه دولفین های صورتی که می توانید از نزدیک آنها را لمس کنید هم در این جزیره قرار دارد. همچنین در این جزیره دو مرکز خرید معروف بزرگ و دیدنی به نام های ویو سیتی (Vivo City) و مصطفی (Mustafa) برای رفاه مسافران در نظر گرفته شده است.

باغ گیان شناسی سنگاپور (Singapore Botanic Gardens)

باغ گیاه شناسی سنگاپور یا شهرستان گل با قدمتی حدود 160 سال به سبک انگلیسی ساخته شده و بیش از 60000 گونه گیاه، گلخانه ها، 3 دریاچه مصنوعی، باغ ملی ارکیده، خانه مه (خانه ای پر از گل و گیاه)، خانه بانو یوئن پنگ یا خانه آناناس، باغ تکامل (نشان دادن نحوه تکامل زندگی گیاهی)، باغ جینجر (باغی دارای رستوران و آبشار) باغ گیاه شناسی مدرن و جهانی، تندیس های نمادین، جنگل های استوایی شبیه سازی شده و تالار بورکیل را شامل می شود. مساحت این باغ 82 هکتار و توسط استمفورد رافلز تاسیس گردیده است. زیباترین و جذاب ترین قسمت باغ گیاه شناسی سنگاپور دریاچه قو است که آب مورد نیاز باغ را فراهم می کند و اطراف آن مملو است از نخل های کمیاب است. در وسط این دریاچه مجسمه ای به شکل قو قرار دارد که در سال 1950 ساخته شده و در سال 2001 به این مکان منتقل شده است. باغ ملی ارکیده که در این باغ گیاه شناسی قرار دارد با بیش از 1000 گونه اصلی و 2000 گونه پیوند زده شده از ارکیده از جاذبه های این باغ زیبا به حساب می آید. پرنده های زیبایی همچون حواصیل، مرغان دریایی و اردک ها که در دریاچه اکو زندگی می کنند هم از جاذبه های دیگر این باغ است. سالانه حدود 5 میلیون نفر  از این باغ بزرگ بازدید می کنند که یک رکورد جهانی برای یک باغ به حساب می آید. در تاریخ ۴ ژانویه ۲۰۱۵، این باغ ها در جلسه ۳۹ هئیت کمیته میراث جهانی (WHC)، کتیبه ای به عنوان یک میراث جهانی یونسکو دریافت کرد. این باغ هر روز از ساعت 5 صبح تا 12 شب باز بوده و میزبان گردشگران است.

 آکواریوم اس. ای. آ سنگاپور (S.E.A. Aquarium Singapore)

آکواریوم اس. ای. آ از بزرگترین و زیباترین آکواریوم های جهان و از برترین جاذبه های توریستی سنگاپور است که در سال 2012 با ظرفیت 45 میلیون لیتر آب ساخته شده است. بیش از 100 هزار جانور دریایی که از 800 گونه مختلف هستند در این آکواریوم زندگی می کنند. آکواریوم در اصل به 10 قسمت تقسیم شده است که شامل 1-گذر دریای کاریماتا و جاوا 2- گذر دریای مالاکا و آندامان 3- خلیج بنگال و دریای لاکادایو 4- سفر اقیانوس 5- اقیانوس باز6-  اقیانوس هند و دریای عمان 7- دریای سرخ 8- آفریقای شرقی 9- دریای جنوب چین 10- دریای کوسه می باشد. از جمله حیوانات مشهور این آکواریوم کوسه سر چکشی، سفره ماهی مانتا، گونه دلفین پوزه بطری، کوسه پلنگی، ماهی های بزرگ دریاهای گرمسیری و ماهیان ناپولی هستند . آکواریوم اس. ای. آ مجهز به یکی از بزرگترین پنل های مشاهده جهان با 36 متر پهنا و 8.3 متر ارتفاع است که در نوع خود بسیار جذاب و دیدنی است . آکواریوم اس.ای.آ سنگاپور محلی بسیار جذاب و هیجان انگیز است که گرداشگران زیادی را سالانه میزبانی می کند.

جزیره پانگکور مالزی (Pulau Pangkor Malaysia)

یکی از زیباترین جزایر مالزی که در اطراف کوالالامپور و اسکله لاموت قرار دارد که معنی اسم آن جزیره زیبا است. سواحل این جزیره از بهترین و آرام ترین سواحل دنیا به حساب می آیند که شامل Niphah، خلیج  Pasir bogak، خلیج مرجانی و Teluk Belanda می باشد. در این جزیره زیبا جاذبه هایی مانند معبد چینی فولین کنگ، بقایای قلعه هلندی، معبد کالی عمان و پناهگاه سنگ صخره ای به نام ببر صخره ای و همچنین امکانات تفریحی مانند قایق موتوری، جت اسکی، موج سواری، شنا و کوه پیمایی برای گردشگران در نظر گرفته شده است. این جزیره حدود 1000 نفر سکنه دارد که با وجود توریستی بودن جزیره هنوز هم مشغول ماهیگیری، صنایع دستی و ... هستند. در این جزیره انواع امکانات رفاهی مانند اقامتگاه، هتل، ویلاها، رستوران، پلاژ و ... وجود دارد که باعث هجوم سالانه میلیون ها توریست به این منطقه شده اند.

 مسجد کریستال مالزی (Crystal Mosque In Malysia)

بخاطر اینکه مالزی کشوری اسلامی است طبیعی است که اکثر جاذبه های آن به اسلام مربوط باشد. مسجد کریستال یکی از زیباترین مساجد شرق آسیا است که در دریاچه مصنوعی پوتراجایا و در باغ میراث اسلامی وان من در شهر کوالا تیرینگانو به دستور میزان زین العابدین پادشاه مالزی از کریستال خالص ساخته شده است. این مسجد دارای 4 مناره و 9 گنبد است. انعکاس آب رودخانه ترنگانو بر روی نمای خارجی مسجد و همچنین تصویر مسجد در آب یکی از زیباترین تصاویر را برای شما خلق می کند. نورپردازی فوق العاده و حرفه ای بر رو نمای خارجی مسجد خصوصا در شب ها چشم هر بیننده ای را محسور خود می کند. این مسجد زیبا و مقدس شبکه اینترنتی و امکانات کامل کامپیوتری دارد و به صورت کامل هوشمند است. ظرفیت این مسجد 1500 نماز گذار است اما روزانه هزاران نفر از گردشگران از تمام ادیان مختلف از این مسجد زیبا دیدن می کنند.

شهر کوالالامپور  (Kuala Lumpur)

این شهر نه تنها پایتخت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور مالزی است بلکه قطب اصلی گردشگری کشور هم به حساب می آید. یکی از زیباترین شهرهای آسیایی و حتی جهان که به سبب بافت مدرن و آثار و جاذبه های بی نظیر و امکانات رفاهی و تفریحی عالی خود یکی از پر بازدیدترین شهرهای آسیایی می باشد. شاید فقط برای دیدن کوالالامپور یک تور مخصوص چند روزه لازم باشد تا بتوانید تمام جاذبه های آن را ببینید. مسجد جامع کوالالامپور، میدان مردکا یا میدان استقلال کوالالامپور و ساختمان سلطان عبدالصمد، مسجد پوترا کوالالامپور، معبد تیان هو و معبد بهشت و جهنم کوالالامپور،  برج های دوقلو پتروناس کوالالامپور،  غار باتو یا میمون های کوالالامپور، آکواریوم کوالالامپور، کولمار تراپیکل (دهکده فرانسوی) و دهکده ژاپنی، تفریح گاه  5 گانه کوالالامپور، برج کی ال کوالالامپور و بسیاری دیگر از جاذبه های این شهر سالانه میلیون ها نفر از گردشگران خارجی را میزبانی می کنند.

جزایر پرهنتیان مالزی (Perhentian Islands)

این جزایر زیبا در 20 کیلومتری ایالت ترنگگاو قرار دارد که در زبان محلیاسم این جزایر به معنی نقطه توقف می باشد. پرهنتیان از دو جزیره پرهنتیان کوچک و پرهنتیان بزرگ درست شده است که به دلیل داشتن صخره های زیاد و آب ها شفاف و کریستالی طیف گسترده ای از مرجان ها، لاک پشت ها، کوسه ها کوچک و سفره ماهی ها را در خود دارد. این جزایر خالی از سکنه می باشند و یکی از بهترین نقاط دنیا برای آرامش و ریلکسیشن می باشد. گردش در جنگل، شنا، غواصی، قایق سواری، جت اسکی، ماهیگیری و... از تفریح های این جزایر به حساب می آیند. جزیره پرهنتیان در میان گردشگران به بهشت استوایی معروف است.

 ارتفاعات پنانگ مالزی (Flagstaff Hill)

تپه های پنانگ یا ارتفاعت پنانگ از زیباترین و بکرترین مناطق مالزی می باشد که سالانه  میلیون ها گردشگر را به خود جذب می کند. این مکان شامل 4 تپه غربی ، تپه تایگر، تپه پوب پرچم و تپه دولت   می باشد . مردم بومی این منطقه را با نام بوکیت بندرا (Bukit Bendera) می شناسند. ارتفاعات این تپه ها 820 متر از سطح دریا می باشد و آب و هوای فوق العاده آن باعث شده یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگران باشد. این تپه در زمانی کع مالزی مستعمره انگلیس بوده کشف شده و به محل کاشت و پرورش توت فرنگی تبدیل شده بود. یک از جاذبه های این ارتفاعات عمارت زیبای بل رتیرو که قدیمی ترین خانه این محل می باشد و محل اقامت فرماندار پنانگ در تعطیلات بوده است. همچنین جاذبه های دیگری مانند هتل ها، اقامتگاه ها، طبیعت بکر و هوای مطبوع، بیش از 100 گونه پرنده، درختانی با ارتفاع بیش از 30 متر، راه آهن زیبای این تپه که از سال 1923 همچنان فعالیت دارد، جیات وحش منطقه با حضور میمون های ماکاک، مسیرهای پیاده روی و کوهنوردی زیبا و قطار کابلی که 1897 ساخته شده در این تپه ها وجود دارند که برای گردشگران خصوصا در فصل تابستان بسیار جذاب و دلپذیر خواهد بود.

بهترین رستوران ها در تور ترکیبی مالزی سنگاپور

شاید در تورهای ترکیبی چیزی که بیشتر از هر چیزی لذت بخش است امتحان کردن غذاهای بیشتری از فرهنگ های مختلفی باشد. سنگاپور و مالزی دو کشور با انواع ادیان و مذاهب هستند که در جنوب شرقی آسیا قرار دارند و شاید به جرات بتوان گفت از مدرن ترین کشورهای جهان به حساب می آیند. دو کشوری که مدرنیته و سنت را به شکلی زیبا و جذاب باهم آمیخته کرده اند. این دو کشور سالانه میلیون ها گردشگر خارجی را از تمام نقاط دنیا به خود جذب می کنند که به دلیل جغرافیای بکر، آب و هوای عالی، جاذبه های گردشگری فوق العاده جذاب و دیدنی، امکانات رفاهای و تفریحی فوق مدرن که در نقاط کمی از دنیا می توانید شاهد آنها باشید. جزیره پانگکور مالزی، مسجد کریستال مالزی، شهر کوالالامپور، جزایر پرهنتیان مالزی، ارتفاعات پنانگ مالزی، معبد مقدس دندان بودا سنگاپور، جزیره سنتوسا سنگاپور، باغ گیان شناسی سنگاپور،  آکواریوم اس. ای. آ سنگاپور و صدها جاذبه گردشگری دیگر به همراه ساختمان ها و آسمان خراش هایی که همگی در قرن 21 ساخته شده اند و در تمام دنیا شناخته شده هستند از جاذبه های این دو کشور زیبا می باشد. اما سفر به هر دلیل و هدفی هم که باشد همیشه مسافر و گردشگر بخش خوشمزه آن را بیشتر می پسندد و تقریبا تمام انسان ها عاشق خوردن غذاهای جدید و خوشمزه هستند. غذاهای آسیای شرقی هم همیشه برای گردشگران تجربه ای جدید به حساب می آید. در اینجا تعدادی از رستوران های معروف را بررسی می کینم.

رستوران ایگیز سنگاپور (lggy's)

رستوران ایگیز که در سال 2004 در یکی از هتل ها معروف و محبوب گردشگران خارجی به نام هتل هیلتون در خیابان اورکاد ساخته شده است. این رستوران که که از زمان ساخت تا الان همیشه جزء رستوران های برتر آسیا بوده است در سال 2009 رتبه پنجم برترین رستوران های دنیا را از آن خودش کرد. ایگیز یکی از مجلل ترین و شیک ترین رستوران هایی است که می توانید غذا خوردن در آن را تجربه کنید. این رستوران معمولا سبک غذایی شناخته شده ای ندارد و بر اساس فصول سال و مواد اولیه ای که در دسترس هستند که معمولا از ژاپن وارد می کند. بهترین غذاهای آسیایی و غربی ممکن را برای مشتریان خود سرو می کند. دلیل شهرت این رستوران بیشتر بخاطر استفاده از گوجه در اکثر غذاهای معروف خود است و به نوعی با زبان گوجه حرف می زند. ایگیز با 3 نوع فلفل مشهور خود که میکروگرین، خردل یوزو و موس موز آووکادو هستند به شهرت جهانی رسیده است و از آنها برای چاشنی غذاهای خود استفاده می کند. همچنین دسر معروف این رستوران که مخصوص خود رستوران هم می باشد یک کیک پاوند همراه با طعم های چای، شیر و کریستال ارل گری است. که همه را مجذوب خود کرده است. دکوراسیون لوکس و بی نظیر، سرویس دهی عالی، کارکنان خوش برخورد، فضای آرام و رمانتیک و موسیقی زنده از امکانات این رستوران می باشد که با وجود قیمت های بالای آن همچنان مشتریان زیادی دارد. رستوران ایگیز روزانه از ساعت 11 صبح تا 1 شب درهای خود را به روی گردشگران باز نگه می دارد.

رستوران لس آمیس سنگاپور (LES AMIS RESTAURANT)

این رستوران که 25 سال از ساخت آن در جاده اسکات1 و در نزدیکی خیابان معروف اورکاد گذشته است و توسط یک معمار محلی به نام تان کای انجی(Tan Kay Ngee) در دو طبقه طراحی شده همواره یکی از بهترین و معروف ترین رستوران های سنگاپور بوده که بیشترین مشتری را هم دارد. این رستوران که با سقف بلند، دیوارهای مخملی و لوسترهای زیبا و آثار هنرمندان معروف از جمله هنرمندان معروف چینی Wang Kun و Tang Zhi Gang آراسته شده و یکی از شیک ترین و لوکس ترین رستوران های سنگاپور لقب گرفته است. لس آمیس رستورانی شیک و با کیفیت است که همواره در فهرست 5 رستوران برتر آسیا قرار دارد. دلیل شهرت و محبوبیت این رستوران غذاهای فرانسوی بی نظیری است که با مواد اولیه و با کیفیت سرو می کند البته منوی رستوران دارای انواع غذاهای آسیایی و اروپایی می باشد. لس آمیس همچنین صبحانه های بی نظیری سرو می کند که سوفله شکلات(souffle) و فلامیش (Flamiche) از معروف ترین آنهاست. این رستوران به سبب کیفیت غذاهای عالی خود و استفاده از مواد اولیه تازه ، محیط آرام و ساکت، فضای زیبای داخلی ، سرویس دهی مناسب و کارکنان خوش برخورد از محبوبیت خاصی بین گردشگران برخوردار است. در سال های 2016 و 2017 رستوران لس آمیس دو ستاره میشلن را از آن خود کرد. لس آمیس هر روز از ساعت 7 صبح تا 12 شب آماده سرویس دهی به گردشگرا است.

 رستوران برد استریت کیچن سنگاپور (Bread Street Kitchen)

همانطور که از نام آن پیداست شما غذا خوردن در یکی رستوران انگلیسی را تجربه خواهید کرد. رستوران شیک و مدرن برد استریت کیچن که با طراحی خاص خود که در دکوراسیون خود از آینه های روی دیوار استفاده کرده است و محیط آن شبیه انبارهای قدیمی می باشد و ایجاد فضایی آرام و دلنشین با کارکنانی عالی یکی از محبوب ترین رستوران های سنگاپور است که با سرآشپز مشهور خود گوردون رمزی (Gordon Ramsay)  که بیش از 15 ستاره میشلن را در کارنامه خود دارد به شهرت جهانی رسیده است. رستوران برد استریت هم همواره جزء برترین رستوران های سنگاپور بوده که به دلیل غذاهای اروپایی خصوصا انگلیسی و ایرلندی خود مشتریان زیادی دارد. این رستوران انواع غذاهای اروپایی را بهترین کیفیت ممکن و با استفاده از مواد اولیه تازه طبخ می کند. از معروف ترین غذاهای برد استریت کیچن می توان بیف ویلینگتن (Beef Wellington)، فیله ماهی و استیک آنگوس ایرلندی را نام برد. این رستوران که دارای اینترنت رایگان، امکانات برای افراد ناتوان جسمی، فضای رمانتیک و... است از نظر قیمت هم مناسب است و روزانه از ساعت 10 صبح تا 12 شب به مشتریان خود خدمات می رساند

رستوران آندره سنگاپور (André)

یکی از رستوران های سنگاپور که می توانید علاوه بر خودرن غذاهای بسیار عالی و خوشمزه از ساختمان 100 ساله آن هم به عنوان یه چاذبه خاص و دیدنی بازدید کنید و از آن لذت ببرید. آندره چیانگ تایوانی که 15 سال کامل را در فرانسه زیر دست بهترین آشپزهای دنیا به کسب تجربه آشپزی مشغول بوده است در سال 2010 در این ساختمان زیبا و دیدنی در جاده بوکیت پاسوه (Bukit Pasoh) رستوران معروف آندره را افتتاح کرد. دکوراسیون زیبا و محیط زیبا و ارام، باغ کوچک کنار رستوران، میز و صندلی های بیرون رستوران و فضای رمانتیک و کلاسیک این رستوران واقعا دیدنی و به یاد ماندنی خواهد بود. این رستوران فقط غذاهای فرانسوی را با مواد اولیه تازه سرو می کند. به هنگام آماده کردن غذا، آندره از قوانین هشت‌گانه غذاها، مانند منحصر به فرد بودن، بافت و خاطره و... استفاده می‌کند. این رستوران از غذاهای فرانسوی جدید برای مهمانان تعریفی نو ارائه می‌کند. رستوران آندره از رستوران های گران قیمت سنگاپور می باشد ولی قطعا از هرینه ای که برای غذا خوردن در اینجا خرج می کنید پشیمان نخواهید شد. البته رستوران آندره دوشنبه ها تعطیل است و فقط چهارشنبه و جمعه ناهار سرو می کند و معمولا در طول روزهای هفته فقط شام سرو می کند. این رستوران نیز از زمان تشکیل همواره یکی از بهترین رستوران های آسیا بوده است.

رستوران اناک کوالالامپور (Enak)

در یکی از زیباترین و معروف ترین مناطق کوالالامپور به نام منطقه بوکیت بینتانگ و در گالری استار هیل این رستوران شیک و مجلل با نام رستوران اناک احداث شده است که یکی از بهترین و معروف ترین رستوران ها پایتخت مالزی می باشد. محیط مدرن و مجلل، فضای داخلی قرمز رنگ که با چوب ترکیب شده، دکوراسیون زیبا و شیک، کارکنان خوش رو و سرویس دهی عالی باعث شده است که مشتریان زیادی به این رستوران برای غذا خوردن مراجعه کنند. به دلیل قرار گرفتن در گالری استایل هیل تمام امکانات رفاهی از جمله پارکینگ، کافه، ویلچر، اینترنت رایگان و...  در این مکان وجود دارد و مشتری ها هیچ گونه کمبودی نخواهند داشت. دستور العمل های غذایی خانوادگی اناک بسیار معروف است و انواع غذاهای تند و انواع غذاهای حلال و آسیایی و هندی و سنتی در این رستوران ارائه می شود از بهترین غذاهای اناک می توان به گادو گادو، رندانگ پاندانگ و سمبل تامیس اودانگ و  همچنین دسرهای این رستوران بسیار عالی هستند و امتحان کردن آن واقعا تجربه ای جدید به شما می دهد. این رستوران قیمت های مناسبی دارد و روزانه از ساعت 10 صبح تا ساعت 11 شب در خدمت گردشگران و مشتریان است.

رستوران بیژن یا بیجان کوالالامپور (Bijan)

رستوران بیژن یا بیجان دقیقا نماینگر فرهنگ کشور مالزی و شهر کوالالمپور است و شما می توانید با خوردن غذاهای این رستوران تاریخ این کشور را مزه کنید. نام این رستوران در زبان محلی و به زبان مالایی به معنی کنجد می باشد. بیجان تمام غذاهای خود را بر اساس دستو پخت های خانوادگی و قدیمی سرو می کند به همین دلیل 5 سال پیاپی این رستوران عنوان بهترین رستوران کشور را از آن خود کرده است. این رستوران که در منطقه جالان سیلون شماره 3 ساخته شده است تلفیقی از سنت و مدرنیته را به بهترین شکل ممکن به شما القا می کند و تجربه ای بی نظیر را برای شما خلق می کند . بهترین غذاهای رستوران بیجان شامل  سندوس، آسام پداس، روجاک و رندانگ می باشد که از غذاهای سنتی مالزی بوده و از بهترین مواد اولیه ساخته می شود. رستوران بیجان با غذاهای با کیفیت خود و قیمت های بسیار مناسبی هر روز از ساعت 10 صبح شروع به فعالیت کرده و ساعت 11 شب که کار خود پایان می دهد.

رستوران سیلانترو کوالالامپور (Cilantro)

وقتی رستورانی اسمی به این زیبایی دارد پس بدون شک یکی از بهترین ها خواهد بود. سیلانترو لوکس و مدرن بودن را براشی شما معنی می کند. یکی از محبوب ترین و معروف ترین رستوران های کوالالامپور می باشد که در هتل زیبای میکاسا آل سوئیت در جاده جالان تون رزک و در منطقه  تمن اوت واقع شده است. بهترین غذاهای ژاپنی و فرانسوی که همراه تمام آنها یک نان تازه همراه کره تافل افسانه ای خود رستوران ارائه می شود را می توانید در اینجا میل کنید. طراحی این رستوران تلفیقی از سبک مدرن فرانسوی و ژاپنی است که با دکور بسیار شیک و لوکس، فضای هنرمندانه، نورپردازی عالی و محیط آرام و رمانتیک خود به اوج محبوبیت و شهرت ممکن بین گردشگران رسیده است. آشپزهای حرفه ای این رستوران از مواد اولیه تازه و با کیفیت عالی برای سرو غذاهای استفاده می کنند.از جمله بهترین غذاهای این رستوران می توان به استیک و بلدرچین، سوشی، تونکاتسو، تمپورا، راتاتوایلی، سول میونیر و دمنوش های بسیار عالی را نام برد. این رستوران اینترنت رایگان، بار نوشیدنی، موسیقی ، امکانات برای افراد کم توان جسمی و کارکنان خوش برخوردی دارد و روزانه از ساعت 11 صبح تا 11 شب میزبان مشتریان و گردشگران خواهد بود.

در تور ترکیبی مالزی سنگاپور شما قطعا از جاذبه های گردشگری و شهرهای زیادی دیدن خواهید کرد شهرهایی مانند کوالالامپور، پنانگ، بدوک سنگاپور و... که در هر کدام ازین شهرها می توانید انواع رستوران های آسیایی، مدیترانه ای، اروپایی و حتی آمریکایی را با انواع و اقسام غذاها برای انواع ذائقه ها پیدا کنید. این دو کشور به دلیل آنکه از کشور های مدرن آسیایی هستند معمولا برای رفاه حال گردشگران انواع و اقسام امکانات رفاهی و تفریحی را در نزدیکی جاذبه های پر بازدید خود تدارک دیده اند. پس در تو مالزی سنگاپور از هر نقطه ای بازدید کنید مراکز خرید و رستوران های شیک و  لوکسی وجود دارند که به شمت سرویس دهی کنند.