تور 14تور 14

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

در حال حاضر عضو هستید؟

تور 14تور 14
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

تور یک روزه

تور یک روزه

اگر دوست دارید در لابه لای روزمرگی های زندگی خود زمانی را به آرامش روح اختصاص دهید، ما به شما تور یک روزه را پیشنهاد می دهیم. تورهای یک روزه معمولا مقاصدی را مورد هدف قرار می دهند که در فواصل بسیار کمی از شهرها قرار دارند و مسافران می توانند طی آن زمانی را به استراحت و خوشگذرانی بگذرانند. این نوع تور برای دسته خاصی از افراد مناسب است و هر فرد با توجه به دلایل شخصی خود نوع خاصی از تورها را می طلبد. تورهای یک روزه در قالب تورهای علمی، تورهای تفریحی، تورهای طبیعت گردی، تورهای تجاری و همینطور تورهای زیارتی برگزار می شوند که هر کدام اهداف خاص خود را دارند.

در این میان هر فرد با توجه به برنامه تور و مزایایی که دارد، یکی از تورهای را برای سفر خود انتخاب می نماید. پیش از اینکه به بررسی انواع تورهای یک روزه بپردازیم و نمونه هایی از آن را معرفی کنیم تا بتوانید اطلاعات جامعی در مورد آنها کسب کنید، به بررسی دلایل محبوبیت این نوع تور می پردازیم.

چرا تور یک روزه در ایران محبوب است؟

دلایل بسیار زیادی برای محبوبیت تورهای یک روزه در ایران وجود دارد که ذکر آنها خالی از لطف نیست و شاید پس از مطالعه این دلایل شما هم بخواهید یکی از این تورها را تجربه نمایید:

  • در ایران افراد شاغل بسیار زیادی هستند که به دلیل محدود بودن زمان های آزاد وقت نمی کنند به مسافرت های طولانی بروند. از این رو برای آرامش روح و استراحت جسمی نیاز دارند راهی سفرهای کوتاه شوند. تورهای یک روزه این امکان را فراهم می کند که فرد در یک روز بدون هیچگونه دغدغه یا دل مشغولی در مورد برنامه سفر و تهیه بلیط و هزینه های سفر، با یک قیمت مناسب و در امنیت کامل با جمعی از افراد جدید راهی سفری دل انگیز شود. این نوع سفرهای یک روزه اکثرا مقاصد نزدیک را در نظر می گیرند که فرد در طی سفر زمان زیادی را در ماشین سپری ننماید. از آنجا یک راهنما همواره با مسافران است و فرد در آرامش و اسودگی خاطر با افراد جدید آشنا می شود و در عین حال از سفر خود لذت می برد، این نوع تور برای این دسته از افراد بسیار مناسب است.
  • تورهای یک روزه زمان زیادی را نمی طلبند و فرد مجبور نیست شب را در جای دیگری بماند، از این رو خانواده ها با خیالی آسوده می توانند فرزندان کم سن و سال تر خود را به مسافرت بفرستند. از آنجا که تورها یک روزه مکانی امن و سالم را برای مسافران فراهم می نمایند، افراد می توانند با خیالی آسوده با افراد جدید آشنا شده و محیطی شاد و جدید را تجربه نمایند.
  • تورهای یک روزه قیمت بسیار مناسبی دارند و فرد می تواند هر یکی دو ماه یکبار راهی یک سفر خوب و کم هزینه شود و در عین حال لذت ببرد.
  • در شهرهای شلوغ و بزرگ تر ایران که افراد می خواهند زمانی را به دور شدن از فضای شلوغ شهری اختصاص دهند، تورهای یک روزه بسیار مناسب هستند. در شهرهایی مانند تهران که هوا شهر آلوده تر است، مسافران می توانند روزی را در طبیعت های بسیار زیبایی اطراف در هوای بسیار سالم و جمعی دوست داشتنی سپری نمایند.

این مزایا ذکر شده باعث محبوبیت تورهای یک روزه در ایران شده است. حال که دلایل موجهی برای این تورها بیان شد، وقت آن رسیده محبوب ترین تورهای یک روزه ایران را معرفی نماییم، شاید شما هم به یک از آنها بپیوندید. فقط این نکته را خاطر نشان می کنیم که تورهای یک روزه در اکثر شهرهای بزرگ و کوچک ایران در تنوع بالا برگزار می شود بنابراین برای پیوستن به آنها هیچ دغدغه ای نداشته باشید.

تور یک روزه زیارتی

این نوع تور مقاصد زیارتی نزدیک به شهرها را مورد هدف قرار می دهد. در این تورهای افراد راهی سفرهایی می شوند که به زیارت اماکن مقدس و متبرکه می پردازند. در اطراف مشهد تورهای یک روزه با هدف زیارت مرقد مطهر امام رضا برگزار می شود. در اطراف تهران تورهای یک روزه قم و تورهای زیارت حرم حضرت معصومه برگزار می شوند. این تورها در همه شهرهای ایران بسیار محبوب است و سالانه به تعداد بسیار زیادی برگزار می شوند. این تورها چون در یک روز برگزار می شوند، قیمت های بسیار مناسبی دارند. از آنجا که مسافران شب را باز می گردند و نیازی به اقامتگاه خاصی ندارند از این جهت قیمت آنها پایین تر هستند.

برای اطلاع از تورهای زیارتی یک روزه می توانید به بخش تورهای یک روزه تور 14 مراجعه نمایید.

تور یک روزه تفریحی

تورهای تفریحی اماکن تفریحی بسیار جذاب را مورد هدف قرار می دهند. هدف از این تور لذت بردن و هیجان بسیار زیاد است. تفریح های بسیار مهیج هدف این تورها قرار داده می شود. حال این تفریحات می تواند رفتن به پارک های آبی، شهربازی های حرفه ای، تور قایق سواری و شنا، تور سافاری، ورزش های تفریحی آبی باشد. این تورهای در تمام شهرهای ایرن برگزار می گردند و سالانه علاقمندان بسیار زیادی را راهی هیجان انگیزترین مسافرت های یک روزه می نمایند.

تورهای یک روزه خارجی هم اغلب برای مسافران و توریست های خارجی با هدف معرفی جاهای دیدنی شهرها بزرگ برگزاری می شوند. این نوع تور هم جذابیت خاص خود را دارد. هزینه مناسب این نوع تور برای همه اقشار جامعه قابل پرداخت است. با توجه به برنامه سفر، امکانات و خدمات آن و مقصد گردشگری که مورد هدف تور است، قیمت این تورها متفاوت می باشد.

تور یک روزه طبیعت گردی

طبیعت دوست ها و کسانی که عاشق دیدن مناظر طبیعی، کوهستان ها، غارها، آبشارها و باغ ها هستند این نوع تور را انتخاب می نمایند. تورهای یک روزه طبیعت گردی جاذبه های طبیعی بسیار جذاب و در عین حال نزدیک به منطقه سکونت مسافران را مورد هدف قرار می دهند.

در طی سفر مسافران از بودن در طبیعت لذت می برند و شب را مجبور نیستند در اقامتگاه خاصی بمانند. در اطراف تهران این نوع تور به تعداد بسیار زیادی برگزار می گردد، چرا که مسافران می توانند یک روز را خارج از شلوغی و هیاهو تهران، در طبیعتی زیبا با آب و هوای بسیار سالم سپری نمایند. تورهای طبیعت گردی یک روزه جزو محبوب ترین تورهای جهان هستند.

تورهای داخلی و خارجی طبیعت گردی یک روزه در انواع متفاوتی برگزار می شوند.مسافرانی که راهی کشورهای خارجی می شوند، اغلب برای دیدن جاذبه های طبیعی شهرها راهی تورهای طبیعت گردی می شوند. این نوع تور هم ارزان است و هم جذاب بنابراین حتما آنها را در برنامه سفر خود قرار دهید.

تور یک روزه علمی

تورهای علمی اغلب توسط مراکز آموزشی برگزار می گردد. در این تورها هدف بازدید از یک مرکز، سازمان یا بنا تاریخی است. موزه ها و آثارهای باستانی و هر مکانی که بتواند در تقویت دانسته های علمی بکار رود، هدف این نوع تور است. مدارس، دانشگاهها، مراکز علمی، آموزشگاهها برگزار کننده چنین تورهایی هستند.

تورهای علمی در داخل ایران و خارج هم برگزار می شوند. اما چون بصورت یک روزه برگزار می شوند، مسافران کل بازه سفر علمی خود را در یک روز سپری می کنند. بنابراین مقاصد سفر حتما نزدیک محل سکونت افراد می باشد. تورهای عملی یک روزه خارج از کشور در لابه لای تورهای کلی و همینطور برای توریست های داخلی و خارجی برگزار می شود.