تور 14تور 14

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

در حال حاضر عضو هستید؟

تور 14تور 14
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

تور گرجستان

تور گرجستان

آیا می دانید تور گرجستان یکی از محبوب ترین تورهای ایران است که به مقصد باتومی و تفلیس برگزار می شود؟ آیا می دانید دلیل شهرت و محبوبیت تور گرجستان در ایران چیست و سالانه چه تعداد ایرانی وارد این کشور می شوند؟

گرجستان یکی از جذاب ترین کشورهای آسیا برای ایرانیان است. دلیل این محبوبیت وجود جاذبه های گردشگری، جاذبه های تفریحی و تاریخی بسیار ارزشمند در این شهر است که می تواند لحظات بسیار بکری را برای مسافران فراهم نماید. این کشور جزو مقاصد گردشگری آسان برای ایرانیان است و می توانند با هزینه بسیار مناسبی به آنجا بروند. وجود سواحل سحر آمیز باتومی و تفلیس، باغ گیاه شناسی بکر  منحصر به فرد، نارین قلعه، شهر سنگی گرجستان، کوه مقدس تفلیس، حمام های گوگردی این شهر، موزه های تاریخی آجارا و باستان شناسی، تفریحات بسیار جذاب آبی در این کشور، باعث شده است سالانه تورهای بسیار زیادی از ایران به گرجستان برگزار گردد.

در این مطلب از تور14 قصد داریم به معرفی تورهای گرجستانی که از ایران برگزار می شوند بپردازیم تا علاقمندان به سفر بتوانند انتخاب بسیار آسان تری داشته باشند و تور مناسب خود را پیدا کرده و راهی یک سفر رویایی به گرجستان شوند. قطعا طبیعت بکر و زیبای این کشور می تواند لحظات شاد و سرشار از آرامشی را برای شما فراهم نماید.

تور گرجستان از شیراز

همانطور که گفته شد، گرجستان به دلیل جاذبه های بکر و بسیار بی نظیری که دارد در میان ایرانیان بسیار محبوب است. در ایران تور گرجستان از شهرهای مختلفی و با امکانات متفاوتی برگزار می شود. یکی از مبداهای حرکت تورهای گرجستان، شیراز است که خود یکی از جاذبه های توریستی بسیار محبوب ایران به شمار می آید.

تورهای گرجستان از شیراز انواع گوناگونی دارند بنابراین در حین رزرو تور باید به ویژگیهای هر تور توجه نمایید. محل اقامتی که برای هر تور در نظر گرفته می شود، نوع پرواز تور، نور تور زمینی با هوایی بودن آن، امکانات و خدماتی که در طی سفر در اختیار مسافران قرار می گیرد، مدت زمان تور، زمان سفر همگی عواملی هستند که بر روی کیفیت تور تاثیر می گذارند. بنابراین در حین انتخاب تور گرجستان از شیراز به نوع تور توجه نمایید، قیمت ها را با توجه به خدمات و امکانات تور بسنجید تا بتوانید انتخاب خوب و به صرفه ای داشته باشید.

تور گرجستان از اصفهان

اصفهان یکی دیگر از شهرهای ایران است که به لحاظ امکانات سفر و نوع تورهای که در آن برگزار می شود، از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. وجود فرودگاه و آژانس های مسافرتی بسیار خوب باعث شده است که تور گرجستان در این شهر با کیفیت بالایی برگذار شود. در میان آژانس های هواپیمایی که خدمات تور گرجستان را ارائه می دهند باید حتما دقت زیادی نمایید تا بتوانید یک تور خوب را برای خود انتخاب نمایید.

تور لحظه آخری گرجستان از اصفهان، تور ارزان گرجستان، تور لوکس گرجستان از جمله تورهای بسیار محبوب در اصفهان هستند که هر کدام خدمات و امکانات جداگانه ای را ارائه می دهند و هر کدام علاقمندان خاص خود را ارائه می دهند. بنابراین در حین انتخاب تور، حتما به نوع تور، قیمت آن، زمان حرکت و همینطور مدت زمان تور و امکاناتی که هر کدام ارائه می دهند توجه نمایید تا بتوانید از سفر خود لذت بیشتری ببرید.

تور گرجستان مشهد

مشهد مقدس یکی دیگر از شهرهای بسیار توریست پذیر ایران است که خود مبدا حرکت به سمت تورهای گردشگری داخلی و خارجی زیادی است. وجود امکانات مسافرتی بسیار بالا در این شهر باعث شده تور گرجستان به تعداد بسیار زیادی در این شهر برگزار شود.

تور گرجستان در انواع تورهای تفریحی، تورهای گردشگری، تورهای باستان شناسی، تورهای ماه عسل از مشهد برگزار می شوند بنابراین گروههای زیادی از علاقمندان را شامل می شوند. حتما در حین انتخاب تور توجه داشته باشید که کدام یک از این تورها هدف شما است؟ می خواهید در طی سفر خود به گرجستان چند روز در آنجا اقامت داشته باشید؟ آیا محل اقامت شما در این کشور برای شما جزو اولویت هاست؟ تمایل دارید در چه وقتی از سال به گرجستان سفر نمایید؟ چقدر می خواهید برای سفر خود هزینه نمایید؟

اگر همه این سوالات را قبل از انتخاب تور، پاسخ دهید می توانید در انتخاب تور گرجستان مورد نظر خود، گزینه های بهتری را مد نظر قرار دهید. همانطور که گفته شد، آژانس های مسافرتی زیادی تورهای گرجستان را با خدمات و امکانات متفاوت ارائه می دهند. از این رو این خود شما هستید که انتخاب می نمایید کدام تور می تواند برای شما مناسب باشد. برای اطلاع از تور گرجستان تور 14 می توانید به بخش تور گرجستان سایت مراجعه نمایید و در صورتیکه به راهنمایی نیاز داشتید می توانید با مشاوران ما تماس حاصل نمایید.

تور زمینی گرجستان

یکی از تورهای ارزان گرجستان در میان ایرانیان و توریست های خارجی تور زمینی گرجستان است. دلایل بسیار زیادی برای ارزان این تور وجود دارد. افراد زیادی هستند که دوست دارند در طی سفر زمینی خود، فضاهای اطراف را نگاه کنند و در عین اینکه می خواهند مسیر مبدا تا مقصد را طی می نمایند از دیدن مناظر بیرونی لذت ببرند. افراد زیادی از سفرهای هوایی وحشت دارند و احساس امنیت نمی کنند. عده ای هم تور زمینی گرجستان را برای قیمت مناسب آن انتخاب می نمایند و واضح است که علت ارزان بودن تور، خستگی است که در طول سفر برای مسافران ایجاد می شود و همینطور استفاده کردن از اتوبوس برای سفر می باشد.

تورهای زمینی در انواع چند روزه برگزار می شوند از اتوبوس های VIP و قطارهای مسافرتی لوکس برای این نوع تور استفاده می شود. تورهای زمینی در انواع گوناگون و اغلب در فصول بهار و تابستان برگزار می شوند که آب و هوای گرجستان بسیار مساعد می باشد. این تورها از شهرهای مختلف ایران برگزار می شود و همین مساله حق انتخاب مسافران را بیشتر می نماید. برای مشاهده تور زمینی گرجستان در میان تورهای تور 14 می توانید به بخش تور گرجستان مراجعه نمایید.

دقت داشته باشید تورهای زمینی گرجستان ممکن است زمانبر باشد چرا که سفر با اتوبوس از تهران حدود 30 ساعت طول می کشد که ممکن است برای هر کسی لذت بخش نباشد. محدودیت دیگر این نوع تور این است که فقط برای گروههای بیشتر از 15 نفر برگزار می شود. کسانی که می توانند خستگی راه را تحمل کنند، اکیپ های دوستانه می توانند از این نوع سفر ارزان به گرجستان لذت ببرند.

تور گرجستان ارزان

یکی از ملاک های سفر برای اکثر مسافران، هزینه سفر می باشد. در بازه هایی از سال قیمت بلیط های سفر بسیار گران خواهد شد و مسافرت از طریق تورهای مسافرتی قطعا به صرفه تر خواهد شد. سفر با یک تور گرجستان ارزان قطعا برای همه لذت بخش خواهد بود. اما حتما توجه داشته باشید که علاوه بر قیمت تور، امکانات تور، زمان تور و مدت زمان آن را در نظر بگیرید.

در فصل های سردتر سال مثل زمستان قیمت تورهای گرجستان ارزانتر می شود زیرا علاقمندان کمتری می خواهند به این کشور سفر نمایند. فصل های بهار و تابستان گرانترین هزینه را برای تور خواهند داشت. هتل های لوکس تر تورهای گرانقیمت تری را ارائه می دهند. بنابراین اگر امکانات و محل اقامت و همینطور نوع تور برای شما اهمیت زیادی ندارد و صرفا می خواهید به گرجستان سفر کنید آن هم ارزان! قطعا تورهای بسیار خوبی برای شما وجود خواهد داشت. تور گرجستان ارزان را می توانید در لیست تورهای تور 14 مشاهده نموده و از هر شهری از ایران به گرجستان سفر نمایید.

تور گرجستان باتومی

تورهای گرجستان به مقصد دو شهر بزرگ این کشور برگزار می شوند. باتومی یکی از مقاصد گردشگری بسیار زیبا گرجستان است که با طبیعت بکر خود، کلیساهای تاریخی، موزه های بزرگ و مراکز تفریحی خود میزبان مناسبی برای تورهای گرجستان خواهد بود. تور گرجستان باتومی در انواع تورهای ترکیبی، زمینی و هوایی برگزار می شود. این شهر هتل های بسیار لوکس و خوبی دارد و حتی در آن مسافرخانه های کوچک و ارزان هم یافت می شود.

تورگرجستان باتومی می تواند در قیمت های ارزان و قیمت های بالاتری نیز به شما پیشنهاد داده شود. با توجه به امکانات و خدمات هر تور، زمان سفر آنها، مبدا حرکت تور، نوع تور، هتل اقامتی آن شما می توانید حق انتخاب داشته باشید. بنابراین در میان تورهای تفلیس سعی کنید تحقیق خوبی انجام دهید و بعد دست به انتخاب بزنید. در میان تورهای تور 14 هم می توانید در بخش تور گرجستان تور باتومی مورد نظر خود را بیابید.

تور گرجستان تفلیس

تفلیس یکی از زیباترین شهرهای گرجستان است که با خیابان های قدیمی خود، طبیعت بسیار زیبا، ساحل سحر آمیزش، ورزش های آبی و تفریحات ویژه میزبان شما خواهد بود. کسانی که عاشق تجملات نیستند و دوست دارند به شهری آرام و با طبیعت بسیار زیبا سفر کنند، قطعا تفلیس محل مناسبی برای آنها خواهد بود.

عده زیادی از زوج های ایرانی، تفلیس را به عنوان مقصد ماه عسل خود انتخاب می نمایند. تورهای ماه عسل تفلیس هم در سالهای اخیر در میان ایرانیان محبوب شده است. اگرچه آنتالیا یک مقصد ماه عسل بسیار محبوب در میان ایرانیان است، اما تفلیس هم توانسته است جایگاه ویژه ای برای خود در این زمینه کسب نماید. مهم سلیقه شما و علایق شماست. تفلیس جزو شهرهایی است که جاذبه های لوکس و مدرن مانند آسمان خراش های دبی ندارد اما طبیعتی بسیار زیبا، ساحلی آرام و جاذبه های بکر و تاریخی بسیار بی نظیر دارد. پس شما باید با توجه به سلایق شخصی خود دست به انتخاب بزنید.

تور گرجستان تفلیس باتومی

تور گرجستان ترکیبی چند روزه به مقصد تفلیس و باتومی هم برگزار می شود. این نوع تور اغلب 5 یا 7 روزه است و مسافران 3 روز را در تفلیس و 2 روز را در باتومی می گذارنند. تورهایی هم هستند که مدت زمان اقامت در باتومی را بیشتر می نمایند. این شما هستید که باید با توجه به علایق خود تعیین کنید که کدام تور را انتخاب نمایید.

تفلیس و باتومی هر دو جزو شهرهای بسیار زیبا گرجستان هستند. مسافران می توانند در این نوع تور از هر دو شهر دیدن نمایند و با استفاده از راهنمایی های یک تور لید مجرب از سفر خود لذت ببرند. خوشبختانه در طی سفر می توانید جاذبه های مشهور تفلیس و باتومی را دیده، از خوردنی های جذاب شهر لذت برده و اقامت لوکس و مرفهی را تجربه نمایید. اما حتما دقت داشته باشید مرحله انتخاب تور مناسب شاید مهم ترین مرحله سفر شما باشد. تور 14، تعدادی تور مناسب را برای شما در لیست تور گرجستان خود قرار داده است که می تواند برای شما مناسب باشد.

قیمت تور گرجستان

همانطور که می دانید سفر به گرجستان و سایر کشورهای خارجی بدون شناخت درست از مسیر و داشتن راهنما آسان نخواهد بود. از این رو تور گرجستان قطعا راحت تر از سفر به تنهایی یا بدون راهنما خواهد بود. اما اغلب مسافران از قیمت تور گرجستان شکایت دارند. علت شکایت افراد ممکن است موجه باشد و قیمت های بالای برخی تورها آنها را شاکی کرده باشد.

اما عده ای به دلیل  عدم شناخت مسیر و هزینه های سفر است که شکوه می کنند. در هر صورت قیمت تور گرجستان شامل قیمت بلیط های سفر، قیمت هتل، قیمت خدمات و امکانات سفر، هزینه خورد و خوراک و میان وعده های طول سفر است که شاید مسافران چندان به آن توجه نکرده باشند. در هر صورت قیمت تورهای گرجستان با هم متفاوت است و هر آژانس مسافرتی با توجه به خدمات و امکانات ارائه شده خود، قیمت های گوناگونی را ارائه می دهد. بنابراین در لیست تورهای موجود جستجو کرده با مشاهده خدمات و امکانات تورها می توانید در مورد قیمت  هر تور تصمیم بگیرید.

تور لحظه آخری گرجستان

یکی از محبوب ترین تورهای گرجستان که قطعا مقرون به صرفه می باشد، تورهای لحظه آخری گرجستان می باشد. علت محبوبیت این تور قیمت مناسب آن و برخورداری از تخفیفات ویژه سفر می باشد. تورهای لحظه آخری گرجستان تورهایی هستند که در یک یا دو روز مانده به سفر هنوز ظرفیت مسافران آن پر نشده و آژانس های مسافرتی در آن زمان تخفیفات 20 تا 40 درصدی برای تور می دهند تا مسافران علاقمندان بتوانند در آن لحظات آخر به تور بپیوندند.

برای اطلاع از تورهای لحظه آخری گرجستان که انواع متفاوتی دارند می توانید به بخش تور گرجستان سایت مراجعه کرده و تور مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

جاذبه های گردشگری گرجستان

یکی از زیباترین کشورهای آسیا، بهشت گرجی ها در زمین، گرجستان نام دارد. جاذبه های گردشگری گرجستان در شهرهای بی نظیر این کشور نظیر تفلیس و باتومی پخش شده اند. این کشور سراسر سرسبزی است و با کوهستان های سرسبز، دشت های پر از گل و گیاه و ساحل بسیار زیبا پوشیده شده است. گرجی ها معتقدند که کشور آنها تکه ای از بهشت است که از طرف خداوند به آنها هدیه داده شده است. مردم این کشور با عشق مراقب سرزمین خود هستند و هر روز جاذبه های گردشگری گرجستان افزایش می یابد.

کشور گرجستان در سمت شرق دریای سیاه واقع شده و در واقع در مرز میان آسیا و اروپا واقع شده است. مردم این سرزمین زیبا به زبان گرجی سخن می گویند و میهمان نوازی آنها زبانزد خاص و عام است. دین اکثریت آنها مسیحیت است و اعتقادات مذهبی در فرهنگ و تمام آداب و رسوم آنها به خوبی دیده می شود. کوهستان های اطراف این کشور که آن را از روسیه جدا نموده اند، باعث شده اند آب و هوای این کشور بسیار مساعد باشد. در کوهستان های گرجستان امکان اسکی وجود دارد و این در حالیست که داخل کشور مردم می توانند از تفریحات جذاب دیگری لذت ببرند و از ورزش های آبی کنار ساحل دریا لذت ببرند.

در این مطلب تور 14 قصد داریم بهترین جاذبه های گردشگری گرجستان را به شما معرفی کنیم تا در سفر خود به این کشور بی نظیر بتوانید از همه این جاذبه ها لذت ببرید و سفر بسیار بی نظیری را تجربه نمایید. لازم است بدانید که گرجستان یکی از بهترین کشورها برای زوج های جوانی است که می خواهند راهی ماه عسل شوند. آب و هوا و آرامش این کشور هر ماه عسلی را شیرین و جذاب می کند.

ساحل سحر آمیز باتومی

ساحل سحر آمیز باتومی، یکی از زیباترین و محبوب ترین نقاط این شهر است. اهالی منطقه بر این اعتقادند که این ساحل می تواند بر درمان بیماری های آنها تاثیر گذاشته از این رو آن را سحر آمیز می دانند. طبق آخرین تحقیقات علمی انجام شده، سنگ های این ساحل دارای املاح معدنی بسیار ارزشمندی است که به درمان بیماری های قلبی و عروقی کمک می نماید و اگر فرد زمانی را بر روی سنگها و شن های این ساحل زیر نور آفتاب دراز بکشد، بدن او در برابر بسیاری از بیماری ها مقاوم خواهد شد. این ساحل بسیار زیبا می تواند هم برای شما ارامش بخش و هم خاصیت درمانی داشته باشد.

نارین قلعه تفلیس

نارین قلعه یا قلعه نارینا، یکی از زیباترین جاهای تفلیس گرجستان است که بر فراز تپه ای کوهستانی واقع شده و شما می توانید تمام مناظر زیبای شهر من جمله رودخانه کورا و زیبایی های شهر تفلیس را از آنجا نظاره نمایید. این قلعه بین حمام های گوگردی و باغ بوتانیک تفلیس واقع شده است . این بنا که متعلق به قرن 4 است، در قرن 7 ام توسط خاندان بنی امیه بازسازی شده است.

باغ گیاه شناسی باتومی

اگر جزو علاقمندان به گل و گیاه هستید، باغ گیاه شناسی باتومی که در 10 کیلومتری شمال بندر باتومی واقع شده است، قطعا مکان بسیار جذاب و مفرحی برای شما خواهد بود. این باغ حدود 5000 گونه گیاهی را در خود جای داده که 1200 نوع آن فقط گل های رز متنوع می باشد که قطعا برای طرفداران گل بسیار دیدنی خواهد بود. این باغ گونه های گیاهی کشورهای دیگر را در خود جای داده از این رو به بهشت گل ها نیز معروف است. قطعا می توانید زیبایی این باغ را با عطر گل های موجود در آن تجربه نمایید.

شهر سنگی اوپلیستیخه

بزرگترین شهر سنگی دنیا، اوپلیستیخه نام دارد که در گرجستان واقع شده است. این شهر آثار باستانی بسیار ارزشمندی را در خود جای داده که شامل محوطه باستانی شهر، آمفی تئاتر قدیمی، کلیساهای قدیمی و معروف سن جورجی، معابد باستانی، سیاه چال ها، کارگاههای شراب سازی، سد قدیمی  می باشد. این شهر بین تفلیس و باتومی قرار گرفته و پیشنهاد می شود در تورهای چند روزه تفلیس باتومی حتما سری به آن بزنید.

کوه مقدس تفلیس

یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری گرجستان، کوه مقدس تفلیس است . این کوه در واقع تپه ای با نام متاتسمیندا است که در بخش مرکزی شهر تفلیس واقع شده است. ارتفاع این تپه به 800 متری سطح دریا می رسد و زیباترین پارک شهر تفلیس روی آن قرار گرفته است. شهربازی این پارک مجهزترین لوازم تفریحی را در خود جای داده اند. بر روی این تپه تله کابین و قطار ریلی وجود دارد و شما می توانید بوسیله آنها به پارک بروید و از دیدن مناظر زیبای داخل شهر از آن ارتفاع لذت ببرید.

حمام های گوگردی تفلیس قدیم

یکی از جذاب ترین محل های تفلیس قدیم، حمام هایی است که آب آنها از چشمه های گوگردی تامین می شود. آب این چشمه ها خاصیت درمانی دارد و می تواند برای بدن افراد مفید باشد. در این حمام انواع نوشیدنی در اختیار افراد قرار می گیرد، هر کس تمایل داشته باشد از ماساژ بهره مند می شود. قیمت ورودی این حمام ها از 2 لاری تا 18 لاری می باشد.

پارک دلفینها باتومی

یکی از مناطق بسیار محبوب در باتومی، پارک دلفیناریوم است. در این پارک هر روز از ساعت 14 تا 19 دلفین های آموزش دیده تحت نظر مربیان خود شروع به رقص و نمایش دادن می کنند. این موجودات دوست داشتنی برای عموم توریست ها جذاب هستند. این مراسم دوشنبه ها برگزار نمی شود. فضای دلفیناریوم ظرفیت 795 تماشاگر دارد و امکانات رفاهی زیادی از جمله امکانات ویژه افراد معلول در آن در نظر گرفته شده است.

آرگو تفلیس

یکی از مناطق تفریحی تفلیس که جزو جاذبه های گردشگری بی نظیر گرجستان است، منطقه بسیار زیبا و تفریحی آرگو است که در کوههای آنورا واقع شده است. در این کوه شما می توانید یک چشم انداز بسیار زیبا از شهر و دریای سیاه داشته باشید. در آرگو انواع رستوران، فروشگاه و کافه وجود دارد تا بتوانید لحظات خوبی را سپری کنید. تله کابین آرگو از همه بخش های آن شهرت بیشتری دارد. میهمانان می توانند با استفاده از تله کابین به شهر بازگشته و ده دقیقه از مناظر بسیار زیبای اطراف لذت ببرند. این تله کابین هر روزه از 10 صبح تا 10 شب آماده خدمت رسانی به علاقمندان می باشد.

میدان اروپا باتومی

یکی از میدان های مشهور شهر باتومی میدان، اروپا است. این میدان در نزدیکی ساختمان دولت آجارستان واقع شده است و شما در آنجا شاهد یک ساعت نجومی و فواره نپتون زیبا خواهید بود. محوطه میدان را یک پارک کوچک فراگرفته است. ساختمان های با معماری اروپای شرقی باعث جذابیت این میدان شده اند. 

تندیس مدیا باتومی

یکی از زیباترین آثار هنری شگرجستان در وسط میدان اروپا قرار گرفته است.این تندیس گرانبها نماد یکی از شاهزاده های گرجی است که به دلیل انجام کارهای بزرگ برای شهر شهرت یافته است.

میدان پیازا باتومی

این میدان یکی از جاذبه های گردشگری گرجستان است که معماری آن سبک ایتالیایی دارد و شبیه بقیه میدان های گرجستان نیست. این میدان شامل رستوران ها، کافه  هتل هایی است که توریست های زیادی را به خود جذب می نماید. از جمله ویژگیهای بارز این میدان، اجراهای زنده موزیسین های مختلف از سراسر جهان می باشد.

تندیس علی و نینو باتومی

یکی از افسانه های عاشقانه در میان گرجی ها هم افسانه رومئو و ژولیت است. از این رو در کنار ساحل دریای سیاه دو مجسمه آهنی زن و مرد که تداعی کننده این زوج است، ساخته شده که حس رمانتیک عاشقانه ای را در بازدیدکننده ها ایجاد می نمایند.

پارک معجزه باتومی

یکی از باشکوه ترین پارک های باتومی است که با شهربازی محبوبش، با مرکز تجارت باتومی، برج افلبا، فانوس دریایی باتومی در هم آمیخته است. این پارک محل برگزاری فستیوال های بزرگ و کنسرت های هنرمندان شهر است و مکان بسیار مناسبی برای تفریح می باشد.

برج الفبا باتومی

یکی از باشکوه ترین مکان های گرجستان، برج الفبا می باشد. این برج 33 حرف زبان گرجی را در خود جای داده که تداعی کننده DNA سلولی می باشند. این برج 130 متری نمادی از شکوه گرجستان می باشد و مردم این کشور اهمیت بسیار زیادی برای آن قائل هستند. برج الفبا می تواند مناظر بسیار زیبایی از شهر را به نمایش بگذارد. این برج معماری بسیار باشکوه و منحصر به فردی دارد که چشم هر بیننده را متحیر خواهد کرد.

کلیسای جامع مادر مقدس باتومی

یکی از کلیساهای تاریخی گرجستان است که در سال 1903 توسط کاتولیک های رومی ساخته شد. این کلیسا در خیابان باراتاشویلی باتومی واقع شده است. معماری این کلیسا به سبک گوتیک می باشد. برج های دو قلوی کلیسا، مجسمه دو پیامبر در ورودی کلیسا  همینطور پارک شهر که در اطراف کلیسا واقع شده است، از جمله زیبایی های این کلیسا می باشد.

پل ماخونتستی

پل ماخونتستی یکی از آثار تاریخی برجای مانده از قرن نوزدهم است که بر روی روخانه بسلیتکا واقع شده است. این پل با استفاده از سنگ های آتشفشانی ساخته شده و به دلیل استحکامی که داشته است، هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرد. این پل را امروز پل تامار نیز می نامند.

آکواریوم باتومی

آکواریوم باتومی یکی از سازه های بسیار زیبای این شهر است که در آن بیش از 100 گونه ماهی از دریای سیاه، ماهی های زینتی زیبا در آن نگهداری می شود. این آکواریوم برای علاقمندان به ماهی ها محل بسیار مناسبی است. نمای بیرونی این آکوریوم نیز بسیار زیبا است. این آکواریوم هر روز از ساعت 10 صبح تا 19 باز می باشد.

پارک 6 می

پارک 6 می بزرگترین پارک گرجستان است که در کنار هتل هیلتون واقع شده است. این پارک تفریحات بسیار جذابی را در خود جای داده است. دریاچه بسیار زیبا مرکز پارک، دلفیناریوم، باغ وحش و فواره های سنگی این پارک می تواند باعث جذابیت بیشتر این پارک شود.

شما می توانید در این پارک نه تنها از دیدن دلفین ها لذت ببرید، از کنار دریاچه لذت ببرید، شاهد حیوانات بسیار زیبا در باغ وحش باشید، می توانید لحظات بسیار ازشمندی را در کناب دوستان و خانواده خود در آرامش بسر ببرید زیرا فضا این پارک بسیار مناسب و آرام است. همچنین می توانید از امکانات پارک بهره مند شده و غذا خود را داخل پارک سرو نمایید.

پارک شهر

یکی از پارک های جذاب دیگر گرجستان، پارک شهر می باشد. این پارک دارای ستون های بسیار زیبایی است که به عنوان ورودی پارک شهر باتومی شناخته می شود. این ستون های بسیار بزرگ سفید رنگ بوده و زیبایی بسیار منحصر به فردی دارند. داخل پارک مجسمه بزرگی از زن هوانورد باتومی ساخته شده است که در نوع خود زیباست. درون پارک می توان زمان زیادی را به استراحت گذراند.

موزه های تفلیس

یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری تفلیس، موزه های تاریخی این شهر است. موزه هایی همچون شالوا و امیران شویل محل نگهداری آثار هنرمندان قرن هجدهم هستند. موزه تاریخ تفلیس محل نگهداری آثار تاریخی تفلیس است. موزه جاناشیا آثار هنری زمان مسیحیت را به شما نمایش می دهد. موزه باستان شناسی تفلیس هم محلی است که آثار تاریخی بازمانده از اماکن تاریخی تفلیس در آن نمایش داده می شود.

موزه باستان شناسی باتومی

یکی از موزه های تاریخی باتومی، موزه باستان شناسی است. این موزه در دو طبقه طراحی شده که در طبقه همکف آن لوازم و چیزهایی را مشاهده می کنید که مربوط به قرون وسطی هستند. در طبقات دیگر موزه شما می توانید بیش از 22000 آثار تاریخی پیدا شده در قلمرو آجارا را مشاهده نمایید. این موزه در سال 1994 افتتاح شده و از آن زمان تاکنون بازدیدکننده های زیادی را به خود جذب نموده است. موزه باستان شناسی باتومی در خیابان چاوچاوادزه واقع شده و هر روزه از ساعت 10 صبح تا 6 عصر باز می باشد.

موزه هنرهای زیبا آجارا

در موزه هنرهای زیبا آجارا می توان آثار هنری، صنایع دستی بسیار زیبا از هنرمندان گرجستانی را می توان مشاهده کرد. این موزه دو طبقه در خیابان گورگیلادزه قرار دارد و علاقمندان می توانند از ساعت 11 صبح تا 18 عصر به بازدید آن بروند. در این موزه شما می توانید آثار هنری و نقاشی هایی را مشاهده کنید که خاص و منحصر به فرد هستند و نمونه آن را در هیچ جای جهان ندیده اید.

مراکز خرید گرجستان

آیا می دانید مهم ترین مراکز خرید گرجستان کدام ها هستند؟ آیا بهترین مراکز خرید گرجستان در تفلیس واقع شده است یا در شهرهایی همچون باتومی هم می توان مراکز خرید خوبی یافت؟

کشور گرجستان یکی از کشورهای بسیار توریست پذیر آسیایی است که با جاذبه های گردشگری بسیار زیادی که دارد سالانه میزبان میلیون ها نفر توریست از سراسر جهان می باشد. این کشور دو شهر بسیار بزرگ و جذاب دارد که یکی از آنها تفلیس است که جاذبه های طبیعی و تاریخی آن زبانزد خاص و عام می باشد و دیگری باتومی که با مناطق زیبای خود شما را شگفت زده خواهد کرد. اما در حین سفر علاوه بر جاذبه های گردشگری یک شهر و رستوران ها که یکی از مهمترین اماکن شهر محسوب می شوند، مراکز خرید نیز اهمیت بسیار زیادی دارند چرا که مسافران علاقمند هستند سوغاتی های را برای عزیزان خود خریداری نمایند و یا اصلا لوازم ضروری خود را از مراکز ارزان قیمت هر شهر تهیه نمایند.

از این رو در این مطلب تور 14 به معرفی بزرگترین مراکز خرید گرجستان می پردازیم و ضمن معرفی آنها و آدرس هر مرکز، مشخص می کنیم که کدام مرکز می تواند برای خرید شما مناسب تر باشد. در ضمن مراکز خرید ارزان و مراکز خرید لوکس را نیز مشخص خواهیم نمود. اما از آنجا که بازار و مراکز خرید گرجستان هم بسیار زیاد هستند نمی توانیم همه آنها را در یک مطلب جای دهیم، بنابراین فقط به معرفی مهم ترین ها اکتفا خواهیم کرد.

تفلیس مال

تفلیس مال با 108 فروشگاه بزرگ، پارکینگ اختصاصی با 1700 جای پارک، 6 کافی شاپ بزرگ، 25 کیوسک، رستوران و هایپرمارکت بزرگ، مجموعه تفریحی، سینما آماده استقبال از میهمانان می باشد. این مرکز خرید انواع پوشاک، لوازم ارایشی و بهداشتی، عطر و ادکلن، ساعت، کیف و کفش، لوازم تزئینی، جواهرات را عرضه می کند.  این مرکز خرید هر روز از ساعت 10 صبح تا 10 شب باز است.

ادرس مرکز خرید تفلیس مال: این مرکز در کیلومتر شانزدهم  کوچه آقمشنبلی تفلیس واقع شده است.

مرکز خرید گل تفلیس

اگر جزو علاقمندان به گل و گیاه هستید بهتر است سری به مرکز خرید گل تفلیس بزنید . در این مرکز خرید زیباترین انواع گل و گیاه که توسط افراد بسیار مجربی پرورش یافته اند به فروش می رسند. حتی می توانید اطلاعات بسیار جامعی در مورد پرورش گل و گیاه در این مرکز کسب نمایید.  این مرکز علاوه بر ارائه گل های بسیار زیبا خدماتی مانند طراحی منزل با گل های آپارتمانی و باغچه ای، خدمات مربوط به عروسی و هر جایی که با گل سر و کار داشته باشند را انجام می دهند.

ایست پوینت

ایست پوینت هم یکی از مراکز خرید گرجستان است  که در تفلیس قرار دارد. این مرکز خرید مدرن در 150 فروشگاه بزرگ خود انواع پوشاک، لوازم آرایشی و بهداشتی و برندهای معروف اسباب بازی و عطر و ادکلن و ساعت را ارائه می دهد. در این مرکز شرایط تفریح و سرگرمی کودکان و استراحت و سرو غذا فراهم است. بولینگ، سینما سه بعدی، باشگاه کودکان، رستوران و کافه ها و هایپرمارکت بزرگ کارفور از جمله امکانات این مرکز هستند. ایست پوینت از 10 صبح تا 10 شب باز می باشد.

آدرس ایست پوینت: این مرکز خرید در خیابان دوم والردیچه تفلیس، بزرگراه کاختی واقع شده است.

گالری فرش قفقاز

اگر می خواهید فرش های بسیار زیبا گرجستانی را خریداری نمایید، می توانید سری به گالری فرش قفقاز بزنید. در این مرکز شما می توانید بهترین فرش های قفقاز را با نرخ بسیار مناسبی و در طرح ها و نقش های بسیار زیبا خریداری نمایید. این گالری مانند یک نمایشگاه فرش بهترین آثار هنرمندان شهر را به نمایش می گذارد.

درای بریج مارکت

درای بریج مارکت یکی از بازارهای بزرگ تفلیس است که همواره شلوغ می باشد. این بازار انواع لوازم بهداشتی، پوشاک و لباس، جواهرات، ظروف نقره ای و شیشه ای، مواد خوراکی و لوازم ضروری مورد نیاز مردم را با قیمت بسیار مناسبی عرضه می کند. آخر هفته ها در بازار تخفیفات ویژه ای به مشتریان داده می شود و این زمان بهترین وقت برای رفتن به بازار است. این بازار هر روز از ساعت 10 صبح تا 17 عصر باز می باشد.

آدرس درای بریج مارکت تفلیس: این مرکز خرید در نزدیک میدان آزادی، بازار درای بریج مارکت واقع شده است.

بازار دست فروشان درای بریج

این بازار محلی است که در آن هنرمندان شهر تفلیس آثار خود را توسط دست فروش های شهر به فروش می رسانند. آثاری همچون صنایع دستی، ظروف و مبلمان قدیمی روسی، تابلوهای نقاشی، مجسمه و هنرهای دستی بسیار زیبایی عرضه می شود. در این میان اثار تزئینی و همینطور اسباب بازی های کودکانه بسیار زیبا را هم می توانید بیابید.

فروشگاههای خیابان پکینی

خیابان پکینی یکی از خیابان های مشهور تفلیس است که دو سمت آن را فروشگاههای بزرگ پر کرده اند. این فروشگاهها انواع پوشاک، عطر و ادکلن، جواهرات، لوازم آرایشی و بهداشتی، کیف و کفش، لوازم دکوری منزل و انواع اجناس ضروری مردم را با قیمتی مناسب در اختیار علاقمندان قرار می دهند. در این فروشگاهها بهترین برندهای تجاری عرضه می شوند که در مراکز خرید دیگر تفلیس یافت نمی شود.  در این خیابان فست فود و رستوران هایی نیز وجود دارد که در هنگام استراحت می توانید به آنجا مراجعه کنید و یک غذای خوب را نوش جان کنید.

آدرس مراکز خرید خیابان پکینی تفلیس: این مراکز خرید در خیابان پکینی تفلیس واقع شده اند.

مرکز خرید مرانی

این مرکز خرید 4 طبقه در تفلیس محل بسیار مناسبی برای خرید بهترین برندهای جهاین است. در این مرکز شما می توانید بهترین برندها همچون زارا، ماسیما دوتی، باتا را با قیمت مناسب تهیه نمایید. علاوه بر فروشگاهای این مرکز، یک رستوران مجهز با کافه و تراس خوب وجود دارد که در آن غذاهای بسیار خوش طعم سرو می شود. این مرکز هر روز از 10 صبح تا 10 شب باز است.

آدرس مرکز خرید مرانی: این مرکز خرید در خیابان شوتا روستاولی تفلیس واقع شده است.

بازار واگزال

واگزال یکی از بزرگترین بازارهای تفلیس است که در کنار مسیر خط مترو و راه آهن واقع شده است. در این بازار بزرگ انواع اجناس مورد نیاز مردم اعم از لباس، پارچه، لوازم منزل، لوازم ارایشی و بهداشتی، میوه و طلا و جواهرات عرضه می شود. این بازار در محله واگزال تفلیس واقع شده است و در میان مردم به قیمت مناسب داشتن شهرت یافته است.

تفلیس سنترال

تفلیس سنترال یکی دیگر از مراکز خرید بزرگ تفلیس گرجستان است که در آن بهترین برندهای پوشاک، کیف و کفش، چرم، لوازم دیجیتال و الکترونیک، لوازم ارایشی و بهداشتی و انواع ساعت با قیمت مناسب عرضه می شود. در این مرکز شما می توانید در هنگام ناهار به رستوران رفته و از غذاهای بسیار خوش طعمی بهره مند شوید. همچنین کافه و هایپرمارکت این مرکز هم آماده پذیرایی از شما خواهند بود. تفلیس سنترال هر روز از 10 صبح تا 10 شب باز است.

آدرس تفلیس سنترال تفلیس: این مرکز در ووکزالی یا میدان اسکوئر واقع شده است.

مرکز خرید کارواسلا

کارواسلا یکی از مراکز خرید بزرگ تفلیس است که در 8 طبقه طراحی شده است. 6 طبقه این مرکز با 600 فروشگاه بزرگ طراحی شده اند که در آن انواع پوشاک، کیف و کفش و لوازم ورزشی، لوازم منزل، ساعت، زیورآلات، جواهرات و اسباب بازی کودکان عرضه می شود. دو طبقه این مرکز به پارکنیگ اختصاص داده شده است که ظرفیت 300 خودرو را دارد. در این مرکز رستوران و کافی شاپ، زمین بازی کودکان و بخش های تفریحی نیز وجود دارد. مرکز خرید کارواسلا از ساعت 11 تا 21 شب باز می باشد.

آدرس مرکز خرید کارواسلا: این مرکز خرید در خیابان دادیانی 7، خیابان نادزالادوی تفلیس واقع شده است.

سیتی مال گلدانی

این مرکز خرید بزرگ در تفلیس دارای 7 طبقه است که حدود 100 فروشگاه و مغازه را در خود جای داده است. سیتی مال گلدانی دارای یک دکوراسیون بسیار منحصر به فرد است که توسط معماران بسیار با تجربه طراحی شده است. در این مرکز شما می توانید بهترین برندهای معروف پوشاک، لوازم بهداشتی، ساعت، لوازم منزل و کیف و کفش را با قیمت مناسب تهیه کنید. لازم است بدانید که در این مرکز علاوه بر فروشگاهها فروش اجناس، رستوران های و مراکز تفریحی کودکان، کافی شاپ ها و پارکینگ اختصاصی وجود دارد. سیتی مال گلدانی هر روز از ساعت 9 صبح تا 10 شب باز است.

آدرس سیتی مال گلدانی: این مرکز خرید در تفلیس ، خیابان خیزانشویلی 27 واقع شده است.

مرکز خرید لیلو

لیلو اولین مرکز خرید با مجوز رسمی تفلیس است که فروشگاههای بزرگی را در خود جای داده است. این مرکز انواع لوازم آرایشی بهداشتی مارک اصل، پوشاک از بهترین برندهای دنای، جواهرات و بدلیجات، کیف و کفش مارک، ساعت ، لوازم دیجیتال را با قیمت خوب عرضه می کند. این مرکز هر روز از ساعت 7 صبح تا 17 عصر باز است.

آدرس مرکز خرید لیلو: این مرکز در بزرگراه 112 خیابان کاشوتی تفلیس واقع شده است.

مرکز خرید جی تی سی

جی تی سی نیز یکی از مراکز خوب تفلیس است که در آن بهترین برندهای دنیا عرضه می شود. خوشبختانه در این مرکز اجناس بدل و بی کیفیت به ندرت یافت می شود. جواهرات و پوشاک و لباس های جین، لوازم خانگی، الات موسیقی، اسباب بازی و لوازم کودکان، ساعت و لوازم ضروری مردم در این مرکز عرضه می شود. این مرکز هر روز از ساعت 11 تا 20 باز می باشد.

آدرس مرکز خرید جی تی سی: این مرکز خرید در خیابان وکوئا قرار دارد.

سیتی مال گلدانی

این مرکز خرید بزرگ در تفلیس دارای 7 طبقه است که حدود 100 فروشگاه و مغازه را در خود جای داده است. سیتی مال گلدانی دارای یک دکوراسیون بسیار منحصر به فرد است که توسط معماران بسیار با تجربه طراحی شده است. در این مرکز شما می توانید بهترین برندهای معروف پوشاک، لوازم بهداشتی، ساعت، لوازم منزل و کیف و کفش را با قیمت مناسب تهیه کنید. لازم است بدانید که در این مرکز علاوه بر فروشگاهها فروش اجناس، رستوران های و مراکز تفریحی کودکان، کافی شاپ ها و پارکینگ اختصاصی وجود دارد. سیتی مال گلدانی هر روز از ساعت 9 صبح تا 10 شب باز است.

آدرس سیتی مال گلدانی: این مرکز خرید در تفلیس ، خیابان خیزانشویلی 27 واقع شده است.

مرکز خرید مگالین

این مرکز خرید بهترین گزینه برای خرید سوغاتی های تفلیس می باشد. در مگالین شما می توانید بهترین مارک های لوازم خانگی، لباس، کفش و کتاب را با قیمت مناسب تهیه نمایید. در مگالین علاوه بر فروشگاههای عرضه کننده اجناس، بنک، صرافی و پارکینگ وجود دارد. این مرکز خرید هر روزه از ساعت 11 تا 20 باز می باشد.

آدرس مرکز خرید مگالین:این مرکز خرید خیابان وکوئا واقع شده است.

بازار میدان

بازار میدان، بازار بزرگی است که در مرکز شهر تفلیس واقع شده است. در این بازار تمام صنایع دستی و اجناس دست ساز گرجستان را می توانید با قیمت بسیار مناسبی خریداری نمایید. این لوازم دست ساز می تواند به عنوان هدیه یا سوغاتی هم مورد استفاده قرار گیرد. انواع کارت پستال، جوراب های محلی گرجی، انواع ادویه و سس و محصولات دیگر را با قیمت مناسب در بازار میدان یافت می شود. بازار میدان هر روز از ساعت 10 الی 10 شب باز است.

آدرس بازار میدان تفلیس: این بازار در میدان تاریخی شهر تفلیس واقع شده است.

مرکز خرید اوراسیا

این مرکز خرید مدرن فعالیت خود را از سال 2010 آغاز نموده است. ساختمان اوراسیا دارای 5 طبقه است که در آن فروشگاههای مدرن و لوکسی قرار گرفته است. در این مغازه ها صدها برند و مغازه های فشن یافت می شود که اجناس بسیار با کیفیت را ارائه می دهند. بخش های تفریحی هم برای بازی کودکان در آن قرار دارد. این مرکز خرید هر روز از ساعت 10 صبح الی 20 باز می باشد.

آدرس مرکز خرید اوراسیا: این مرکز خرید در خیابان عمر خیزانیشولی 15 تفلیس واقع شده است.

دیدوب پلازا

دیدوب پلازا یکی دیگر از مجموعه های تجاری بزرگ تفلیس است که در آن علاوه بر فروشگاههای تجاری، مراکز اداری و حتی اقامتی هم دیده می شود. این مرکز فروشگاههای بسیار خوبی دارد که می توانند گزینه مناسبی برای خرید انواع پوشاک و لوازم ضروری باشند. دیدوب پلازا هر روز از 8 صبح تا 18 عصر باز است.

آدرس مرکز خرید دیدوب پلازا تفلیس: این مرکز خرید در خیابان تسترتلی اکاکی واقع شده است.

رستوران های گرجستان

در معرفی رستوران های گرجستان سعی داریم مکان های بسیار خوبی را به شما معرفی کنیم که طی گشت و گذار خود در این کشور بتوانید بهترین و مناسب ترین انواع غذهای ایرانی و خارجی و از همه مهم تر ترکی را نوش جان کنید. گرجستان یکی از کشورهای بسیار توریست پذیر در آسیا است که با تفلیس و باتومی باشکوه خود قد علم کرده است.

این دو شهر گرجستان به دلیل داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی بسیار ارزشمند همواره با استقبال توریست ها موجه بوده اند. طبیعت بسیار زیبای تفلیس در کنار آب و هوای بسیار مطبوع این شهر باعث شده است مسافران بسیار زیادی در فصل های بهار و تابستان راهی آنجا بشوند. در گرجستان جاذبه های گردشگری و مراکز خرید بسیار خوبی نیز وجود دارد اما در هیاهوی رفت و آمدها و گشت و گذار داخل شهر، گرسنگی ممکن است به شما روی بیاورد. معمولا در چنین زمان هایی مهم نیست کدام قسمت شهر هستید و یا جاذبه ای که در حال مشاهده آن هستید چقدر جذاب است، بلکه تنها چیزی که مهم است یک غذای گرم و خوش طعم است تا بتوانید دلی از عزا در بیاورید.

به همین دلیل این بار در تور 14 قصد داریم رستوران های گرجستان را که می توانند در حین سفر گزینه خوبی برای شما باشند را معرفی کنیم. در گرجستان دو شهر تفلیس و باتومی از اهمیت بسیار زیادی برخوردارند از این رو بیشتر رستوران هایی که معرفی می کنیم از این دو شهر هستند. در میان رستوران های گرجستان شما می توانید رستوران های لوکس و مدرن و همینطور رستوران های سنتی با غذاهای محلی را نیز بیایید. رستوران های گران قیمت تر و رستوران های با قیمت مناسب نیز قطعا در لیست ما جای داده شده است. بنابراین نگران نباشید رستوران های گرجستان می توانند پاسخگوی هر نوع سلیقه ای باشند.

رستوران هیل تاپ

یکی از خاص ترین رستوران های تفلیس، هیل تاپ است. دلیل شهرت این رستوران قرار گرفتن آن بر روی تپه تفلیس است که چشم انداز بسیار منحصر به فری را در اختیار میهمانان قرار می دهد. بالکن آن با صندلی های چوبی طراحی شده است و میهمانان می توانند در فضای بسیار زیبا بالکن غذای خود را سرو نمایند. در این رستوران موسیقی زنده برگزار میشود و میهمانان می توانند با یک قیمت مناسب انواع غذاهای گیاهی، گرجی و غذاهای مدرن را نوش جان کنند. یکی از غذاهای مشهور هیل تاپ خینخالی است که یکی از غذاهای سنتی گرجستان است و بسیار خوش طعم می باشد. هیل تاپ از 9 صبح تا 2 نیمه شب باز است.

رستوران جی وینو

جی وینو یکی از رستوران های بسیار مشهور تفلیس گرجستان است. این رستوران بهترین غذاهای گرجی و اغلب گیاهی را با کیفیت بسیار بالایی تهیه می نماید. در اینجا شما می توانید علاوه بر سرو غذاهای گرجی، نوشیدنی و دسر و پیش غذا بسیار خوبی را نوش جان نمایید. فضای این رستوران مشابه رستوران های اروپایی مانند ایتالیا و فرانسه طراحی شده است از این رو حس بسیار خوبی را در میهمانان ایجاد خواهد کرد.

جی وینو دو وعده غذایی نهار و شام را با قیمت مناسبی خدود 19 هزار تا 96 هزار تومان ایرانی عرضه می کند. ساعت کاری رستوران از 12 ظهر تا 12 شب می باشد.

آدرس رستوران جی وینو تفلیس: این رستوران در خیابان ارکل دوم، شماره 6 واقع شده است.

رستوران تاغلا اورا

تاغلائورا یکی از رستوران های سنتی گرجستان است که در شهر تفلیس واقع شده و با غذاهای بسیار خوب و مخصوص گرجی میزبان شما خواهد بود. در این رستوران شما می توانید غذاها را در دو وعده غذایی ناهار و صبحانه میل کنید. قیمت غذاها متوسط است و دکوراسیون رستوران هم خوب می باشد.

آدرس رستوران تاغلائورا تفلیس: این رستوران در خیابان کوستاوا شماره 77 واقع شده است.

رستوران شاکمن

شاکمن جزو رستوران های لوکس و مدرن تفلیس است که در آن علاوه بر غذاهای گرجی غذاهای مدرن اروپایی نیز سرو می شود. ویژگی جالب این رستوران این است که غذاها درست در مقابل چشم میهمانان طبخ می شود بنابراین از تمیزی و سالم بودن آنها می توان اطمینان داشت. نهار و شام دو وعده غذایی است که در شاکمن سرو می شود و میهمانان می توانند در محیطی آرام و دل انگیز از سرو غذا و شنیدن موسیقی سنتی گرجی لذت ببرند. این رستوران از 12 ظهر تا 12 شب باز است.

آدرس رستوران شاکمن تفلیس: این رستوران در خیابان سیونی شماره 8، نزدیکی کلیسا سیونی، ساختمان موزه ، طبقه پایین واقع شده است.

رستوران ارگانیک جاسپربار

همانطور که از نام این رستوران مشخص است، غذاهای ارگانیگ و بسیار سالم و بدون گلوتن در آن سرو می شود. غذاهای اروپایی آن هم بسیار لذیذ و با کیفیت است. جاسپریا با شعار حفظ ارزش غذایی و طعم غذا، از میهمانان خود استقبال می کند. فضای رستوران هم محیط مناسبی است. این رستوران هر روزه از 11 تا 23 شب باز است و معمولا کسانی که صبحانه را دیر وقت می خورند می توانند به آنجا بروند چرا که صبحانه دیر وقت و حتی شام دیر روقت را در کنار شام و نهار سرو می نماید.

آدرس رستوران جاسپریا تفلیس: این رستوران در بخش قدیمی تفلیس، ریجی بامبیس 12، خیابان شاردنی چهاردهم واقع شده است.

رستوران میسونی

میسونی یکی از رستوران های بسیار خوب و جذاب تفلیس است که در آن انواع غذاهای گرجی سرو می شود. این رستوران دارای سه طبقه است که یک تراس بسیار زیبا و راحت برای سرو غذا در فضای باز دارد. معمولا قرارهای تجاری مهم و جشن های بزرگ را در این رستوران برگزار می کنند.  این رستوران بخش های جداگانه ای دارد که هر کدام ظرفیت محدودی دارند. در این رستوران موسیقی زنده برگزار می شود. هر روز از ساعت 11 صبح تا هر زمان که میهمانان رستوران را ترک کنند باز است.

آدرس رستوران میسونی تفلیس: این رستوران در خیابان آباشیدزه شماره 26 قرار دارد.

رستوران فیونیکولار

این رستوران هم یکی دیگر از رستورانهای گرجستان است که در شهر تفلیس واقع شده است.  غذاهای اروپایی و گرجی در این رستوران در سه وعده غذایی صبحانه، ناهار، شام سرو می شوند. در این رستوران می توانید نه تنها یک غذای عالی را نوش جان کنید بلکه می توانید چشم انداز بسیار وسیعی از شهر تفلیس را مشاهده نمایید. خوشختانه غذای این رستوران هم از بهترین مواد غذایی سالم و تازه تهیه می شود. فیونیکولار هر روز از ساعت 13 تا 23 باز است.

آدرس رستوران فیونیکولار تفلیس: این رستوران در متسمیدا پلاتو تفلیس واقع شده است.

رستوران گابریادزه

در کافه رستوران گابریادزه تفلیس شما می توانید غذاهای سبک اروپای شرقی را در تنوع بسیار بالایی نوش جان کنید. قیمت غذاهای این رستوران که دارای محیطی دنج و دوستانه است، مناسب بوده و تقریبا می تواند برای همه قابل پرداخت باشد. گابریادزه هر روز از ساعت 12 تا 23:30 شب باز است.

آدرس کافه رستوران گابریادزه: این رستوران در خیابان شاوتلی 12 تفلیس، جنب تئاتر گابریادزه واقع شده است.

رستوران تاکریا دل سول

اگر قصد دارید یک جوجه سوخاری عالی رو نوش جان کنید، به تاکریا دل سول گرجستان برید. این رستوران بهترین غذاهای گرجی رو با طعم بسیار لذیذی سرو می کند.  مرغ و گشت، میگو و ذرت و انواع غذاهای دریایی این رستوران واقعا خوش طعم هستند. در ضمن فضای رستوران هم دلباز و بسیار خوب است و می توانید لحظات خوبی را آنجا سپری کنید.

رستوران ماچاخلا

ماچاخلا یکی دیگر از رستوران های زنجیره گرجستان است که قیمت ارزان غذاهای آن باعث شهرت رستوران شده است. در این رستوران انواع غذاهای سنتی و گرجی در سه وعده غذایی اصلی عرضه می شود. این رستوران دکوراسیون بسیار زیبایی دارد و هر روزه از ساعت 10 صبح تا 11 شب آماده پذیرایی از میهمانان است.

آدرس رستوران ماچاخلا شعبه 2 تفلیس: این رستوران در خیابان کوستاوا 77 واقع شده است.

رستوران سیسکویلی

اگر می خواهید سه وعده غذایی اصلی را در یک رستوران با قیمت مناسب سرو نمایید، سیسکویلی انتخاب خوبی است. این رستوران بهترین انواع غذاهای مدرن گرجی را با نرخ بسیار خوبی به میهمانان پیشنهاد می دهد. در این رستوران که فضای بسیار جذابی دارد شما می توانید یک اتاق مناسب را برای سرو غذا انتخاب کرده و موسیقی بسیار آرامش بخشی را گوش دهید. این رستوران هر روز از 9 صبح تا 24 شب باز می باشد.

آدرس رستوران سیسکویلی گرجستان: این رستوران در خیابان بلیاشویلی تفلیس واقع شده است.

رستوران برگر هوس

در برگر هوس تفلیس شما می توانید بهترین غذاهای آمریکایی، انواع فست فود و غذاهای درجه یک اروپایی را با طعمی بسیار خوب نوش جان کنید. این رستوران از 11 صبح تا 23 شب باز است پس شما می توانید نهار و شام و همینطور صبحانه دیر وقت را در آنجا سرو نمایید. محیط رستوران دنج و آرام است و به شما این امکان را می دهد که غذاهایی با قیمت حدود 11 تا 19 هزار تومان را در آرامش کامل سرو نمایید.

آدرس رستوران برگر هوس تفلیس: این رستوران در خیابان الکساندر پوشکین 25 تفلیس واقع شده است.

رستوران فیمس

اگر در حال گشت و گذار در مرکز شهر بودید و در نزدیکی میدان آزادی خواستید غذای خوبی را نوش جان کنید رستوران فیمس در همان نزدیکی است. این رستوران انواع غذاهای گیاهی، گرجی و اروپایی را قیمتی بسیار مناسب حدود 20 تا 65 هزار تومان عرضه می کند. فضای رستوران با موسیقی آرامش بخشی مزین شده است و دکوراسیون بسیار بی نظیر آن می تواند برای هر فردی خوشایند واقع شود. این رستوران هر روز از ساعت 12 ظهر تا 2 نیمه شب باز است.

آدرس رستوران فیمس تفلیس: این رستوران در بخش قدیمی تفلیس، میدان گودیاشویلیس، آبو تبیللی اول واقع شده است.

رستوران داین هال

رستوران داین هال جزو رستوران های لوکس و مدرن تفلیس است. فضای آن به وسیله بهترین معماران داخلی طراحی شده است از این رو بسیار زیبا می باشد. این رستوران بهترین غذاهای گرجی و بین المللی را با قیمت بالایی ارائه می دهد. قیمت ها به نسب سایر رستوران های تفلیس بالا می باشد اما از آنجا که کیفیت غذاها و فضای رستوران عالی است، ارزش رفتن را دارد.

این رستوران هر 3 وعده غذایی اصلی را ارائه می دهد و هر روز از 8 صبح تا 12 شب باز می باشد. در داین هال شما می توانید غذای بیرون بر سفارش دهید و یا اینکه از فضای باز رستوران برای صرف غذا استفاده کنید.

آدرس رستوران داین هال تفلیس: این رستوران در خیابان راستاویل واقع شده است.

رستوران این د شدو آو متکی

یکی دیگر از رستوران های گرجستان که در تفلیس واقع شده است، د شدو آو متکی است که در آن غذاهای اروچای شرقی با کیفیت خوبی ارائه می شود. این رستوران صبحانه، ناهار و شام را ارائه می دهد. ساعت کار رستوران 11 ظهر تا 1 نیمه شب است. دکوراسیون این رستوران بسیار زیبا است و به شما فرصت می دهد مناظر و ساختمان های رنگی شهر تفلیس را بخوبی نظاره کنید.

آدرس رستوران د شدو آو متکی تفلیس: این رستوران در خیابان سامبولی 29 ای واقع شده است.

رستوران تگلارا

یکی دیگر از رستوران های خوب تفلیس، تگلارا است. این رستوران غذاهای اروپای شرقی را با قیمت بسیار مناسب و در سه وعده غذایی اصلی عرضه می کند. 4 شعبه این رستوران در تفلیس توانسته اند یه عنوان یکی از بهترین رستوران های زنجیره ای تفلیس خدمت رسانی نمایند.  در تگلارا موسیقی زنده محلی پخش می شود. نان های آن تنور پز هستند و می توانند در کنار غذاهای بسیار خوش طعم رستوران برای شما دل انگیز باشند. این رستوران از 9صبح تا 12 شب باز است.

آدرس رستوران تگلارا تفلیس: این رستوران در خیابان کوستاوا 77 واقع شده است.

رستوران مک لارن آیریش پاب

مک لارن یکی دیگر از رستوران های تفلیس است که در آن موسیقی زنده در ساعاتی از شب پخش می شود. این رستوران غذاهای آمریکایی و ایرلندی و اروپایی را با قیمت بسیار مناسبی عرضه می کند. برای ایرانیان قیمت غذاها حدود 11 تا 50 هزار تومان خواهد بود. فضای رستوران سنتی بوده و دکوراسیون خوبی دارد. مک لارن از 12 ظهر تا 4 صبح باز است.

آدرس رستوران مک لارن تفلیس: این رستوران در خیابان کینی ریگی پنجم واقع شده است.

رستوران پورپور

این رستوران فضای بسیار رمانتیکی دارد که با گل های طبیعی بسیار زیبا دکور شده است. در پورپور شما می توانید بهترین صبحانه، نهار و شام را با قیمتی بسیار مناسب نوش جان نمایید. در پورپور غذاهای اروپایی و غذاهای اروپایی سرو می شود. همانطور که گفته شد فضای این رستوران بسیار دنج و صمیمی و رمانتیک است. پورپور از 12 ظهر تا 2 نیمه شب باز است.

آدرس رستوران پورپور: این رستوران در خیابان سامبولی 29 ای تفلیس واقع شده است.

رستوران مسپندازلو

فضای بسیار شیک و ساده این رستوران می تواند محل مناسبی برای سرو غذا شود. غذاهای اروپای شرقی با کیفیت بسیار بالا طبخ می شود و در اختیار میهمانان قرار داده می شود. در هنگام سرو غذا پخش زنده موسیقی پیانو آغاز می شود. این رستوران سه وعده غذایی اصلی را سرو می کند و هر روز 24 ساعته باز می باشد و فقط روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل است.

آدرس رستوران مسپیندازلو تفلیس: این رستوران در خیابان گورگاسالی 7 واقع شده است.

رستوران کولیناریوم

این رستوران در ارائه غذاهای آسیایی و بین المللی بسیار محبوب است.  در کولیناریوم فقط صبحانه دیر وقت، ناهار و شام سرو می شود و غذاهای آن قیمت های خوبی دارند.  این رستوران تفلیس دارای فضای دوستانه و بسیار دنجی است و خدمت رسانی به میهمانان در آن با سرعت بسیار بالایی صورت می گیرد. کولیناریوم هر روز از ساعت 13 تا 24 شب باز است.

آدرس رستوران کولیناریوم تفلیس: این رستوران در میدان گودیاشویلی تفلیس و در خیابان لرمونتو 1 واقع شده است.

رستوران اینتری

رستوران اینتری یکی دیگر از رستوران های زنجیره ای گرجستان است که چندین شعبه آن در تفلیس قرار دارد. در این رستوران بهترین غذاهای اروپایی با قیمت متوسط سرو می شود. فضای رستوران هم خوب و مناسب است. هر سه وعده غذایی اصلی از 8 صبح تا 22 شب سرو می شود.

آدرس رستوران اینتری تفلیس: این رستوران در خیابان روستاولی شماره 20 واقع شده است.

رستوران کالاندا

رستوران کالاندا یکی دیگر از رستوران های خوب در شهر قدیمی تفلیس است. این رستوران انواع غذاهای گرجی را با قیمت مناسب عرضه می کند. ساعت کاری این رستوران که ناهار و شام را عرضه می کند از 12 ظهر تا 12 شب است. فضای رستوران خوب و مناسب و دارای دکوراسیون عالی است.

آدرس رستوران کالاندار: منطقه شهر قدیمی تفلیس کنار رودخانه متکواری

رستوران خانه گرجی

در رستوران خانه گرجی دو وعده غذایی اصلی شام و ناهار با منوی سرشار از غذاهای گرجی و اروپایی سرو می شود. این رستوران فضای بسیار شیک و دکوراسیون بسیار عالی دارد و موسیقی و آواز گرجی در آن پخش می شود. میهمانان می توانند از ساعت 10 صبح تا 12 شب برای سرو غذا به این رستوران مراجعه نمایند.

آدرس رستوران خانه گرجی: این رستوران در کنار پارک مشتهدی و در مجاورت رودخانه متکواری واقع شده است.