تور 14تور 14

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

در حال حاضر عضو هستید؟

تور 14تور 14
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

تور شیراز

تور شیراز

تور شیراز یکی از محبوب ترین تورهای ایران است که سالانه تعداد بسیار زیادی توریست خارجی را به سمت خود می کشاند. شهر فرهنگ و ادب که برگه های ارزشمندی از تاریخ را در دل خود نگه داشته است. وجود جاذبه های گردشگری بسیار ارزشمند در این شهر، باغ ها و عمارت ها، آرامگاههای مشاهیر ادب و عرفان، بناهای تاریخی همچون دروازه قرآن و تخت جمشید، بازارهای تاریخی و سنتی و فضاهای تفریحی بسیار بزرگ باعث شده است میهمانان بیشتری هر ساله وارد شیراز شوند.

اگر در فصل بهار وارد این شهر شده باشید، بوی شکوفه های تارنج و پرتقال شما را محصور خواهد نمود و شاید ساعت ها بخواهید در باغ های شیراز بمانید و فقط در آرامش کامل به شکوفه های درختان خیره شوید و زیبایی طبیعت و جهان را تمام معنا مشاهده نمایید.

همانطور که گفته شد، مسافرین بسیار زیادی از طریق تور شیراز وارد این شهر می شوند. تورهای شیراز در انواع متفاوتی ارائه می گردند و هر کدام خدمات و امتیازات خاص خود را دارند. در این مطلب انواع تور شیراز مهم را که در میان مردم محبوب تر بوده اند را به شما معرفی می کنیم.

تور شیراز از مشهد

یکی از شهرهای که مسافرین زیادی را به شیراز می فرستد، مشهد مقدس است. مردم این شهر با وجود جاذبه های گردشگری بینهایت مشهد، شیراز را مقصد سفر خود انتخاب می نمایند زیرا شیراز زیبایی های خاص خود را دارد. از طرفی تعداد زیادی از مسافران مشهد، شیراز را به عنوان مقصد بعدی خود انتخاب می نمایند و مستقیم از مشهد به شیراز می روند تا جاذبه دیگری از ایران زمین را مشاهده نمایند.

تور شیراز از مشهد در انواع تورهای هوایی، تورهای زمینی و تورهای ترکیبی برگزار می شود و هر کدام مزایا و خدمات ارزشمند خود را دارد. تور زمینی مشهد اغلب با قطار است و تورهای هوایی هم با بهترین هواپیماهای داخلی صورت می گیرد.

از این رو مسافرین می توانند در کمال آرامش و از طریق تور مشهد شیراز به یک سفر عالی بروند و تجربه یک سفر امن و راحت را داشته باشند.

تور لحظه آخری شیراز

اگر قصد یک سفر ارزان را دارید، تورهای لحظه آخری شیراز که از نقاط مختلف ایران برگزار می شوند، می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. این تورها به دلیل قیمت پایین تری که دارند در میان مسافران بسیار محبوب می باشند. خدمات و امکانات تور شیراز، امنیت سفر و لذت دوستی های جدید در طی سفر می تواند دیدن جاذبه های گردشگری شیراز را صد چندان نماید.

بنابراین اگر می خواهید به شیراز سفر کنید و از دیدن تخت جمشید، بازار و مسجد و حمام وکیل لذت ببرید، از زیز دروازه قرآن گذر کنید، مجتمع تجاری خلیج فارس را بیینید و از ششمین مجتمع تجاری بزرگ دنیا خرید بکنید، سری به باغ ها و عمارت های تاریخی شیراز بزنید، آرامگاههای مشاهیری همچون حافظ و سعدی را از نزدیک ببینید و در عین حال کمترین هزینه را بکنید، بهتر است سری به لیست تورهای لحظه آخری شیراز بزنید و آنها را در برنامه خود قرار دهید.

برای اطلاع از تورهای لحظه آخری شیراز می توانید به بخش تورهای لحظه آخری مراجعه نمایید و اطلاعات لازم در مورد این تور را کسب نمایید. اگر می خواهید همه تورهای لحظه آخری برای شما امیل شود و به شما اطلاع داده شود، می توانید در خبرنامه سایت ثبت نام نمایید.

تور شیراز از اصفهان

اصفهان یکی دیگر از جاذبه های ارزشمند ایران است، شهری است که سالانه تعداد بسیار زیادی از توریست های ایران را به سمت خود می کشاند. اما اغلب مسافران این شهر شیراز را به عنوان مقصد بعدی سفر خود انتخاب می نمایند. اغلب سفرهای شیراز و اصفهان با هم صورت می گیرد. از این رو تور شیراز اصفهان در میان مسافران بسیار محبوب است.

مسافرانی که از اصفهان قصد رفتن به شیراز را دارند می توانند به تورهای شیراز اصفهان بپیوندند. تور شیراز اصفهان در انواع تورهای لحظه آخری، تورهای زمینی و هوایی و همینطور تورهای ترکیبی صورت می گیرد و با توجه به خدمات تور، محل اقامت و نوع تور در قیمت های متفاوتی عرضه می شود. جهت اطلاع از جدیدترین تورهای شیراز از اصفهان می توانید به بخش تورهای شیراز مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

تور شیراز با قطار

یکی از انواع تورهایی که به مقصد شیراز برگزار می شود، تور زمینی شیراز است که با قطار انجام می شود. تورهای شیراز که با قطار برگزار می شوند با استفاده از انواع قطارهای درجه یک همچون فدک، و قطراهای درجه پایین تر هم برگزار می شوند و از این رو نوع قطار مسافرتی تاثیر بسیار زیادی در کیفیت سفر و نوع تور دارند. این نوع تور از شهرهای مختلف ایران همچون اصفهان، مشهد، تهران، تبریز، اهواز و شهرهایی که خطوط قطار از آنها می گذرد بسیار برگزار می شود.

برای اطلاع از تورهای شیراز با قطار می توانید در میان تورهای شیراز تورهای زمینی با قطار را جستجو نمایید و اطلاعات لازم و ضروری را کسب نمایید.

تور شیراز ارزان

اگر به دنبال یک تور شیراز ارزان هستید باید گزینه های زیادی را پیش روی شما بگزاریم زیرا تورهای شیراز اغلب در قیمت های بسیار مناسب برگزار می شود. تورهای لحظه آخری شیراز، تورهای زمینی شیراز همگی در قیمت های بسیار مناسبی برگزار می شوند. اگر چه تورهای لحظه آخری از همه ارزان تر هستند اما برخی از تورهای زمینی شیراز هم در قیمت های بسیار پایینی برگزار می شوند. با وجود اینکه که قیمت یک تور رابطه مستقیمی با کیفیت خدمات تور و محل اقامت هر تور  دارد، اما برخی از تورهای شیراز در قیمت های پایین هستند اما خدمات بسیار ارزشمندی را ارائه می دهند که می تواند لحظات بسیار ارزشمندی را برای شما فراهم نمایند.

تور شیراز از تهران

تهران محل برگزاری بسیاری از تورهای ایران گردی و شیراز گردی است. تورها شیراز که از تهران برگزار می شند، تنوع بسیار زیادی دارند. تورهای زمینی، تورهای هوایی، تورهای ترکیبی، تورهای لحظه آخری، تورهای ویژه، تورهای لوکس، تورهای مسافرتی شیراز در انواع بسیار زیادی برگزار می شوند و همین تنوع باعث می شود، مسافران حق انتخاب بیشتری داشته باشند.

خوشبختانه تورهای شیراز را می توانید در بخش تورهای شیراز مشاهده کرده و اطلاعات لازم را در مورد هر کدام کسب نمایید. در میان آنها هم تورهای ارزان و هم تورهای گرانتر مشاهده می شود که هر کدام خدمات و امکانات خاص خود را ارائه می دهند. از این رو حق انتخاب زیادی دارید و می توانید بهترین تور شیراز را برای سفر خود انتخاب نمایید.

تور زمینی شیراز

تورهای زمینی شیراز جزو محبوب ترین تورهای ایران هستند چرا که مسافران می توانند در طول مسیر سفر خود که با قطار و یا اتوبوس انجام می شود از زیبایی های مسیر لذت ببرند. تورهای زمینی امکان سفر ارزان و ایمن را برای مسافران فراهم می نمایند از این رو روز به روز محبوب تر می شوند.

سفر با تور شیراز یه مسافران امکان می دهد که با خیالی آسوده از بابت محل اقامت، تهیه بلیط، نوع سفر، برنامه سفر به شیراز بروند و نه تنها از جاذبه های دیدنی این شهر لذت ببرند، بلکه با افراد جدیدی آشنا می شوند و دوستهای خوبی را پیدا می کنند. از طرفی هزینه های سفر آنها بسیار کمتر می شوند و با امنیت کامل و برخورداری از بیمه مسافرتی به سفر می پردازند.

تور هوایی شیراز

یکی از بهترین تورهایی که به مقصد شیراز برگزار می شود، تور هوایی شیراز است. این تور بصورت هوایی بوده و مسافران در زمان بسیار کمی می توانند به مقصد خود برسند  از سفری راحت لذت می برند. اگرچه اکثر تورهای هوایی شیراز از تورهای زمینی گران قیمت تر هستند، اما در میان آنها می توان تورهای ارزانتری را یافت که خدمات و امکانات بسیار ارزشمندی را در اختیار مسافران قرار می دهند. جهت اطلاع از تورهای شیراز می توانید به بخش رزرو تورها مراجعه نمایید و با توجه به محل اقامت هر تور دست به انتخاب بزنید.

در صورتیکه در انتخاب تورها مشکل داشتید و به مشاوره و راهنمایی نیاز داشتید می توانید در بخش نظرات همین صفحه سوالات خود را مطرح نمایید و یا از طریق راههای ارتباطی ما با مشاورین تور14 تماس حاصل نمایید و راهنمایی لازم را کسب نمایید.

مراکز خرید و بازارهای شیراز

در طی سفر به مهد تمدن و فرهنگ ایران حتما باید مراکز خرید و بازارهای شیراز را بشناسید تا بتوانید خرید بسیار عالی را در آنجا تجربه کنید.  شیراز که به عنوان شهر فرهنگ و هنر شناخته شده است، بازارها و مراکز خریدی دارد که می تواند یک خرید جذاب را برای مسافران فراهم نماید. از بازار تاریخی وکیل گرفته که با معماری منحصر به فردش شما را متحیر خواهد کرد، تا مجتمع تجاری های بزرگ این شهر نظیر خلیج فارس که یکی از بزرگترین مجتمع تجاری های جهان است، همگی می توانند ساعت ها مسافران را به خود مشغول کرده و خدمات ارزشمند و محصولات با کیفیتی را در اختیار آنها قرار دهند.

در این مطلب قصد داریم بهترین مراکز خرید شیراز را به شما معرفی نماییم تا بتوانید در طول سفر خود خرید بهتر و مناسب تری را تجربه نمایید.

بازارهای معروف شیراز

شیراز بازاهای تاریخی و سنتی دارد که می تواند علاوه بر ارائه محصولات و لوازم ارزان قیمت و با کیفیت، برای شما تماشایی و جذاب باشد. مهم ترین بازارهای این شهر که اغلب ساختاری سنتی دارند را در زیر به شما معرفی کرده ایم.

بازار حاجی

یکی از بازارهای سنتی شیراز بازار حاجی است که قدمتی 1000 ساله دارد. این بازار سنتی انواع پوشاک محلی و سنتی شیراز، انواع خشکبار، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم خیاطی، پارچه های رنگی بسیار مرغوب، ظروف قدیمی، ترمه، صندوقچه های تاریخی، مواد غذایی و لوازم خانگی مورد نیاز مردم را در اختیار آنها قرار می دهد. قیمت محصولات این بازار بسیار مناسب است و میهمانان شهر می توانند سوغاتی های مهم شیراز را نیز از آنجا تهیه نمایند.

آدرس بازار حاجی :بازار حاجی در خیابان لطف علی خان زند، بعد از سه راه طالقانی واقع شده است.

بازار وکیل

بازار وکیل یکی از ارزشمندترین جاذبه های تاریخی شیراز است که با معماری منحصر به فرد خود میزبان علاقمندان می باشد. در این بازار انواع سوغاتی های مشهور شیراز، شیرینی های و عرقیجات در بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ممکن عرضه می شود.

این بازار مغازه های بسیار زیادی دارد که در هر کدام از آنها محصولات خاصی عرضه می شود. انواع داروهای گیاهی، خشکبار، عرقیجات، پوشاک، لوازم آرایشی و بهداشتی و پارچه های محلی در بازار با قیمت مناسب عرضه می شود.

آدرس بازار وکیل شیراز: این بازار در خیابان لطفعلی خان زند، محله درب شاهزاده، جنب مسجد وکیل قرار دارد.

بازارچه بعثت

اگر قصد خرید بهترین مواد غذایی را در شیراز دارید، بازارچع بعثت بهترین گزینه برای شما می باشد. در این بازارچه انواع مواد غذایی تازه مانند مواد پروتئینی، ماهی و میگو، انواع سبزیجات، عرقیجات و ترشیجات، گوشت، خشکبار و جوانه ها با قیمت بسیار مناسب و در بالاترین کیفیت عرضه می شود.

آدرس بازارچه بعثت: این بازارچه در بلوار بعثت شیراز واقع شده است.

بازار مسگرها

یکی دیگر از بازارهای قدیمی شیراز است که قدمت آن به زمان قاجار بر می گردد. این بازار در سال 1299 مجددا بازسازی شد و با معماری شبیه به بازار وکیل اکنون به عنوان بازاری برای عرضه لوازم خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید ارزانترین و بهترین لوازم خانگی شیراز در بازار مسگرها که تقریبا یک بازار کوچک می باشد، خریداری نمایید.

آدرس بازار مسگرها شیراز: این بازار در خیابان لطفعلی خان زند و بعد از سه راه طالقانی قرار دارد.

بزرگترین مراکز خرید شیراز

علاوه بر بازارهای سنتی که به گونه ای جزو آثار باستانی شهر هم به حساب می آیند، در شیراز مراکز خرید و مجتمع های تجاری مدرن و باشکوهی وجود دارد که محصولات با کیفیت از برندهای مشهور جهان را با قیمت مناسب در اختیار میهمانان قرار می دهند. تعداد این مراکز خرید بسیار زیاد است و ما در معرفی مراکز خرید شیراز فقط مهم ترین مراکز را معرفی می نماییم.

مجتمع ستاره فارس

یکی از مجتمع تجاری های بسیار لوکس و باشکوه شیراز، مجتمع ستاره فارس است. این مجتمع دارای 9 طبقه است که در 9 طبقه آن مغازه ها و فروشگاههای جهت عرضه انواع کالا و محصول استفاده می شود. سه طبقه دیگر این مرکز به پارکینگ و بخش های دیگر مجتمع اختصاص دارد. این مجتمع علاوه بر خرید امکان سرو غذا و نوشیدنی را برای علاقمندان فراهم نموده است. در رستوران مجتمع انواغ غذاهای مکزیکی، چینی، هندی، کنتاکی، پیتزا و ساندویچ و غذاهای آسیایی با قیمت مناسب و طعم بسیار عالی عرضه می شود.

در ستاره فارش محصولات و کالاهایی همچون انواع پوشاک زنانه و مردانه، موبایل ، لوازم دیجیتال، لوازم آرایشی و بهداشتی، ادکلن و عطر، کیف و کفش از برندهای مختلف عرضه می شود. از آنجا که اجناس و محصولات این مجموعه از مناطق آزاد کشور تامین می شود، اغلب قیمت مناسبی دارند.

آدرس مجتمع تجاری ستاره فارس: این مجموعه در خیابان عفیف آباد واقع شده است.

مجتمع تجاری هامون

هامون یکی از محبوب ترین مراکز تفریحی تجاری شیراز است که در 9 طبقه طراحی شده است. این مجتمع تجاری لوکس 70 واحد تجاری را در خود جای داده است و علاوه بر خرید شما می توانید از امکاناتی همچون رستوران، کافی شاپ، شهربازی امن و مطمن، آسانسور و پله برقی بهره مند شوید. شما می توانید در طی خرید خود، امکان تفریح و لذت داشته و کودکان را به شهربازی ببرید تا لذت ببرند.

در این مجتمع انواع پوشاک زنانه و مردانه و کودکانه، محصولات آرایشی و بهداشتی، ساعت و عینک، لوازم تزئینی و بدلیجات، طلا و جواهر، شال و روسری، لوازم دیجیتال و الکترونیک، محصولات هنری، مواد غذایی و محصولات چرم و لوازم لوکس عرضه می شود.

آدرس مجتمع تفریحی و تجاری هامون: این مرکز در بلوار ستارخان، از فلکه سنگی و نرسیده به چهار راه عفیف آباد واقع شده است.

مجتمع تجاری زیتون

زیتون یکی از بزرگترین مراکز خرید شیراز است که در 12 طبقه طراحی شده و اکنون سه طبقه آن به پارکینگ 500 ماشینه اختصاص داده شده است. در این مجتمع 450 واحد تجاری، 6 آسانسور 5 نفره، 12 پله برقی، سیستم های گرمایشی و سرماشی بسیار با کیفیت، رستوران، فست فود و کافی شاپ و شهربازی بسیار بزرگ در آن وجود دارد. این مرکز همچنین مجهز به مانیتورینگ و نظارت تصویری بزرگ و مجهز است که امنیت داخل ساختمان را تضمین می نماید.

در این مرکز انواع پوشاک، لوازم آرایشی و بهداشتی، ساعت و عینک، اسباب بازی کودکان، طلا و جواهرات، لوازم خانگی و آشپزخانه، تابلو و لوازم تزئینی، موبایل و لوازم دیجیتال، مواد غذایی و خشکبار، عرقیجات و عطریات، لوازم خرازی عرضه می شود. به نحوی می توان گفت هر چیزی که لازم باشد در این مجتمع یافت می شود.

آدرس مجتمع تجاری زیتون: این مجتمع در چهارراه پارامونت ( 15خرداد) واقع شده است.

مرکز تجاری مهدی

مرکز تجاری مهدی یکی از محبوب ترین مراکز خرید شیراز در میان کودکان و نوجوانان است زیرا در این مرکز جدیدترین بازی های کامپیوتری و کنسول های بازی عرضه می شود. این مرکز فروشگاههای زیادی دارد که عرضه کننده بهترین و جدیدترین بازی ها و برنامه های کامپیوتری هستند.

آدرس مرکز تجاری مهدی: این مرکز در خیابان توحید (داریوش) واقع شده است.

مجتمع تجاری الماس

یکی از محبوب ترین مجتمع تجاری های لوکس و شیک شیراز در میان بانوان، مجتمع الماس می باشد. در این مجتمع جدیدترین طرح های پوشاک زنانه، لباس های مجلسی و همینطور پوشاک مردانه عرضه می شود. لوازم آرایشی و بهداشتی این مجتمع بسیار با کیفیت است. 8 طبقه فروشگاه بزرگ و لوکس که در آن پوشاک های بسیار متنوع را عرضه می کنند، قطعا برای شما جذاب خواهد بود.

آدرس مجتمع تجاری الماس شیراز: این مجتمع در چهار راه ملا صدرا به طرف سه راه برق واقع شده است.

مجتمع تجاری سپهر

سپهر یکی دیگر از مجتمع های لوکس شیراز است که در آن انواع پوشاک، لوازم ارایشی بهداشتی، اسباب بازی کودکان از برندهای معتبر دنیا عرضه می شود. همچنین می توانید انواع لوازم ورزشی و زیورآلات و بدلیجات، تجهیزات موبایل و لوازم جانبی آن، شال و روسری را نیز در این مجتمع خریداری کرد.  مجتمع تجاری سپهر نزدیک به باغ عفیف است و دید بسیار زیبایی از باغ را به نمایش می گذارد.

آدرس مجتمع تجاری سپهر: این مجتمع در خیابان عفیف آباد واقع شده است.

مجتمع تجاری آناهیتا

مجتمع تجاری آناهیتا دارای 2 شعبه بزرگ است که هر دو در زمینه فروش انواع لوازم دیجیتال و موبایل فعالیت دارند. انواع برندهای موبایل و لوازم جانبی آنها در این مجتمع عرضه می شود.

آدرس آناهیتا 1: این شعبه مجتمع آناهیتا در خیابان ملاصدرا، نبش خیابان خلیلی واقع شده است.

آدرس آناهیتا 2: شعبه دوم آناهیتا در خیابان لطفعلی خان زند، سه راه برق  واقع شده است.

مجتمع تجاری انوری

مجتمع تجاری انوری یکی دیگر از مراکز خرید لوکس شیراز است که در آن علاوه بر ارائه انواع پوشاک، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم دیجیتال، اسباب بازی کودکان و لوازم ضروری مورد نیاز مردم، امکاناتی جهت رفاه و تفریح قرار داده شده است. کافی شاپ، فست فود، سفره خانه سنتی، شهربازی کودکان و اینترنت از جمله امکانات بسیار ارزشمند این مرکز خرید است که خرید را برای علاقمندان لذت بخش تر می نمایند.

آدرس مجتمع تجاری انوری: این مرکز در خیابان انوری شیراز واقع شده است.

مجتمع تجاری ایران زمین

یکی دیگر از مراکز خرید مهم شیراز است که 157 واحد تجاری، پارکینگ بزرگ با ظرفیت 896 ماشین، سینما، هایپرمارکت، رستوران، شهربازی را در خود جای داده است. این مرکز خرید انواع لوازم آرایشی و بهداشتی از برندهای معتبر جهان را عرضه می کند و بهترین محل برای خرید لوازم آرایشی اصل می باشد.

آدرس مجتمع تجاری ایران زمین: این مرکز خرید در چهارراه پارامونت، نبش پمپ بنزین  قرار گرفته است.

مجتمع تجاری آفتاب فارس

یکی از دیگر از مراکز خرید بزرگ شیراز است که در 8 طبقه طراحی شده است. این مرکز دارای دو طبقه پارکینگ، سه طبقه تجاری و سه طبقه واحد های اداری است.  در این مرکز امکانات خدماتی رفاهی ارزشمندی برای راحتی بیشتر مشتریان در نظر گرفته شده است که از آنها می توان به رستوران، کافی شاپ و آسانسور اشاره کرد.

در این مرکز انواع پوشاک، لوازم آرایشی و بهداشتی، کیف و کفش، عینک، لوازم فرهنگی ، لوازم تحریر، مصتوعات چوبی و مبلمان، کامپیوتر و لوازم دیجیتال، طلا و جواهرات، بدلیجات، چمدان و لوازم سفر، لوازم خانگی و آشپزخانه، انواع پارچه، وسایل الکترونیکی، روسری و شال، محصولات چرمی و لوازم کودک به فروش می رسد.

آدرس مجتمع تجاری فارس: این مرکز در بلوار شریعتی، خیابان خلبانان و نبش خیابان رهبرماه واقع شده است.

مرکز خرید الهیه

الهیه یکی دیگر از مراکز خرید باشکوه شیراز است که به سبک مدرن طراحی شده و شما می توانید بهترین انواع پوشاک، لوازم آرایشی و بهداشتی، کیف و کفش، عینک، عطر و ادکلن و امثال آن را در الهیه خریداری نمایید.

آدرس مرکز خرید الهیه شیراز: این مرکز در بلوار مطهری جنوبی، قبل از تقاطع یادگار امام قرار دارد.

مجتمع تجاری سلطانیه

مجتمع سلطانیه یکی دیگر از مراکز خرید مدرن شیراز است که با ساختمان بزرگ و با ابهت خود علاقمندان  زیادی را به خود جلب نموده است. در این مرکز هم همانند مجتمع الهیه انواع اجناس و کالاهای ضروری مورد نیاز عرضه می شود و می تواند پاسخگوی بسیاری از نیازهای مردم باشد.

آدرس مجتمع تجاری سلطانیه: این مجتمع در میدان مطهری، ابتدای خیابان قدوسی شرقی واقع شده است.

مجتمع تجاری حافظ شیراز

مجتمع حافظ شیرازی یکی از مراکز خرید بسیار نزدیک به اماکن تاریخی و جاهای دیدنی شیراز است که می توانید بعد از بازدیدهای مهم خود به آنجا رفته و سوغاتی های شهر شیراز را خریداری نمایید. این مجتمع همانند سایر مجتمع ها بزرگ نیست و در دو طبقه خود حدود 57 فروشگاه بزرگ را جای داده است.

مجتمع تجاری حافظ دارای آسانسور، پله برقی، پارکینگ اختصاصی و سیستم اعلام حریق است و در آن انواع اجناس ضروری مورد نیاز مردم عرضه می شود.

آدرس مجتمع تجاری حافظ شیراز: این مرکز در خیابان عفیف آباد شیراز و در نزدیکی باغ عفی آباد قرار دارد.

مرکز خرید پی سی سنتر

این مرکز بهترین مکان برای خرید  انواع لوازم دیجیتال از جمله کامپیوتر و لب تاب است و در آن تمام لوازم جانبی مورد نیاز لب تاب شما هم یافت می شود.

آدرس مرکز خرید پی سی سنتر شیراز: این مرکز در خیابان ملاصدرا کوچه 2 واقع شده است.

مرکز خرید انقلاب

در این مرکز انواع آلات و ادوات موسیقی با قیمت مناسب عرضه می شود. مرکز خرید انقلاب فقط یک محل تجاری نیست بلکه کارهای خدماتی همچون پرینت و تایپ برای دانشجویان و متقاضیان در آن انجام می شود. از طرفی بخشی از مرکز را فروشگاههای عرضه کننده لوازم آرایشی و بهداشتی و تابلوسازی و همینطور مراکز چاپ تشکیل داده است.

آدرس مرکز خرید انقلاب: این مرکز خرید بین پل باغ صفا و پارک آزادی در خیابان مشکین فام واقع شده است.

سایر مراکز خرید و پاساژهای شیراز

از آنجا که تعداد مراکز خرید شهر شیراز بسیار زیاد است و نمی توان توضیحات کامل را در مورد همه این مراکز داد، در ادامه فقط به ذکر نام و آدرس مراکز خرید دیگر شهر شیراز خواهیم پرداخت.

  • پاساژ ملاصدرا عرضه کننده انواع لوازم دیجیتال مانند لپ تاپ و کامپیوتر است که در خیابان ملاصدرا واقع شده است.
  • پاساژ شهر شب عرضه کننده انواع کیف کفش و پوشاک است که در بلوار کریم خان زند و در تقاطع خیابان نوبهار قرار گرفته است.
  • پاساژ فرشادیان، بحرینی، ژرمن در خیابان کریم خان زند واقع شده اند.
  • پاساژ ابوذر، مصطفوی زاده، کوروش و ملت در خیابان قصردشت قرار دارند.
  • پاساژ صدف، حجت 2، جام جم و صاحب الزمان در خیابان لطفعلی خان زند قرار دارند.
  • ایران پاساژ و پاساژ رستگار هم در سی متری خیابان سعدی واقع شده اند.
  • پاساژ کیش، کازرونیاین و مرکز خرید فارس هم در خیابان توحید واقع شده اند.

همانطور که گفته شد تعداد مراکز خرید شیراز بسیار زیاد است که قطعا در یک مطلب نمی توان همه آنها را معرفی کرد. تمام سعی ما بر این بود که مهم ترین مراکز را که می توانند در حین سفر به شیراز برای شما مناسب باشد، معرفی نمایید. چنانچه مرکز خرید خوب و ارزانی را در شیراز می شناسید، می توانید در بخش نظرات همین صفحه آن را معرفی نمایید.

جاذبه های گردشگری شیراز

برای سفر به شیراز اولین نکته ای که باید به آن توجه کرد، اطلاع و کسب آگاهی از جاذبه های گردشگری شیراز است که می تواند سفر را برای شما دل انگیز نماید. شیراز مهد تمدن و تاریخ است. شهر بهار نارنج ها است. این شهر فرهنگ، تمدن، هنر و شعر ایرانی اصیل  را در خود پرورش داده است. وجود جاذبه های تاریخی بسیار ارزشمند، آرامگاه شعرا، موزه ها و باغ های تاریخی بسیار جذاب این شهر را به یکی از جاذبه های توریستی ایران تبدیل نموده است.

در این مطلب سعی می کنیم مهم ترین جاذبه های گردشگری شیراز را با تمام جزئیات مربوط به هر کدام که شامل آدرس آنها می باشد به شما معرفی نماییم تا در سفر خود به این شهر بتوانید در یک زمانبندی بسیار خوب مهم ترین اماکن را بازدید نمایید و یک سفر عالی را تجربه نمایید.

موزه های شیراز

موزه ها بخش ارزشمندی از جاذبه های شیراز را در خود جای می دهند. در هر موزه آثاری از فرهنگ و هنر و آداب و رسوم این شهر تاریخی به نمایش گذاشته می شود و شما می توانید اطلاعات ارزشمندی را در مورد شیراز و مردمان این شهر کسب نمایید. تعداد موزه های شیراز بسیار زیاد است زیرا این شهر یک پیشینه تاریخی بسیار ارزشمند و گرانبها دارد. تور 14 در مقاله موزه های شیراز به معرفی مهم ترین موزه های شیراز پرداخته است از این رو در اینجا فقط به معرفی موزه های پرداختیم که در باغ ها و اماکن تاریخی مهم شیراز واقع شده اند.

باغ و عمارت های تاریخی شیراز

باغ ها از مهم ترین جاذبه های شیراز هستند که قطعا می توانند برای هر بازدیدکننده ای مهیج و خاطره انگیز باشند.

مهم ترین باغ های شیراز را برای شما لیست کرده ایم، امیدوارم این مطلب برای شما مفید باشد.

باغ و عمارت نارنجستان قوام

نارنجستان قوام یکی از بزرگترین باغ های شیراز است که متعلق به قرن سیزدهم می باشد. زمانی که وارد محوطه این باغ شوید، بوی نارنج های باغ شما را شگفت زده خواهد کرد. عمارت باشکوه درون باغ با بهترین و زیباترین لوازم تزئینی آراسته شده است. زیر زمین عمارت اکنون محلی برای نگهداری اشیا و آثار باستانی پروفسور پوب مورخ آمریکایی است که درآن زمان در ایران در حال تحقیق بوده است که اکنون به دانشگاه شیراز تعلق دارد. درون باغ نارنجستان یک موزه باستانی وجود دارد که در آن انواع آینه کاری، کاشی کاری، آجر کاری و نقاشی های سنتی دوران قاجار نگهداری می شود. موزه در درب شیخ باغ واقع شده و علاقمندان می توانند هر روزه بجز ایام تعطیل از آن دیدن نمایند.

آدرس: باغ نارنجستان قوام در خیابان لطفعلی خان زند، نرسیده به خیابان زینبیه قرار دارد.

ساعت کاری: هر روز از ساعت 8 الی 19

قیمت بلیط ورودی باغ: برای ایرانیان 3000 و برای توریست های خارجی 20000 می باشد.

باغ و عمارت ارم شیراز

یکی از باغ های بسیار زیبا بر جای مانده از دوران سلجوقیان و آل مظفر و آل اینجو در شیراز باغ ارم است. این باغ یک عمارت بسیار باشکوه سه طبقه را در خود جای داده است. بر روی دیواره های عمارت تصاویری از اشعار شاهنامه فردوسی که در مورد شاهان قاجار و نبردهای آنها سراییده شده است، دیده می شود.

باغ ارم با درختان سرو ناز، سروهای بلند قامت و در بخشی از باغ نارنج های بسیار زیبایی، مزین شده و می تواند لحظات سرشار از آرامشی را برای هر بیننده ای فراهم نماید.

موزه باغ ارم هم یکی از موزه های بسیار دیدنی در شیراز است.  در این موزه بیش از 140 نوع سنگ تزئینی قرار داده شده که برای علاقمندان به سنگ های قیمتی و نایاب می تواند بسیار جذاب باشد.

آدرس:  باغ ارم در بلوار ارم شیراز واقع است.

ساعت کاری باغ: برای بازدید از عمارت و باغ ارم می توانید هر روزه از ساعت 8 سبح الی 22 شب به آنجا مراجعه نمایید.

قیمت بلیط ورودی باغ: برای ایرانیان قیمت بلیط 3000 و برای توریست های خارجی 20000 می باشد.

باغ پرندگان شیراز

اگر دیدن پرندگان بسیار زیبا از گونه های متفاوت جهان برای شما جذاب است، باید بدانید که حدود 2 هزار پرنده از 300 گونه متفاوت در باغ پرندگان شیراز نگهداری می شود. شما می توانید با بازدید از این باغ که یکی از جاذبه های گردشگری شیراز است، لحظات خوبی داشته باشید.

آدرس: باغ پرندگان شیراز در بلوار دکتر محمود حسابی، روبروی گلدشت حافظ شیرازی قرار دارد.

ساعت کاری: باغ پرندگان از 8 صبح تا اذان مغرب باز می باشد و در ایام سوگواری اغلب تعطیل است.

باغ جنت

یکی از زیباترین باغ های بر جای مانده از دوران قاجاریان، باغ جنت است. این باغ واقعا نمونه ای از بهشت در زمین می باشد. آبنماهای سراسری فضای باغ را مطبوع و خنک می کنند. گل کاری و چمن کاری ها زیبا، درختان سرو بلند قامت و نارنج های خوشبو فضای داخل باغ را اراسته تر می نمایند. در باغ فضاهایی برای دوچرخه سواری و ورزش و تفریح در نظر گرفته شده است که می تواند لحظات بسیار عالی را برای میهمانان فراهم نماید.

آدرس: باغ جنت در بخش غربی شیراز و در بلوار امیر کبیر واقع شده است.

قیمت بلیط ورودی: وردی این باغ برای عموم رایگان می باشد.

باغ دلگشا شیراز

اگر می خواهید همزمان با بازدید از آرامگاه سعدی از یکی از باغ های زیبای شیراز دیدن نمایید، باغ دلگشا بهترین گزینه برای شما خواهد بود زیرا این باغ در دامنه کوه فهندژ و در نزدیکی آرامگاه سعدی واقع شده است. درون باغ دلگشا موزه کلاه فرنگی قرار دارد. سراسر باغ با درختان نارنج و پرتقال پوشیده شده است و در فصل بهار سراسر باغ را شکوفه های سفید درختان فرا می گیرد.

همانطور که گفته شد، موزه کلاه فرنکی شیراز در این باغ واقع شده است. در این موزه شما می توانید انواع سکه های قدیمی، رادیو و نقشه های قدیمی ایران، انواع تمبر و همینطور یک قرآن بسیار قدیمی از دوره سلجوقیان را که بر روی پوست آهو نوشته است، را مشاهده نمایید.

این باغ بسیار زیبا به ساسانیان تعلق دارد.

ساعت کاری: باغ دلگشا هر روزه از 8 صبح تا 22 شب باز است.

قیمت بلیط ورودی: قیمت ورود به باغ برای ایرانیان 2000 و برای توریست های خارجی 15000 می باشد.

آرامگاه مشاهیر شیراز

شیراز به شهر فرهنگ و هنر مشهور است. دلیل اصلی این نامگذاری وجود آرامگاه  های زیادی از مشاهیر و شعرا بزرگ در این شهر می باشد. این آرامگاهها سالانه توریست های زیادی را به شیراز می کشانند.

آرامگاه سعدی در شیراز

ابو محمد مصلح الدین بن عبدالله یکی از بزرگترین شعرای شیراز و ایران است که با تخلص سعدی وی را می شناسند. سعدی شیرازی با اشعار زیبای خود توانسته است فرهنگ و هنر ایرانی را به رخ تمام جهانیان بکشد. آرامگاه این شاعر بزرگ ایرانی در در ابتدا به دست کریم خان زند، پس از آن توسط قاجاری ها و در نهایت در سال 1327 به دست مهندسین شیرازی در شیراز ساخته شد.

آدرس: آرامگاه سعدی در بلوار بوستان شیراز واقع شده است.

ساعت کاری: این مکان هر روزه از ساعت 7:30 صبح الی 22 شب به روی عموم باز می باشد.

قیمت بلیط ورودی: قیمت بلیط ورودی این محل برای ایرانیان 3000 و برای توریست های خارجی 20000 می باشد.

آرامگاه حافظ

خواجه شمس الدین محمد شیرازی متخلص به حافظ یکی از بزرگترین شعرا ایرانی است که در شیراز زندگی می کرده است. این شاعر گرانقدر که هنوز هم اشعار زیبای وی در میان تمام جهانیان شهرت دارد، در سال 729 هجری قمری از دنیا رفت و در همان شهر به خاک سپرده شده است. آرامگاه وی در صده های بعد از وفات وی ساخته شد و در سال 1315 مجددا بازسازی گردید.  این آرامگاه سالانه تعداد بسیار زیادی از میهمانان شهر شیراز را به سمت خود می کشاند.

آدرس: آرامگاه حافظ شیرازی در چهار راه حافظیه، چهار راه ادبیات واقع شده است.

ساعت کاری: این محل هر روزه از 7:30 صبح الی 22 شب باز می باشد.

قیمت بلیط ورودی: بلیط این آرامگاه برای ایرانیان 3000و برای توریست های خارجی حدود 20000 می باشد.

آرامگاه باباکوهی

شیراز همواره مهد تولد مشایخ بزرگی بوده که در ادب و عرفان زبان زد خاص و عام بوده اند. شیخ ابو عبیدالله یکی دیگر از مشایخ بزرگ شیراز است که به باباکوهی شهرت یافته بود. این شیخ گرانقدر در سال 337 هجری قمری چشم به جهان گشود و در سال 442 از دنیا رفت. آرامگاه باباکوهی یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شیراز است که بر روی رشته کوههای شمالی شیراز واقع شده و عده زیادی برای دیدن از آرامگاه مسیر کوه را طی می کنند.

آدرس: رشته کوههای شمالی شیراز، سمت چپ دروازه قرآن

ساعت کاری: 24 ساعته و بازدید آن رایگان است.

آرامگاه شیخ روزبهان

یکی دیگر از مشایخ و عرفا بسیار بزرگ شیراز که در قرن ششم هجری می زیسته است، شیخ روزبهان است. نام اصلی این شیخ ابو محمد بن ابی نصر بقلی دیلمی فسایی است. وی در شهر فسا به دنیا آمد و در سن 84 سالگی از دنیا رفت. آثار به جای مانده از این شیخ بسیار ارزشمند است و حدود 30 جلد از کتب وی هنوز هم وجود دارد.

آدرس: آرامگاه شیخ روزبهان در خیابان لطفعلی خان زند، محله درب شیخ قرار دارد.

بازدید از این آرامگاه برای عموم رایگان می باشد.

آرامگاه شیخ کبیر

ابو عبدالله شیخ محمد بن خفیف یکی دیگر از عرفای بسیار نامدار  و بزرگ شیرازی است که به شیخ کبیر ملقب شده است. پس از وفات شیخ کبیر، آرامگاه وی در شیراز ساخته شد. این ارامگاه در سال 1337 توسط اداره باستان شناسی فارس ساخته شد. درون محوطه آرامگاه کتابخانه عمومی بزرگ شیراز قرار دارد.

آدرس: آرامگاه شیخ کبیر در پشت بازار وکیل جنب دبیرستان ابوذر قرار دارد.

بازدید از این مکان برای عموم رایگان می باشد.

اماکن تاریخی و مذهبی شیراز

یکی دیگر از جاذبه های بزرگ شیراز اماکن تاریخی و مذهبی شهر شیراز می باشد که می تواند برای بازدید کننده های ایرانی و خارجی بسیار جذاب می باشد. این بناها توانسته اند حرف های زیادی از تاریخ را به گوش جهانیان برسانند و سالانه تورست های زیادی را به سمت شیراز می کشاند. مهم ترین جاذبه های تاریخی و مذهبی شیراز را در زیر برای شما آورده ایم:

تخت جمشید

یکی از شهرهای باستانی بر جای مانده از تاریخ امپراطوری های هخامنشیان که تاریخ و فرهنگ باستان ایرانی را به نمایش می گذارد. تخت جمشید که با نام های پرسپولیس، هزار ستون، چهل منار و صد ستون و پاسه هم شناخته می شد، اکنون فقط بازمانده آن شهر باشکوه دوران هخامنشیان است اما می تواند شکوه حکومت داریوش بزرگ را در میان حکاکی هایی که بر روی دیوارهای آن به یادگار مانده است را به بازدیدکننده ها نشان دهد. این بنا در سال 1310 توسط سازمان آثار ملی و میراث فرهنگی ایران به ثبت رسیده است.

آدرس: تخت جمشید در شمال شهر مرودشت واقع شده است.

ساعت کاری: از 8 صبح تا 17:30 بعد از ظهر باز می باشد.

قیمت بلیط وردی: برای بازدید کننده های ایرانی 3000 و برای توریست های خارجی 20000 می باشد.

پاسارگاد

پاسارگارد مقر حکومت کوروش کبیر است. وی در زمان حکومت خود در دوران هخامنشیان این بنا را ساخت تا بتواند حکومت خود را به بهترین شکل ممکن پیش ببرد. برخلاف تخت جمشید که بخش های اصلی آن خراب شده است، اکثر بخش های پاسارگاد سالم مانده و اکنون مقبره کوروش هم در همین بنا واقع شده است. از جمله مهم ترین بخش های پاسارگاد می توان به کاخ بار، مقبره کمبوجیه، تل تخت، کاخ بار اختصاصی، کاروانسرای مظفری اشاره کرد که هر کدام جزو آثار باستانی ایران هستند.

آدرس: پاسارگاد در 120 کیلومتری شیراز و در سعادت شهر واقع شده است.

ساعت کاری: پاسارگاد هر روزه از 8 صبح الی 17:30 عصر باز می باشد.

قیمت بلیط ورودی: قیمت بلیط ورودی برای ایرانیان 3000 و برای توریست های خارجی 20000 می باشد.

بازار و حمام وکیل

بازار وکیل یکی از بزرگترین بازارهای قدیمی شیراز است که در سال 1351 توسط سازمان میراث فرهنگی به ثبت رسیده است. بازار وکیل در مرکز شهر شیراز و در خیابان زند، میدان شهدا واقع شده است.

حمام وکیل هم که یکی دیگر از آثار بر جای مانده از دوران زندیه می باشد، یکی از بهترین جاذبه های شیراز می باشد. این حمام با معماری بسیار منحصر به فرد خود که از فرهنگ و معماری دوران زندیه حکایت می کند، بخش های جداگانه ای که دارد و همینطور شاه نشین اش می تواند قطعا برای شما جذاب باشد. درون محوطه حمام وکیل سفره خانه سنتی، رستوران و یک موزه فرش بزرگ واقع شده است که می تواند برای بازدیدکننده ها جذاب باشد و محلی برای استراحت و صرف وقت و سرو غذا داشته باشند.

آدرس: حمام وکیل در خیابان زند، خیابان طالقانی و در مجاورت مسجد و بازار وکیل واقع شده است.

ساعت کاری: این حمام از ساعت 7:30 صبح تا 20 شب میزبان بازدید کننده ها خواهد بود.

قیمت بلیط: قیمت وردی این مکان برای ایرانیان 2500 و برای توریست های خارجی 20000 می باشد.

ارگ کریم خانی

یکی از اقامتگاههای کریم خان زند، ارگ بوده است. این بنا که 12800 متر مربع مساحت دارد، دارای یک معماری منحصر به فرد است و از بهترین مصالح ساختمانی تهیه شده است.  یکی از بهترین موزه های مجسمه در این ارگ واقع شده است که می تواند برای شما جذاب باشد.

این مکان در سال 1351 توسط سازمان میراث فرهنگی به ثبت رسیده است و اکنون جزو آثار باستانی بسیار ارزشمند ایران به حساب می آید. در این ارگ شما شاهد بخش هایی خواهید بود که با هداف مسکونی و بخش هایی با هدف های نظامی خواهید بود که معماری بسیار منحصر به فردی دارد. مجسمه مشاهیر و بزرگان آن زمان در موزه واقع شده است.

آدرس: ارگ کریم خان در میدان شهدا واقع شده است.

ساعت کاری: این بنا هر روزه از 7:30 صبح تا ساعت 21 شب باز می باشد.

قیمت بلیط ورودی: قیمت بلیط اگر برای ایرانیان 3000 و برای توریست های خارجی 20000 می باشد.

دروازه قرآن

دروازه قرآن یکی از بزرگترین دروازه های ورودی شهر شیراز است که در دوران عضدالدوله ساخته شده است. این دروازه در زمان کریم خان زند مجددا بازسازی شده است و اکنون قرآن بسیار نفیسی در اطاقک بالای دروازه قرار داده شده است. گویا عضدالدوله این دروازه را ساخته تا میهمانان و مسافران شیراز به سلامت رفت و آمد نمایند.

آدرس: دروازه قرآن در تنگه آلله اکبر واقع شده است و در بدو ورود به شهر می توانید آن را مشاهده نمایید.

در این مطلب مهم ترین جاذبه های گردشگری شیراز را به شما معرفی کردیم اگر شما هم مکانی از این شهر را می شناسید که برای توریست ها و مسافران شیراز می تواند جذاب باشد، لطفا در بخش نظرات همین صفحه آن را معرفی نمایید.

رستوران های شیراز

وقت سفر به شیراز که فرا می رسد هر چه اطلاعات بیشتری در مورد رستوران های شیراز، مراکز خرید شیراز و جاذبه های گردشگری این شهر داشته باشید، می توانید لذت بیشتری از سفر را تجربه نمایید. شیراز یدک کش تاریخ پادشاهان بزرگ زندیه، قاجاریه، ساسانیان و هخامنشیان بوده است از این رو جاذبه های تاریخی بسیار ارزشمندی دارد از این رو مسافران زیادی را به سمت خود می کشاند.

هر مسافری که وارد این شهر می شود علاوه بر دید و بازدید و خرید لذت بخش و تفریحات جانبی به یک غذای خوش طعم و دلچسب نیاز دارد تا دلی از عزا دربیاورد. هیچ کس را نمی توان یافت که از خوردنی ها لذت نبرد و به دنبال یک غذای خوب نباشد. اصلا سفر با شکم گرسنه هیچ کیفی ندارد. از این رو در این مطلب سعی داریم که بهترین رستوران های شیراز را به شما معرفی کنیم تا در حین سفر خود در این شهر بتوانید یک غذای بسیار خوب و سالم را نوش جان نمایید. با تور14 همراه باشید.

رستوران هفت خوان شیراز

هفت خوان نام یکی از بزرگترین رستوران های شیراز است که به اعتقاد بسیاری از شیرازی ها نام خود را از هفت خوان رستم اقتباس کرده است. اما عده ای دیگری بر این اعتقادند که چون رستوران هفت خوان 7 بخش مهم دارد این نام را بر آن گذاشته اند. وجود 5 رستوران بزرگ و 2 کافی شاپ با کیفیت از امتیازات ویژه این رستوران است. در هفت خوان انواع غذاهای سنتی، غذاهای دریایی، فست فود و حتی غذاهای فرنگی سرو می شود. بنابراین نگران طبع غذایی خود نباشید، تنوع موجود در هفت خوان قطعا می تواند غذای مورد علاقه شما را در اختیارتان قرار دهد.

در فضای کافی شاپ رستوران که انواع بهترین نوشیدنی ها و دسرها در آن سرو می شود همواره موسیقی زنده برقرار است و دکوراسیون آن بسیار گرم و صمیمی است و قطعا از آن لذت خواهید برد. اما ورای تمام امتیازات هفت خوان، قیمت بالای خوردنی های این رستوران همواره برای میهمانان آزار دهنده بوده است و این رستوران جزو رستوران های گرانقیمت شهر است.

ولی پرس های غذای این رستوران بسیار زیاد است و قطعا دو نفر می توانند با یک پرس غذا سیر شوند پس می توانید مقداری از هزینه هایتان را کاهش دهید. از جمله غذاهای محبوب این رستوران می توان به دمپخت، فسنجان، کباب بره و هورماهی، سوپ قارچ و سوپ گوجه آن اشاره کرد که مورد تایید بسیاری از میهمانان بوده است.

آدرس هفت خوان شیراز: این رستوران در بلوار جدید قرآن، نبش کوچه هفدهم واقع شده است.

رستوران شرزه

اگر در طول مسیر دید و بازدید خود در بازار و حمام وکیل، گرسنگی سراغ شما آمد، اصلا نگران نباشید، قدیمی ترین رستوران شیراز در همان نزدیکی شما قرار دارد. رستوران شرزه اگرچه قیمت های بالایی دارد اما به دلیل کیفیت بالای غذاهایش در میان مردم بسیار محبوب است. بهترین کبابهای شیراز را شرزه ارائه می دهد. از جمله محبوب ترین غذاهای شرزه می توان به کباب لاری، باقالی پلو با ماهیچه و ماهی کباب آن و همینطور کشک بادمجان و سالاد شیرازی آن اشاره کرد.

آدرس رستوران شرزه شیراز: این رستوران در خیابان زند و خیابان مسجد وکیل واقع شده است.

رستوران صوفی

رستوران صوفی با 20 سال سابقه درخشان توانسته است به عنوان یکی از بهترین رستوران های شیراز شناخته شود. هنگام گشت و گذار در باغ عفیف آباد و باغ های ستارخان می توانید به رستوران صوفی رفته و دلی از عزا درآورید.

در رستوران سنتی صوفی شما می توانید بهترین غذاهای سنتی شیراز، غذاهای ایرانی محبوب، انواع کباب، فست فود و ماهی ها را نوش جان کنید. محبوب ترین غذای این رستوران کلم پلو آن است که با طعم بسیار لذیذی سرو می شد.

آدرس رستوران صوفی شیراز: این رستوران در خیابان عفیف آباد و جنب بانک ملت واقع شده است.

رستوران کته ماس

یکی دیگر از رستوران های سنتی مهم شیراز است که در آن بهترین غذاهای ایرانی با تنوع بسیار زیادی عرضه می شود. این رستوران یک فضای سنتی بسیار گرم و صمیمی دارد که دکوراسیون آن حس بسیار آرامش بخشی را برای سرو غذا در شما ایجاد می نماید.

آدرس رستوران کته ماس شیراز: این رستوران در سه راه نمازی، طبقه زیرین هتل سعید واقع شده است.

رستوران باغ راز

یکی از مدرن ترین رستوران های شیراز است که درون یک فضای سبز بزرگ طراحی شده است. معماری منحصر به فرد این رستوران که فضای کلی رستوران را به سه بخش اصلی مجزا تقسیم کرده است، از ویژگیهای متمایز آن می باشد. در این رستوران بخشی برای سرو غذاهای بین المللی، بخشی دیگر برای غذاهای سنتی و ایرانی و یک قسمت هم برای سرو انواع فست فود بکار گرفته شده است. رستوران راغ راز دارای یک دید بسیار عالی از فضای سبز باغ اطراف است که می تواند لحظات سرشار از آرامشی را برای میهمانان فراهم نماید.

آدرس رستوران باغ راز شیراز: این رستوران در قصر دشت شیراز و در بلوار شاهد واقع شده است.

رستوران شاطر عباس

یکی دیگر از رستوران های سنتی شیراز رستوران شاطر عباس می باشد. در این رستوران که میز و صندلی ها به سبک سنتی چیده شده و معماری اصیل ایرانی دارد، انواع غذاهای ایرانی بسیار اصیل و غذاهای سنتی شیراز به همراه پیش غذاهای بسیار خوش مزه همچون نان تافتون، حلیم بادمجان و انواع سوپ سرو می شود.

آدرس رستوران شاطر عباس: این رستوران در بلوار آزادی شیراز و در خیابان خاک شناسی واقع شده است.

رستوران سنتی شاپوری

رستوران شاپوری یکی از خاص ترین رستوران های شیراز است که قدمت آن به سال های 1309 بر می گردد. این رستوران به سبک معماری بسیار خاص دوران قاجاری ساخته شده است و در محله تاریخی شیراز واقع شده است. از این رو در شاپور نه تنها می توانید از خوردن یک غذای اصیل ایرانی لذت ببرید بلکه می توانید از فضا و معماری بسیار بی نظیر رستوران لذت ببرید. محوطه رستوران را باغ و یک حوضچه بسیار زیبا فرا گرفته است که سرو غذا را لذت بخش تر می نماید. در این رستوران شما می توانید یک کلم پلو عالی را با قیمت مناسب نوش جان نمایید.

آدرس رستوران شاپوری شیراز: این رستوران در بلوار کریم خان زند، خیابان انواری واقع شده است.

رستوران سنتی سرای مهر

اگر در حین خرید از بازار وکیل و گشت و گذار در کوچه باغ های این محله خسته شدید و گشنگی به شما رو کرد، می توانید سری به رستوران سرای مهر بزنید. این رستوران بهترین غذاهای سنتی ایرانی را در یک فضای دنج و آرام با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می دهد. از جمله غذاهای بسیار لذیذ این رستوران می توان به جوجه کباب، جوجه مخصوص و دیزی لذیذ آن اشاره کرد.

آدرس رستوران سرای مهر شیراز: این رستوران در بازار وکیل واقع شده است.

رستوران تین

این رستوران در خارج از محدوده شهر شیراز قرار دارد اما به دلیل غذاهای بسیار مناسب که ارائه می دهد در میان مردم بسیار محبوب است. خصوصا کسانی که مسافر هستند در شیراز می توانند در مسیر رفت و برگشت خود به شیراز به این رستوران رفته و از غذاهای لذیذ آنجا لذت ببرند. در رستوران تین انواع غذاهای سنتی ایرانی عرضه می شود.

آدرس رستوران تین شیراز: این رستوران در میدان دانشجو و در ابتدای خیابان ساحلی غربی واقع شده است.

کافه رستوران نیایش

این رستوران در هتل بوتیک نیایش واقع شده است. فضای گرم و صمیمی این رستوران محل مناسبی برای سرو غذاهای اصیل ایرانی می باشد. این رستوران به دلیل طعم غذاهای بسیار خوش طعم خانگی خود محبوب شده است.

آدرس رستوران نیایش شیراز: این کافه رستوران در سه راه نمازی، به سمت شاهچراغ، کوچه کلانتری عباسیه، بعد از بی بی دختران و در کوچه شاهزاده جمالی، پلاک 10 واقع شده است.

سفره خانه هخامنش

این سفره خانه سنتی دارای یک دکوراسیون بسیار منحصر به فرد سنتی است که در آن خانواده ها می توانند لحظات بسیار ارزشمند و شیرینی را بگذرانند. رستوران هخامنش بهترین غذاهای سنتی را با قیمت بسیار مناسب در اختیار میهمانان قرار می دهد.

آدرس رستوران هخامنش: این رستوران در خیابان ستارخان ونبش کوچه 12 قرار گرفته است.

رستوران حاجی بابا

رستوران حاجی بابا یکی از رستوران هایی است که در آن محل سرو غذای بسیار خوبی دارد. این رستوران دو طبقه دارای لژ خانوادگی است و غذاهای سنتی ایرانی با بهترین کیفیت ممکن در آن سرو می شود. بهترین غذای حاجی بابا خورشت آن می باشد که در کنار برنج سرو می شود. ماهی های سوخاری رستوران هم لذیذ و خوش طعم هستند.

آدرس رستوران حاجی بابا: رستوران حاجی بابا در بلوار کریم خان زند واقع شده است.

دیزی سرای حمام وکیل

دیزی سرای حمام وکیل در بخش دوم این حمام قرار دارد. دیزی های این رستوران به حدی طرفدار دارد که علاقمندان باید سه روز زودتر به رزور میز در آنجا بپردازند. این رستوران جزو شلوغ ترین رستوران های شهر است که دلیل اصلی آن غذاهای بسیار لذیذ اش و همینطور وجود موسیقی سنتی و فضای آرامش بخش رستوران یم باشد. معماری این رستوران بسیار اصیل است و هنوز معماری اصیل ایرانی را به نمایش می گذارد.

آدرس رستوران: این رستوران در خیابان طالقانی، مجموعه زندیه و حمام وکیل واقع شده است.

رستوران برنتین

یکی دیگر از رستوران های بسیار معروف شیراز که به دلیل معماری خاص اش شهرت یافته است، رستوران برنتین می باشد. این رستوران به دلیل تراس پر از گلی که دارد در میان مردم بسیار محبوب است. در این رستوران انواع غذاهای ایرانی همچون آلبالو پلو، میگو پلوی تند و ته چین اشاره کرد. قیمت غذاهای رستوران به نسبت سایر رستوران های سنتی شیراز گران می باشد اما واقعا ارزش اش را دارد.

آدرس رستوران برنتین شیراز: این رستوران در بلوار ستارخان، مقابل 20 متری نمازی، نبش کوچه 12 واقع شده است.

رستوران خانه پرهامی

خانه پرهامی یکی از خانه های قدیمی شیراز است که حدود 200 سال قدمت دارد. در فضای سنتی این خانه و در حیاط آن میز و صندلی هایی چیده شده است. حوض آب کوچکی در وسط میز و صندلی ها قرار دارد و محوطه نشیمن را زیباتر می نماید. اگر علاقمندید که غذای خود را در چینن فضایی سرو نمایید حتما سری به رستوران خانه پرهامی بزنید. در این رستوران بهترین غذاهای سنتی مانند کشک بادمجان، انواع پلو، لوبیا پلو، ته چین و سایر غذاهای ایرانی با قیمت مناسب سرو می شود.

آدرس رستوران خانه پرهامی شیراز: این رستوران در خیابان لطفعلی خان زند، بعد از سه راه احمدی، گود عربان، ضلع مقابل مسجد نصیر الملک، کوچه نون بربری قرار دارد.

پیتزا ناپل

همانطور که از نام رستوران مشخص است، در این رستوران انواع پیتزا در بهترین طعم ممکن سرو می شود. غذاهای ایتالیایی هم در کنار پیتزای فیلتو، پیتزا استیک، پپرونی و سالاد سزار عرضه می شود از این رو می توانید انواع غذاهای ایتالیایی را در آنجا سرو نمایید.

آدرس پیتزا ناپل شیراز: این رستوران در خیابان نارون، حد فاصل چهارراه چنچنه و خاکشناسی واقع شده است.

کافه رستوران هدایت

این رستوران که بخشی از آن کافه می باشد، یکی دیگر از رستوران های محبوب شیراز است که اکثر علاقمندان به کافه گردی آن را می شناسند. در این رستوران بهترین غذاهای ایرانی سرو می شود. پاستای این رستوران واقعا خوشمزه است.

آدرس رستوران هدایت شیراز: این رستوران در بیست متری سینما سعدی، خیابان هدایت غربی و نبش کوچه چهارم واقع شده است.

کافه رستوران ماهونی

یکی از رستوران های دنج و بسیار آرام شیراز است که برای قرارهای دو نفره و خانوادگی بسیار مناسب می باشد. در این کافه رستوران انواع نوشیدنی های گرم و سرد، چیپس و پنیر، پاستا و سالاد عرضه می شود.

آدرس رستوران کافه ماهونی شیراز: این رستوران در خیابان حافظ و روبروی باغ جهان نما واقع شده است.

رستوران ایتالیای بل پاسی

این رستوران یکی از لوکس ترین رستوران های شیراز است که در آن بهترین غذاهای ایتالیایی و انواع پاستا و استیک را با طعم های بسیار لذیذ عرضه می نمایند. کافی شاپ رستوران هم محل بسیار مناسبی برای سرو انواع نوشیدنی و دسرهای خوشمزه می باشد. این رستوران جزو رستوران های گران قیمت شیراز است.

آدرس رستوران بل پاسی شیراز: این رستوران در خیابان خاکشناسی شیراز واقع شده است.

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده و توانسته باشد اطلاعات مفیدی در مورد رستوران های مهم شیراز را در اختیار شما عزیزان قرار دهد. در صورتیکه به اطلاعات بیشتری نیاز داشتید می توانید سوالات خود را در بخش نظرات همین صفحه برای ما ارسال نمایید تا مشاوران تور14 شما را راهنمایی کنند.